Jump to content



O/C gia intel p4 3ghz


GeniusGreg

Recommended Posts

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον DMylonas. Σε γενικές γραμμές, μπορείς να πάς μέχρι τα 3,5 αέρα. Μετά νερό. Το CPU σου το έχω πάει μέχρι 95C - ναι καλά κατάλαβες - όπου η ASUS μητρική έκανε Shut down. Οπότε με λίγα λόγια , δες να μην ξεπεράσεις ποτέ τους 65 με 70C max full load και νομίζω πως θα είσαι OK.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον DMylonas. Σε γενικές γραμμές, μπορείς να πάς μέχρι τα 3,5 αέρα. Μετά νερό. Το CPU σου το έχω πάει μέχρι 95C - ναι καλά κατάλαβες - όπου η ASUS μητρική έκανε Shut down. Οπότε με λίγα λόγια , δες να μην ξεπεράσεις ποτέ τους 65 με 70C max full load και νομίζω πως θα είσαι OK.

Εγώ πάντως με αέρα είμαι τώρα και πιστεύω ότι είναι καλές οι θερμοκρασίες μου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe [Σήμερα, στις 15:39]

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον DMylonas. Σε γενικές γραμμές, μπορείς να πάς μέχρι τα 3,5 αέρα. Μετά νερό. Το CPU σου το έχω πάει μέχρι 95C - ναι καλά κατάλαβες - όπου η ASUS μητρική έκανε Shut down. Οπότε με λίγα λόγια , δες να μην ξεπεράσεις ποτέ τους 65 με 70C max full load και νομίζω πως θα είσαι OK.

δλδ εγω εχω κανει κατορθωμα με αερα ? για δες την υπογραφη μου κ αι πες μου.:upside:

Link to comment
Share on other sites

To σύστημα το έφτιαξα για τον ξάδερφο μου και καθώς καταλαβαίνεις δεν το΄έχω μπροστά μου για να δω την τάση όπου τώρα δυστυχώς δεν θυμάμαι. Επιφυλάσσομαι για την δευτέρα. Το 95C το χτύπησα με stock τάση και αυτό γιατί δεν είχε καθίσει σωστά η ψήκτρα....ακροβατούσε η @αλακία.......Τέλος καλά όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.