Jump to content


Δεν κλεινει η USB Θυρα


kallileo

Recommended Posts

Eχω παρει ενα mouse pad απο το MediaMarkt το οποιο συνδεεται στην USB γιατι εχει 2 μπλε leds.

Ολα καλα εως εδω....το θεμα ειναι ομως οτι οταν κλειενι το PC το pad συνεχει να φωτιζει, δηλαδη η usb συνεχιζει να παρεχει ρευμα. Ξερει κανενας πως μπορω να την ρυθμισω να κλεινει με το shotdown του PC?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η συμπεριφορά είναι φυσιολογική, και από τη στιγμή που είναι default και ισχύει σε φάση που δε γίνεται να τρέξει κάποιου είδους software, δε νομίζω να υπάρχει άλλη λύση εκτός από το να βγάλεις την πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kingzback

Τη μητρικη εχεις?? Εμενα στη dfi εχει επιλογη μεσα απο το bios να απενεργοποιω τις usb. Για ψαξε το;)

Gigabyte DS4 εχω αλλα δεν θελω να τις απενεργοποιησω απλα θέλω να μην δουλευουν οταν κλεινει το PC.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spanaks

H μητρική δίνει ρεύμα για το power on μέσω keyb ή mouse...

Ίσως με κάποιο jumper ή ρύθμιση στο bios...

Αυτο ακριβως ενννουσα. Σταματαει να δινει ρευμα οταν κλεινει ο υπολογιστης. Δεν απενεργοποιουνται τελειως.:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spanaks

H μητρική δίνει ρεύμα για το power on μέσω keyb ή mouse...

Ίσως με κάποιο jumper ή ρύθμιση στο bios...

Σωστο παληκαρια.....εγω κατι παρομοιο εψαχνα στο bios αλλα δεν σκεφτηκα για το power on. Θα ψαξω τι γινεται με κανα jumper....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.