Jump to content



Αναζήτηση mousepad


mech5107

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 12:42]

Εγώ χτύπησα ένα Sharkkon που έχει το eshop sta 9e περίπου (XL είναι) και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Ρολάρει πια το 510!

not bad ειναι και σοβαρες οι διαστασεις :)

Αν και εγω μετα το titan θελω τα pad μου να ειναι 4-5mm σε παχος τουλαχιστον, χθες ηρθε το noidpad (ryk series esclipse :D ) και ειμαι μεταξυ αυτου και του titan τωρα, στο titan υπαρχει μπολικη τριβη η οποια ομως μπορει να χρησιμοποιηθει υπερ του παικτη απτην αλλη στο noidpad το ποντικι παει με το ενα δαχτυλο :p

Link to comment
Share on other sites

Προχθες πηρα απο τα multirama ενα mousepad, allsop λεγεται στα 10e με μαξιλαρακι για τον καρπο υφασματινη επιφανεια κ απο κατω λαστιχενιο που κολλαει αρκετα δυνατα στο γραφειο

ανετο κ βολικο :cool: :cool:

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=BagCaseAccessories&cp_id=66828

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR [Σήμερα, στις 13:33]

σπιτι μου με 3μισι ευρω :pwww.noidpad.com

Παραγγελία απ το site με αντικαταβολή;

Συγκεκριμένα ποιό ακριβώς πήρες;

Και σε πόσες μέρες ήρθε;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από figo [Σήμερα, στις 13:59]

Προχθες πηρα απο τα multirama ενα mousepad, allsop λεγεται στα 10e με μαξιλαρακι για τον καρπο υφασματινη επιφανεια κ απο κατω λαστιχενιο που κολλαει αρκετα δυνατα στο γραφειο

ανετο κ βολικο :cool: :cool:

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=BagCaseAccessories&cp_id=66828

no comment :p

Αρχική απάντηση από salonicafan [Σήμερα, στις 15:23]

Παραγγελία απ το site με αντικαταβολή;

Συγκεκριμένα ποιό ακριβώς πήρες;

Και σε πόσες μέρες ήρθε;

Η πληρωμη εγινε μεσω paypal στις 16/5, οποτε πες πως ηρθε σε κατι λιγοτερο απο 2 βδομαδες, πηρα το eclipse απο ryk series, αν αισθανεσαι δημιουργικος παντως μπορεις να στειλεις μια δικια σου εικονα και να στην εκτυπωσουν πανω για +5 ευρω, σημειωτεον οτι χρειαζεσαι hyperglides για να βγαλει τα λεφτα του το pad, με απλα ποδαρακια απο πλαστικο/βινυλιο δεν γινεται τοσο καλη δουλεια .... Α μπορεις να βαλεις και την ταινια που δινουν μαζι αλλα δεν ξερω ποσο θα σου κρατησει, ευτυχως δινουν μπολικη καπου 20cm :)

Link to comment
Share on other sites

Σαν αίσθηση σαν πιο μοιάζει???

Σε στιλ 5L δεν είναι αλλά αναδιπλούμενο???

Με laser mouse το δοκίμασες να δεις πως πάει???

Κάνε ένα reviewdaki ρε άνθρωπε να δούμε τι λέει γιατί ψήθηκα να το πάρω

Link to comment
Share on other sites

και γώ ψήθηκα μάρεσε η ιδέα της εκτυπώσιμης επιφάνειας.

Τί είναι τα hyperglides (για να γλυστράει; ) και πως το βάζεις;

Οι άλλες σειρές σε τι διαφέρουν;

Link to comment
Share on other sites

τσίμησα και εγώ ένα 5L παρέα με ένα microsoft habu και μπορώ να πω πως εντυπωσιάστηκα! πολύ ωραίο sliding μεγάλη ακρίβεια ειδικά στα 2000dpi & poll rate 1000hz

αν υπάρχει μεγάλη ανάλυση για να καλύψετε ή αν θέλετε πιο πολλά headshots νομίζω αξίζει η αγορά αν και για CAD θα πρότεινα μια καλή wacom, η αίσθηση και η ακρίβεια της (καλής) γραφίδας νομίζω αρμόζει περισσότερο.

(για όλα τα έξοδα φταίνε τα post του Gruntgr που με ψήσανε :p )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Σήμερα, στις 02:38]

Σαν αίσθηση σαν πιο μοιάζει???

Σε στιλ 5L δεν είναι αλλά αναδιπλούμενο???

Με laser mouse το δοκίμασες να δεις πως πάει???

