Jump to content



adsl πόσο??


michailovits

Recommended Posts

Εγώ απο PSTN την έκανα adsl. Και εγώ με τα 50 modem Πήρα αλλά δεν ξέρω αν είναι router,ήταν μέσα στο πακέτο και είναι ασύρματο αλλά εγω το έχω συνδέση στην κάρτα δυκτίου με καλώδιο. Το μόντεμ είναι Speedtouch585(i) v6.

Όσο για το 121 τους πήρα τηλέφωνο και μου ήπαν πως θα ελέξουν οι τεχνικοί την σύνδεση μου και θα με ενημερώσουν.Όταν με ενημερώσουν θα postάρω τα νέα

Link to comment
Share on other sites

Α φίλε...μπες στο παραπάνω λίνκ που σου έδωσα, και κάπου εκεί ο djNetrino δείνει ένα link, μπες μέσα διάλεξε κάτι και μετά διάλεξε το modem σου. Θα σου δείξει τις ρυθμίσεις του ρουτερ.

Στις ρυθμίσεις μπαίνεις, αν πάς θέσεις δυκτίου->θα σου λέει speedtouch...κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως λέω να περιμένω να δω τι θα μου πει ο ΟΤΕ και αν είναι το κάνω μετά αυτό.

Εκτός αν το κάνω απο τώρα και στρώση.Θα στρώση?Θα κατεβάζει γρήγορα?

Link to comment
Share on other sites

Καλά να το κάνω.Αλλά τι πρέπει να κάνω? Δεν το πολυ κατάλαβα, επειδή τα αγγλικά μου ακόμα δεν είναι και τόσο καλά.Μήπως μπορείς να μου πεις τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Πάντως δεν με πήραν τηλέγωνο απο το τεχνικό τμήμα του ΟΤΕ. Σήμερα όταν πήγα να κατεβάσω κάτι ξεκίνησε απο 68κ και κατέβηκε στα 11κ. Να δω περιμένω. Λέτε να με πάρουν αύριο τηλ. ή θα αργήσουν ? Αντε να με πάρουν για να ποστάρω

Link to comment
Share on other sites

Βρε αγορι μου χρυσο γιατι αγχονεσαι ???

Τους πηρες τηλ ??

Αν ναι τι σου ειπαν ?

Κατσε και περιμενε δεν εισαι ο μονος που εχει προβλημα σημερα ;)

Ειναι και σαββατο.....

Μεχρι το βραδακι λογικα θα σε παρουν και αν οχι αυριο η την Δευτερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα με πήραν τηλέφωνο απο τον ΟΤΕ και άρχησαν να μου λένε κάτι μπαρούφες: οτι δεν έχει τελειώση στην Ξάνθη η αναβάυμιση και κάτι τέτοια.

Και ήπαν οτι μέχρι το τέλος του Ιανουαρίου θα στρώση.Ισχύει κάτι τέτοιο?

Το περίεργο όμως ποιό είναι? Το ιντερνετ έχει στρώση, ότι αρχει και αν κατεβάσψ το κατεβάζει με ταχύτητα 63,2 και κάπου-καπου Ανεβαίνει στα 100κ/sec αλλα πέφτει γρήγορα στα 59-66κ/sec. Τι λέτε έχει στρώση?

Να πω οτι δεν ανεβαίνει για μια στιγμή στα 65κ αλλά μονίμως (απο σήμερα το προι).

Φτου φτου να μη το ματιάξω :)

Να ρωτήσω ακι κάτι αλο, η κάρτα δυκτίου τι ταχύτητα πρέπει να έχει για adsl 768? Αυτή που έχω τώρα είναι onboard της nvidia και κατεβάζει 100.0Mbit/δευτ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.