Jump to content


Ελλατωματικη μητρική???


felix

Recommended Posts

Σωστά...Το mobo δεν ταχυδρομούσε!!!!! :jump:

’ρα δεν είχα ευκαιρία να δοκιμάσω κάτι...

Τώρα με τις Supertalent όλα είναι jet...Εκτός από ένα προβληματάκι που έχω με το MAC Address του ενσωματωμένου G-LAN...Μου το βγάζει σαν error στο Boot-Screen...αναγκάζομαι να πατάω F1 για να κάνει resume και να φορτώσει Windows....

Το πρόβλημα από όσο googliσα, οφείλεται στο ότι μετά το Clear CMOS ή ΒΙΟS Update θέλει αμέσως μετά Load Default Settings στο BIOS...Αυτό προκλήθηκε στην πρώτη μου απόπειρα να λύσω το αρχικό πρόβλημα που είχα...H ASRock μου πρότεινε να κάνω Clear CMOS πρίν διαπιστώσω ότι το πρόβλημα οφείλεται σε ασύμβατες μνήμες...

Βρήκα ένα tool στο site της ASRock με το οποίο μπορεί να γράψει κάποιος χειροκίνητα την MAC address (αναγράφεται στη μητρική, από ότι λένε)....Απλά το βρήκα στα FAQ's της ASRock. αλλά το πρόβλημα υπήρχε σε μία μητρική K7XXXXX...Περιμένω απάντηση από το Support της ASRock πρίν το χρησιμοποιήσω...

To μαγαζί δεν το ανέφερα ε?Όποιος θέλει να μάθει ας στείλει pm και εξηγούμαι : είναι προσωπική εμπειρία...είναι στην κρίση του καθενός αν το περιστατικό μπορεί να χαρακτηρίσει στο σύνολο το κατάστημα...άν ναί, τότε pm, άν όχι τότε λήξαν το ζήτημα...γι'αυτό δεν το γράφω εδώ...Αν από αυτά που λέω κάποιος νιώσει ότι έχει ανάγκη να το μάθει και συμφωνεί ότι ήταν απαράδεκτη η ατάκα του πωλητή δεν σημαίνει ότι πρέπει να το γράψω για να το μάθει...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε από support US ούτε από Taiwan απάντησαν......τη Δευτέρα μπαίνω....θα τους πάρει και θα τους σηκώσει....σιγά μην μου απαντήσουν Σαββατιάτικα....μάλλον θα μείνει έτσι μέχρι να ορκιστώ μου φαίνεται.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Update :

Μου απάντησαν την μέρα που παρουσιαζόμουνα...12/02....Μου έστειλαν ένα προγραμματάκι με το οποίο προγραμμάτισα το Onboard Lan Adapter και του έδωσα το MAC Address που έγραφε πάνω της η μητρική....

Aποτέλεσμα?...." Όλα κομπλέ " .......(dubber rofl's...):p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.