Jump to content



no signal....


CrazyAnt1416003257

Recommended Posts

δοκιμασα ξκαι χωρις επεξεργαστη με μια μνημη σε ολες τις 8εσεις αλλα και απο μια μνημη σε ολες τις 8εσεις αλλα και παλι δεν εβγαινε τπτ στην ο8ονη...

εχω αρχισει να εκνευριζομαι αφανταστα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα βουντού μου στερεύουν...Και δεν είμαι απο θεσσαλονίκη..

Κάνε άλλη μια προσπάθεια με cpu + 1 ram + vga (όχι δίσκο). Σημαντικό να είναι ένα stick μνήμης .Δοκίμασε διαφορετικές μάρκες μνήμης.Όπως σωστά έκανες βάζεις το 1 stick μνήμης σε όλες τις θέσεις.

Εγώ πχ έχω dual channel kingston. Κάνω όλα τα παραπάνω (και τα βουντού που είπα) χρησιμοποιώ 1 stick twinmos και μετά κάνει boot.

Έλεγξε αν θες, την μητρική οπτικά μήπως δεις κάτι περίεργο.Γιατί νομίζω πως είναι πιο σημαντικό και τα βουντού δεν φτάνουν...Εκτός αν θες να πάρεις τηλ σε 090 να του κάνουν επαγγελματικό βουντού:D παίζω με τον πόνο σου ...

Link to comment
Share on other sites

ακριβα 8α μου βγει στα 090 :p

την δοκιμασα αυτην την διαδικασια 2 φορες με ολες τις μνημες που εχω...

δεν εχω αλλο κουραγιο να κανω ξανα τα ιδια..8α την ψονισω στο τελος :(

8α ξανα ασχολη8ω ή το βραδυ ή αυριο ξανα μαζι της γιατι την Δευτερα 8α την παω απο το PCομαγαζο του ξαδερφου μου να δω μπας και εχει και αυτος καμια κοφτη και βγαλουμε ακρη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

αν τελικά έβγαλες άκρη με το πρόβλημά σου πες τι έφταιγε !!!

πάνω που νόμιζα ότι πάσχω απο κάτι και δεν θυμάμαι τι πρέπει να κάνω.

μου έχει τύχει σε 5 διαφορετικά πισιά εκ των οποίων το 1 πήγε με μητρική (celeron 1,7 QDI 256 ram) το δεύτερο ίδια σύνθεση στην όθόνη του φίλου που μου το έφερνε δεν έδειχνε τίποτα όπως σε εσένα και στη δικιά μου δεν ήξερε τίποτα και μόλις το επεστρεφα έπαιζε για 2 μέρες μέχρι να το ξανακάνει ώσπου μετα απο 2 -3 τέτοια δεν το ξανάκανε, στο τρίτο η αλλάγή της μνήμης σε άλλη θέση έλυσε το πρόβλημα και σε άλλα 2 παραιτήθηκα μόνο στο άκουσμα του προβλήματος. το τελευταίο 3 μηνο μόνο τέτοιες περιπτώσεις ακούω. Αν βρέις κάτι σε παρακλώ πές το !!!

edit: σε όλες τις περιπτώσεις έχει δοκιμαστεί αλλαγή τροφοδοτικού με ενα chieftec που έχω spare (για δύσκολες ώρες), αλλαγή κάρτας γραφικών είτε με μια ΜΧ 440 είτε με μια 3D PCI καθώς και αλλαγή μνημών με ένα dimm 256 kingston, σε κάθε περίπτωση χωρίς κανένα αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα τον ασ8ενη στο PCομαγαζο του ξαδερφου μου και αυριο το απογευμα που 8α κατσει να το κοιταξει ευελπιστω να ξερω τι παιζει.μεχρι στιγμης ομως ουδεν νεοτερο απο το μετωπο :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.