Jump to content


Καινουριο PC...oλε!!!


raven_g20

Recommended Posts

Καλησπεραααα,

Λοιπον παο στο γηπεδο μου! :p οχι πλακα κανω παω για new pc...Εχω καταληξει στα παρακατω components...δωστε καμμια γνωμη αν θελετε πλζ! thank you!!

Case: AKASA AK-ZEN 01

PSU: Thermaltake W0103 600W

CPU: C2D E6300

Μοbo: ASUS P5B Deluxe

Memmory: OCZ PC2-6400 2GB DUAL KIT GOLD

GPU: GeCube X1650 PRO 256 MB DDR3

HDD: WD 250GB 16mb Buffer x2

DVD-RW: Nec AD5170 Double Layer

Aν τα παρω ολα απο e-shop μου βγαινουν γυρω στα 10 ευρω φθηνοτερα αλλα καλυτερα να δωσω 10 ευρω παραπανω και να εχω να κανω με το πλαισιο σαν τεχνικη υποστηριξη παρα με το πολυ προβληματικο e-shop απο οτι ακουο...ολα βγαινουν γυρω στα 1060 ευρω...παραπανω απο 1100 δεν μπορω να παο οποτε πιστευω ειναι καλα αυτα ε? ευχαριστω

Υ.Γ. Ο λογος που παιρνω το συγκεκριμενο case ειναι διοτι εχει ενσωματωμενους ανεμιστηρες κ ειναι βολικο...οσο για την καρτα γραφικων αφου θα την αλλαξω σε κανα 6μηνο λογω dx10 ελπιζω ειπα να παρω μια οχι κ τοσο δυνατη...και το Ε6300 το πηρα με την ενοια οτι θα το λιωσω στο overclocking αρα χρειαζομαι και μια καλη mobo με silent cooling και εχω διαβασει καλα reviews για την συγκεκριμενη μητρικη..γνωμες παρακαλωωωω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτεινα το εξης:

Αν σε ενδιεφερε το ο/c , τοτε καλυτερα να παιρνες εναν 6400 και επισης μια μεταχειρισμενη καρτα γραφικων , να το στησεις κ μετα να παρεις την καλη..εγω βρηκα 6600GT και περιμενω να βγει το R600 για να δω αν θα προτιμησω nvidia or Ati

Δεν νομιζω να εχεις πουθενα προβλημα με μια 6600GT.Ενταξει δεν λεω να χωνεις fsaa αλλα κανε λιγο υπομονη βρε :)

Επισης νομιζω οτι η χ1650 δεν υποστιριζει sm3.

Αν ισχυει αυτο δωσε καλυτερα ιδια λεφτα σε μια μτχ καρτα της nvidia 7χχχ series..

Η αν δεν σε ενδιαφερει το gaming για αρχη, παρε 6600GT που εχει κ sm3 κ ειναι μια χαρα καρτουλα για αρχη ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steve_m [Σήμερα, στις 16:19]

Ολα καλα,βεβαια το psu ειναι υπερβολικα ισχυρο,δηλαδη δεν χρειαζεται για τετοιο συστημα.

Μα θα παρει μετα καρτα...Αν παρει καμια 8800gtx κ το λιωσει στο o/c? Στα ορια πιστευω θα ειναι..Εγω θα προτεινα το Forton 700W ~120Ε

Επισης τα ορθογραφικα σου λαθη βγαζουν ματι.

Που; Το παο; Σιγα...δεν ειναι σα καποιους αλλους......:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Saber_Rider

Εγώ λέω να αλλάξεις το τροφοδοτικό σε Enermax, ....................................

ή

http://www.hacshop.gr/hac/servlet/gr.hac.display.Visualiser?action=showproduct&item=43703

ή για πιο φτηνά

http://www.hacshop.gr/hac/servlet/gr.hac.display.Visualiser?action=showproduct&item=41057

Link to comment
Share on other sites

lol οκ για τα ορθογραφικα συγχωρεστε με αλλα εχω να γραψω τοσο καιρο ελληνικα που μετα greeklish εχω ξεχασει τα παντα...οσον αφορα το τροφοδοτικο πιστευω ειναι καλο διοτι τα αλλα ειναι στα ιδια περιπου λεφτα και η thermaltake ειναι καλη μαρκα και εχει και protection apo υπερταση κτλ κτλ...στα 122 ευρω...

οσον αφορα την καρτα μαλλον θα αλλαξω σε καμμια πιο φτηνη...αφου μετα θα ξαναλλαξω ετσι κ αλλιως...οποτε μπορει να παρω μια 6600GT γιατι εχω ακουσει καλα λογια και για αυτην

αλλα βλεποντας τιμες ειναι λιγο ακριβουτσικη ...βρηκα μια αλλη ομως...για πειτε

ASUS EAX1600PRO 512MB DDR2

στα 92.84...κ εχει sm3, οπως και η χ1650 ειχε βεβαια, ελαφρως φθηνοτερη και καλη για overclock...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από raven_g20 [Σήμερα, στις 17:39]

οσον αφορα την καρτα μαλλον θα αλλαξω σε καμμια πιο φτηνη...αφου μετα θα ξαναλλαξω ετσι κ αλλιως...οποτε μπορει να παρω μια 6600GT γιατι εχω ακουσει καλα λογια και για αυτην

αλλα βλεποντας τιμες ειναι λιγο ακριβουτσικη ...βρηκα μια αλλη ομως...για πειτε

ASUS EAX1600PRO 512MB DDR2

στα 92.84...κ εχει sm3, οπως και η χ1650 ειχε βεβαια, ελαφρως φθηνοτερη και καλη για overclock...

Ακομα πιστευω οτι η 6600GT ειναι καλυτερη..Και δεν μιλαω για καινουργια..Βρες μια μεταχειρισμενη..Μη δωσεις λεφτα για καρτα..Αφου θα αλλαχτει ΑΜΕΣΑ!

Εγω την 6600 την πειρα 80ε.Πολλα τα θεωρω,αλλα μια χαρα κανει την δουλεια της:)

Υπαρχει ενα μαγαζακι στην Σολωμου που πουλαει μτχ εκει..Απο εκει την πηρα 80ε.

Link to comment
Share on other sites

Case:Δεν το ξέρω, καλό φαίνεται...και φτηνό;)

Cpu:Μια χαρά

VGA:Και εγώ είμαι της γνώμης να πάρεις κάτι μ.τ.χ. για να κάνεις την δουλειά σου μέχρι να έρθει το DX10...

HD:Μια χαρά αλλά 1*δεδομένα, 1*Win+Προγράμματα

Mobo:Μιά χαρά

Ram:Μια χαρά

PSU: Δεν έχουν ακουστεί και τα καλήτερα για TT εδώ μέσα...σε review είδα ότι πάνε γενικά καλά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από raven_g20 [Σήμερα, στις 14:00]

Aν τα παρω ολα απο e-shop μου βγαινουν γυρω στα 10 ευρω φθηνοτερα αλλα καλυτερα να δωσω 10 ευρω παραπανω και να εχω να κανω με το πλαισιο σαν τεχνικη υποστηριξη παρα με το πολυ προβληματικο e-shop απο οτι ακουο...ολα βγαινουν γυρω στα 1060 ευρω...παραπανω απο 1100 δεν μπορω να παο οποτε πιστευω ειναι καλα αυτα ε? ευχαριστω

Από το e-shop και τσάμπα να στο δώσουν, μη το πάρεις

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.