Jump to content



Σύνδρομο στέρησης και το fixακι (aka αναβάθμιση μετα απο πολύ καιρόοοοο)


LL_NEO

Recommended Posts

Μετά απο ένα χρόνο όπου σας φύλαγα υπηρετώντας της μαμά πατρίδα με το Laptop παραμάσχαλα, ένα χρόνο για Μάστερ (πάλι με laptop) και μισό χρόνο ως ρεμάλι, ήρθε η ώρα να ξαναμπω στους κόλπους του desktop υπολογιστή. Κοιτώντας το παρακάτω σύστημα έχετε κάτι να σχολιάσετε ή να προχωρήσω ως έχειν;

Intel Core 2 DUO E6700 "LGA775 Conroe" 2.67GHz (1066FSB) - Retail

Asus Striker Extreme nForce 680 (Socket 775) PCI-Express DDR2 Motherboard

BFG GeForce 8800 GTX 768MB GDDR3 HDTV/Dual DVI (PCI-Express) - Retai

CellShock 2GB (2 x 1GB) DDR2 PC2-8000C4 1000MHz Dual Channel Kit

2x Western Digital Raptor X 150GB WD1500AHFD 10,000RPM SATA 16MB Cache - OEM

Western Digital Caviar SE16 320GB 3200KS SATA-II 16MB Cache - OEM

Enermax Galaxy 1000W EGA1000EWL ATX2.2 Modular PSU

:inlove: :inlove: :inlove: Lian-Li:inlove: :inlove: :inlove: PC V2000B PLUS Black Aluminium Full-Tower (No PSU) Διαφωνείτε με αυτό; Χάνεται το χρόνο σας και γι'αυτό προχωρείστε στην επόμενη γραμμή :tomato: :tomato:

Dell Ultrasharp 2407WFP 24" Widescreen LCD Monitor - Midnight Grey

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά τις μνήμες δεκτόν (βασικά έβαλα τις 5άρες εκ παραδρομής). Όσον αφορά τους δίσκους μου λες να πάω σε 74'αρηδες αν κατάλαβα καλά μόνο και μόνο για να μπορέσω να πάρω τον 6700. Δεδομένου ότι θα πέσει clockάρισμα με το καλημέρα μου συστήνεις 6700 για κάποιο συγκεκριμένο λόγο (πχ multi) ή απλώς για τα επιπλέον MHz?

George commando over striker λόγω overclockability του 965 έναντι του 680ι?

Link to comment
Share on other sites

100 λίρες παραπάνω ε; E δε γαμιέται ας τσιμπήσω τον 6700 (βέβαια αν κάποιος μετά μου πει να πάω για τον Quadcore μάλλον θα κάνω πίσω). Απο την άλλη αν τα εχω μυριστεί σωστά τα καινούργια μπλιμπλίκια, το 965 ανεβάζει fsb προσόν που αν δεν κάνω λάθος λόγω του μεγαλύτερου multi του 6700 αυτό το προσόν αρχίζει και χάνεται. Συν του ότι σε κανα τρίμηνο που θα ηρεμήσει η πιστωτικούλα απο το sex που της ετοιμάζω μπορώ να πάω για δεύτερη GTX και να είμαι τούμπανο (που με την 965 χωρίς πειραγμένους drivers δε γίνεται).

Αν η συλλογιστική μου είναι σωστή δε θα ήταν καλύτερο να μείνω με τη Striker?

Link to comment
Share on other sites

ωρέ LL το τουμπάνιασες πιο πολύ και από την Μόνικα...

πιστεύω ότι προτείνει κανείς παραπάνω είναι μια σταγόνα στον ωκεανό... το μηχανάκι είναι σούπερ... απλά για την οθόνη αφού πας σε ταπετσαρία (22"+ meaning...) μπες και στην ΗΡ να δεις μια 23 ή24" με SIP panel... έτσι απλά να πεις ότι το είδες και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.