Jump to content



Πρόβλημα με καρτα AGP. Help.......


Devil_7

Recommended Posts

Το είχα πάει σε ένα τεχνικό γι'αυτό και δεν απάνταγα και μου είπε πως μάλλον είναι ασυμβατότητα με την μητρική, επειδή είναι παλιά.Πίκρα.Δεν ξέρω τι να κάνω τώρα. Να την πουλήσω ή να ψάξω καμία μεταχειρισμένη μητρική μαζί με επεξεργαστή?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Devil_7 [Σήμερα, στις 18:32]

Το είχα πάει σε ένα τεχνικό γι'αυτό και δεν απάνταγα και μου είπε πως μάλλον είναι ασυμβατότητα με την μητρική, επειδή είναι παλιά.Πίκρα.Δεν ξέρω τι να κάνω τώρα. Να την πουλήσω ή να ψάξω καμία μεταχειρισμένη μητρική μαζί με επεξεργαστή?

Και σε προηγουμενο μου ποστ σου ειπα για ασυμβατοτητα...αλλα την δοκιμασατε η ετσι στο ειπε????? Γι'αυτο ειπα αν υπαρχει καποιος φιλος με συστημα με agp να την δοκιμαζατε εκει;)

ΥΓ Προσφατα μου ετυχε ακριβος ιδια περιπτωση με την δικη σου......................

...........καρτα ALBATRON 7600GS AGP πανω σε P4 2.4B 478 με Mobo 645DX chip δεν επαιξε

με τιποτα, ακριβως τα ιδια με τα δικα σου. Η ιδια καρτα παιζει αυτη την στιγμη αψογα πανω

σε P4 531 775s με Mobo PT880:)

ΥΓ2 Περα απο Mobo&Cpu σε αυτο που ανεφερα δεν αλαξαμε τιποτα αλλο..........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Panansas [Σήμερα, στις 22:41]

Και σε προηγουμενο μου ποστ σου ειπα για ασυμβατοτητα...αλλα την δοκιμασατε η ετσι στο ειπε????? Γι'αυτο ειπα αν υπαρχει καποιος φιλος με συστημα με agp να την δοκιμαζατε εκει;)

ΥΓ Προσφατα μου ετυχε ακριβος ιδια περιπτωση με την δικη σου......................

...........καρτα ALBATRON 7600GS AGP πανω σε P4 2.4B 478 με Mobo 645DX chip δεν επαιξε

με τιποτα, ακριβως τα ιδια με τα δικα σου. Η ιδια καρτα παιζει αυτη την στιγμη αψογα πανω

σε P4 531 775s με Mobo PT880:)

ΥΓ2 Περα απο Mobo&Cpu σε αυτο που ανεφερα δεν αλαξαμε τιποτα αλλο..........

Ο τεχνικός δεν δοκίμασε την κάρτα σε άλλο PC για δεν είχε κανένα με agp.Ούτε εγώ μπορώ να βρω άλλο καλό pc να την δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Αμα το σιγουρεψεις οτι ειναι αυτο τοτε μπορεις να φτιαξεις και καλο pc με την agp.

Μην την δωσεις ακομα....κοιτα αυτο το Mobo http://www.grammi.gr/eidos.aspx?kvd=55551755 και σκεψου τι μπορεις να βαλεις εκει πανω;) ολα οτι εχεις και με Core2:T:

Μην κοιτας που ειναι φτηνη...μια χαρα μητρικη ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Panansas [Σήμερα, στις 23:20]

Αμα το σιγουρεψεις οτι ειναι αυτο τοτε μπορεις να φτιαξεις και καλο pc με την agp.

Μην την δωσεις ακομα....κοιτα αυτο το Mobo http://www.grammi.gr/eidos.aspx?kvd=55551755 και σκεψου τι μπορεις να βαλεις εκει πανω;) ολα οτι εχεις και με Core2:T:

Μην κοιτας που ειναι φτηνη...μια χαρα μητρικη ειναι.

Με τα ίδια λεφτά έχω βρει και την asus A8V-deluxe.Το θέμα είναι pentium ή amd?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Devil_7 [Σήμερα, στις 23:27]

Με τα ίδια λεφτά έχω βρει και την asus A8V-deluxe.Το θέμα είναι pentium ή amd?

Pentium vs AMD...........AMD

Core2 vs AMD..............Core2

Σε αυτη που σου εδωσα λινκ βαζεις Core2 και εισαι αρχοντας.........εκτος αν το μπατζετ ειναι

περιορισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Απλά, αυτή η μητρική έχει αρκετά χαμηλότερη απόδοση μνήμης, οπότε σου περιορίζει αισθητά την ισχύ του c2...και είναι και via που παίζει πάντα να σου κάτσει να μην πολυ πάει τις ati...

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα δεν έχει κανένα πρόβλημα.Την δοκίμασα σε pc φίλου και δούλεψε κανονικά.Και με τροφοδοτικό 350w.Την πουλάω ακόμα.Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GeoBros

Ακόμα μπορείς να εγκαταστήσεις το RivaTuner και απο την καρτέλα driver-settings -> system-tweaks -> compatibility να ενεργοποιήσεις το driver chipset compatibility mode.....

Αυτό τι ακριβώς κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.