Jump to content



Καρέκλες γραφείου, H/Y..ξέρετε καμμια καλή?


mauros

Recommended Posts

Τελευταία αρχίζουν και με πιάνουν κάποια πονάκια που και που στην μέση και καταλαβαίνω ότι με μασουλάει σιγά σιγά η καρέκλα μου.

Φαντάζομαι ότι κάποιοι θα το έχουν ψάξει λίγο παραπάνω το θέμα.

Ποια καρέκλα έχετε/προτείνετε για να γλυτώσουμε την δισκοκήλη??

:huepfend009:

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία αρχίζουν και με πιάνουν κάποια πονάκια που και που στην μέση και καταλαβαίνω ότι με μασουλάει σιγά σιγά η καρέκλα μου.

Φαντάζομαι ότι κάποιοι θα το έχουν ψάξει λίγο παραπάνω το θέμα.

Ποια καρέκλα έχετε/προτείνετε για να γλυτώσουμε την δισκοκήλη??

:huepfend009:

Κάνε ραχιαίους και άρσεις θανάτου :starwars013:

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 250 με 300 ευρω λέω.Κάτι που να βολεύει θέλω και κατα προτίμηση δικτυωτό γιατί όταν το δέρμα ιδρώνει κολάς :p

George κάνω γυμναστική αλλά δεν λέει να φύγει το ρημάδι.Απο τον ιανουάριο με πιάνει που και που και κάθε φορα που κάθομαι στο pc πάνω απο 2 ώρες. Δυστυχώς θα περάσω αρκετό καιρό ακόμα πάνω σε καρέκλα γι'αυτό δεν θέλω να χειροτερέψει το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μία 60 Ευρώ από το Praktiker, 5 χρόνια τώρα. Και τα μπρατσάκια της, και τα δερματάκια της, και το κουνια-μπέλα της, και την ταλάντωση της, και τις 3 ροδίτσες της. Τρομερη καρέκλα σε λέω να ουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ραχιαίους και άρσεις θανάτου :starwars013:

οι αρσεις θανατου κανουν κακο στα γονατα οποτε δεν ειναι και οτι καλυτερο

αμα εχεις καθολου εχτρα κιλα εστω και σχετικα λιγα θα σε βοηθησει αμα τα χασεις,οπως και η γυμναστικη χωρις υπερβολες.

Link to comment
Share on other sites

Απο το Praktiker εχω παρει 3-4 φορες και την εχω βγαλλει μια χαρα.Απλα να ξερεις οτι εχουν ημερομηνια ληξης και οτι με τον καιρο "παίρνουν" με τον τρόπο που καθεσε.

Επισης να προσθεσω οτι δεν εχουν καμια σχεση με της αλλες μαρκας που κυκλοφορουν.

Ρωτα τον Hadji μια..πηρε προσφατα μια καλη.

;)

Link to comment
Share on other sites

@GV όταν λες δεν έχουν καμμία σχέση με τις άλλες το λες για καλό ή για κακό?

Με το κακο.Γενικώς ισχύει το ότι δίνεις παίρνεις.:D

H Πρωτη που ειχα ειχε χαλασει ο αξονας και δεν κρατουσε αερα..οποτε οποτε καθοσουν επεφτε.

Με την δευτερη σαβουροθηκε ο ξαδερφος μου..μεσα στο δωματιο γιατι εσπασε το 1 απο τα 5 ποδια (Ειχε αραξει απιστευτα).

Η τριτη normal αντέχει ακόμα.

Ολες απο Praktiker.Επισης αυτο που εχουν δεν ειναι δερμα..ειναι πλαστικο.

Γνωμη μου ειναι να πας σε μαγαζια στυλ SATO και να ζητησεις προσφορες για παλιοτερες καρεκλες. Παντα εχουν...(ετσι ξερω τουλ).

Link to comment
Share on other sites

Simeonidis Office Design

Η δικιά μου και του Hadji είναι η FY 1206.

Αν και είναι λίγο μεγάλη είναι πάρα πολύ καλή!

Και είδα αρκετές καρέκλες πριν την πάρω.

Μπορείς να την δεις και από κοντά για να δεις άμα σε βολεύει.

Που είναι και το καλύτερο που έχεις να κάνεις, μην πάρεις καρέκλα on-line, να την δοκιμάσεις πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου και του Hadji είναι η FY 1206.

+11 Πολύ καλή

Γιατί δεν του πουλάς ρα την δικιά σου ?Ετσι κι αλλιώς απο τότε που έγινες ninja wannabe δεν την χρειαζεσαιαφού κάθεσαι πάνω σε μια οδοντογλυφίδα και μάλιστα στο ένα δάχτυλο:smile050:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η καρέκλα επιτέλους είναι σπίτι! Πήγα απο το Praktiker, τον Δρομέα και τον Συμεωνίδη. Η καρέκλα που πήρα τελικά είναι η W99, και απ'ότι είδα στα γρήγορα δεν την έχει στο site του ο Συμεωνίδης. Κόστος 330 ευρώ.

Γενικά απο άποψη σωστής στήριξης στο Praktiker βρήκα μόνο μια η οποία δεν είχε ροδάκια και κατα συνέπεια αμορτισέρ και ρύθμιση ύψους. Οι υπόλοιπες δεν μου κάνανε και ευτυχώς που πήγα πονεμένος και μπορούσα να το καταλάβω εύκολα.

Πάντως η ακριβοτερη στο Praktiker δεν έκανε πάνω απο 150 ευρώ αλλά η ποιότητά τους μου φάνηκε πολύ κακή απο την επένδυση μέχρι και τον σκελετό.

Στον Δρομέα τα πράγματα άλλαξαν. Οι τιμές εκτοξευτήκανε με την φθηνότερη στα 250 και μάλιστα για πολύ απλή καρέκλα.Στα 350 υπήρχε μια με απ'έξω τουλάχιστον βαρβάτο μηχανισμό αλλά ίδια με την προηγούμενη. Τελικά πήγα στον Συμεωνίδη που έχει αξιόλογες τιμές για τις καρέκλες που δίνει.

Δυστυχώς η ευτυχώς η κάθε καρέκλα δεν κάνει για τον κάθε άνθρωπο, και εγώ βρήκα αυτό που μου ταίριαζε σε αυτά τα λεφτά. Με 100-200 ευρώ υπήρχαν πολύ καλές καρέκλες.

Επίσης πήρα και extra τάπες για να αντικαταστήσω τα ροδάκια σε περίπτωση που θελήσω πιο σταθερή θέση.

Αρκετά με τα λόγια, αφήνω τις μέτριες φωτογραφίες που έβγαλα να μιλήσουν.:musik009:

Τα μπρατσάκια, αν και δεν φαίνεται στην φωτό έχουν έξι θέσεις ρύθμισης αριστερά-δεξιά. Όχι το μέταλλο αλλά το πλαστικό που είναι για να ακουμπάς.

post-26-1414343446,7202_thumb.jpg

post-26-1414343446,7739_thumb.jpg

post-26-1414343446,8109_thumb.jpg

post-26-1414343446,8467_thumb.jpg

post-26-1414343446,8999_thumb.jpg

post-26-1414343446,9358_thumb.jpg

post-26-1414343446,9719_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.