Jump to content



Perfect Shop


Goklagie

Recommended Posts

+1 για το Πλαίσιο. Το rma και γενικά η πολιτική επιστροφών που έχει έως σήμερα είναι η καλύτερη που έχω δει σε μαγαζί. Για μικρές διαφορές τιμών δεν υπάρχει καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Θα βγω λίγο offtopic!:o

bleo8onhs

Έτσι νομίζω και γώ. Ότι πρώτα πούλαγε πινέλα και συνδετήρες και μπογιές, και μετά υπολογιστές. Anyway +1 στο Πλαίσιο και από μένα...

Το πλαίσιο ξεκήνησε από υπολογιστές.Ξεφύλλιζα μια μέρα το pixel magazine του 1983

και έπαθα sock που είδα διαφήμιση του πλαισίου για έναν υπολογιστή με κάτι λιγοστά kb ram!! Είχε και φωτογραφία του μαγαζιού τότε στην στουρνάρη.

Link to comment
Share on other sites

back to Noa's age :)

1969: Το Πλαίσιο γεννήθηκε σε ένα μαγαζάκι 10 τ.μ. στην παράπλευρη του Ε. Μ. Πολυτεχνείου (Ε.Μ.Π.) οδό Στουρνάρη 24, με είδη Σχεδίου & Χαρτοπωλείου.

1979: μετατροπή της ατομικής επιχείρηση σε Ανώνυμη Εταιρεία με την επωνυμία "ΠΛΑΙΣΙΟ COMPUTERS A.E.". Η νέα επωνυμία ουσιαστικά προαναγγέλλει, την μελλοντική είσοδο της εταιρείας στην Πληροφορική,

1986: Η ΠΛΑΙΣΙΟ Α.Ε. εισέρχεται δυναμικά στο χώρο της Πληροφορικής και δημιουργεί ειδικό Computer Shop επί της οδού Στουρνάρη 24.

http://www.plaisio.gr/investors.aspx?show=investors_9_1_8

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΒΑΒΑ84

Πριν από ένα μήνα έκανα μια αγοαρά απτο Perfect shop, συγκεκριμένα ένα καταπληκτικό wireless modem-router της 3com, από το οποίο είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Ηδιαφορά του συγκεκριμένου καταστήματος από τα άλλα μεγάλα καταστήματα Η/Υ είναι ότι αν χρειαστείς service, ΔΕΝ πας τη συσκευή στο μαγαζί αυτό, αλλά το πας στην "μαμά" αντιπροσωπεία την οποία σου λένε αυτοί ποια είναι και που, και επίσης σε βοηθάνε για όποιο πρόβλημα αντιμετωπίσεις εκεί. Με λίγα λόγια μια χαρά κατάστημα είναι, τουλάχιστον εγώ δεν έχω ακόμα το οποιοδήποτε πρόβλημα. Βέβαια κι εγώ είμαι υπερ του πλαισίου αλλά όταν το router που πήρα το βρήκα 30 ευρώ κάτω απτο πλαίσιο... σκέφτηκα να δοκιμάσω το perfect shop!

Thnx

Link to comment
Share on other sites

Και εκείνα τα ωραία χρόνια υπήρχε και η elec στο περιστέρι που έκανε από τότε overclocking στους 386sx και στους DX. Θυμάμαι ότι βγαίνανε πάντα πρώτοι στα test του ram αλλά τους πέταγε έξω λόγω overclocking. Για να καταλάβουν οι νεώτεροι τι εννοώ οι standard 386sx βγαίνανε στα 25mhz και η elec τους πούσαρε στα 27!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από koukounis [Σήμερα, στις 09:04]

Και εκείνα τα ωραία χρόνια υπήρχε και η elec στο περιστέρι που έκανε από τότε overclocking στους 386sx και στους DX. Θυμάμαι ότι βγαίνανε πάντα πρώτοι στα test του ram αλλά τους πέταγε έξω λόγω overclocking. Για να καταλάβουν οι νεώτεροι τι εννοώ οι standard 386sx βγαίνανε στα 25mhz και η elec τους πούσαρε στα 27!!!!!!!

χεχε σωστος η elec μαζι με την mgmanager εκαναν καλο Overclocking

θυμαμαι εναν V20 (8086 clone) στα 15MHz που πατουσε στο SI και 286 12ΜΗz

σχετικα με το πλαισιο ξεκινησε απο ειδη σχεδιασης για μηχανικους (διπλα στο πολυτεχνειο βλεπετε) μεταπηδησε σε scientific calculators, μετα σε home micros, μετα σε turbo-x

καπου το '85 πληρωσε ο πατερας μου 40.000δρχ για 384kb μνήμης ram για τον turbo-x...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από minus

Μου θυμησατε το 'Εγκεφαλος computers' στην μποταση, με εξειδικευση στην amiga.

ΡΟΦΛ. Όπως λέει και ο Suehead, ειδίκευση στην πειρατεία. Καλά αυτή πως δεν την πιάνουν ρε σεις, δεν το καταλαβαίνω..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Σήμερα, στις 09:47]

ΡΟΦΛ. Όπως λέει και ο Suehead, ειδίκευση στην πειρατεία. Καλά αυτή πως δεν την πιάνουν ρε σεις, δεν το καταλαβαίνω..

Εγκεφαλος, Ελενη Κουνανη μικροπειρατες

ο master στην πειρατεια ηταν ενας....

Thomas Soft...ο ανθρωπος ειχε δικο του piracy software house :devil:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Το αστείο είναι είτε πριν δω ημερομηνίες, άρχισα να διαβάζω κανονικά το Thread από την αρχή, και.. χάζεψα, καμία επαφή... διαβάστε το και θα καταλάβετε

Σόρρυ για το :OT:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.