Jump to content



Ελληνικος Ορθογραφος για Office 2007


SlotKiller

Recommended Posts

Η MS μαλλον το εκανε παλι το θαυμα της!

Ο ελληνικος ορθογραφος της neurosoft που χρησιμοποιω εδω και πολλα χρονια στα office δεν δουλευει πια!

Επισης Proofing Tools νομιζω οτι δε κυκλοφορουν για τα 2007.

Εσεις εχετε ορθογραφο στα 2007?

Link to comment
Share on other sites

πρακτικά αν κάνεις copy το Proof directory από μια έκδοση office που έχει ελληνικό ορθογράφο στο office που θες δούλευε μέχρι τώρα γιατί όχι και στο 2κ7 (πάτα yes σε όλα τα overwrite)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Oric [Σήμερα, στις 11:18]

Γύρω στον ερχόμενο Απρίλιο.

Έχει τροποποειθεί το αρχείο από τα office 2003 έχει απομονοθεί ο ορθογράφος και τρέχει με

απλή εγκατάσταση. Το link είναι μέσω Rapidshare . Εάν πάρω την άδεια από τους admin δεν έχω λόγο να το κρατάω κρυφό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω κάνει εγώ και έγω ορθογράφο στα 2007 είναι τα εξής:

α)απεγκατέστησα τα 2003

β)εγκατέστησα τα 2007

γ)από το cd των 2003 ένανα custom install και το μόνο που εγκατέστησα ήταν τα proofing tools

δ)έπειτα από το σχετικό cd με τα proofing tools επέλεξα τις γλώσσες που θέλω να διορθώνει το εργαλείο (ελληνικά και ότι άλλο νομίζει κάποιος χρήσιμο).

Αυτά....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 22:36]

αλλά υπάρχει επιλογή να κάνεις το 2007 να εχει ένα πιο κλασσικό μενού; Χωρίς πολλές φανφάρες!

Μα εκεί επικέντρωσε η M$, το έκανε πιο Vista και το office.;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από qrious [Σήμερα, στις 14:47]

τα proofing tools 2003 δεν σου επιτρέπουν να κανεις install αν δεν είναι τω office 2003 εγκατεστημένο. άλλος τρόπος δεν υπάρχει?

Αυτό που λές ισχύει.

Για αυτό και στο βήμα γ) που παρέθεσα πιο πάνω λέω ότι πρέπει να κάνεις custom install απο το cd των οφις 2003 τα proofing tools μονο (εφόσον έχεις εγκαταστήσει τα 2007).

Μετα βάζεις το σιντι με proofing tools και επιλέγεις να βάλεις τα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγω απεγκατεστησα το 2003, εχοντας κρατησει αντιγραφο του proof φακελου.

Περαν του οτι υπαρχει ακομη μεσα στο microsoft shared(program files/common files), πρεπει να αντιγραψω τα αρχεια και καπου αλλου?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.