Κάνε ένα reviewdaki ρε άνθρωπε να δούμε τι λέει γιατί ψήθηκα να το πάρω

Laser mouse δεν εχω, αυτη τη στιγμη εχω συνδεδεμενα στο pc το explorer και το 518, και ακομα σκεφτομαι αν αξιζει να παω σε ie 3.0 + noidpad combo ή αν πρεπει να μεινω με 518 και titan, θα το χρησιμοποιησω αλλους 2-3 μηνες και αμα αρχισει να φθειρεται θα γυρισω πισω σε titan, το titan με το explorer δεν ειναι και τοσο καλο combo imo, θες μινιμουμ τριβη για να αξιοποιησεις τις δυνατοτητες του, απτην αλλη το 518 λογω σχηματος, μπορει καλλιστα να παει με ενα cloth pad και να χρησιμοποιηθει η τριβη υπερ του παικτη,δικιες μου προτιμησεις ειναι αυτες παντα

Ναι ρολαρεται αρκετα ευκολα και το χωνεις μεσα στον κυλινδρο, θεωρειται πιο καλο απτο qpad ct το οποιο θεωρειται πιο καλο με την σειρα απτο 5L, θελει λιγο burn in παντως, τις 2 πρωτες μερες ητανε πολυ σκληρο στην αισθηση λες και ητανε 100% πλαστικο, τωρα εχει αρχισει να μου αρεσει και αυτο φαινεται στο aim μου :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από salonicafan [Σήμερα, στις 08:50]

και γώ ψήθηκα μάρεσε η ιδέα της εκτυπώσιμης επιφάνειας.

Τί είναι τα hyperglides (για να γλυστράει; ) και πως το βάζεις;

Οι άλλες σειρές σε τι διαφέρουν;

Ολες οι σειρες ειναι το ιδιο απο πλευρας αποδοσης, απλα πηρα το eclipse επειδη φαινεται πολυ cool, το μονο που μπορεις να αλλαξεις περα απτο σχεδιο ειναι το παχος που προτεινω 3.5mm εναντι 1.35, με υψηλο παχος θα εχεις την σταθεροτητα και καποια απτην ανεση ενος clothpad ταυτοχρονα με την ακριβεια ενος πλαστικου :)

Προτεινω να εχεις το sensitivity οσο χρειαζεται για να κανεις στροφη 360 μοιρων χρησιμοποιωντας ολο το μηκος του pad ( 40cm/360 δλδ ) τσεκαρε και το guide μου αν δεν το εχεις κανει ηδη http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=26251&highlight=usb+mouse+ocing+guide

στην αρχη θα σου ερθει να πας σε 40cm/180 λογω της υπερβολικα χαμηλης τριβης αλλα πιστεψε με θα το συνηθισεις πολυ συντομα και θα μπορεις να σταματας το mouse εκει που θες εσυ.

Τα hyperglides http://www.hyperglide.net/ ειναι τα πρωτα ποδια τεφλον που βγηκαν στην αγορα το 2003 σε συνεργασια με καποιους απτους τοτε κορυφαιους παικτες της CS scene, μετα ακολουθησαν οι υπολοιποι και αρχισαν να βγαζουν το ιδιο προιον με διαφορετικο ονομα, μπορεις να παραγγειλεις απτο site το σετακι που θες και σε 1-2 βδομαδες θα εχει φτασει σε φακελο σπιτι σου.Μπαινουνε αναλογα με το τι ποντικι εχεις, στα MS δεν προτεινεται να αντικαταστησεις τα αυθεντικα ποδια με αυτα γιατι θα ειναι εκτεθιμενο ελαχιστο απτο παχος τους

Και ετσι προτεινουν να τα βαζεις απο πανω, εγω ομως επειδη φοβουμουνα μην προκαλεσει παρενεργειες αυτη η αυξημενη αποσταση του σενσορα απτην επιφανεια αγνοησα αυτη την προειδοποιηση και ειναι ολα μια χαρα, απλα τα skates φαινονται λιγο πιο λεπτα απτο κανονικο επειδη οι θηκες για τα ποδια ειναι πολυ βαθιες σε συγκριση με αυτες στα logitech/razer

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 12:15]

Μήπως όπως έχουμε αναγάγει την.....σε....ξέρετε;

Δηλαδή πριν δεν κάναμε HeadS και δεν δουλεύαμε λεπτομερώς CAD κτλ;

Εν μέρει ναι...αλλά όχι εμείς... οι εταιρείες που έχουν κάνει τόσο μεγάλο specialization..

Πάντως ο συνδυασμός του G5 με glides με αυτό το mousepad με έχει φτιάξει τρελά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 10:28]

Αν ειναι ετσι να κρατουσαμε και την μπιλια ακομη. "?

My thoughts exactly :p

Snips κανεις δεν ειπε κατι τετοιο, υπαρχουν ομως πολυ σοβαροι παικτες που πιστευουν πως ενα καλο mouse + mousepad combo μπορει να ανεβασει τις προοπτικες ενος παικτη,(χαρακτηριστικα παραδειγματα το aiming guide του raziel και το mousepad roundup του Feuersturm, google them αν ψηνεσαι ) αυτο που ψαχνει κανεις πρωτα οταν ασχολειται με αυτα ειναι η ανεση και η ευχαριστηση, αυτο του δινει το placebo πως μπορει να παιξει χρησιμοποιωντας το 100% της ικανοτητας του

Πρεπει να ξερεις πως ολα τα mousepad και ποντικια δεν ειναι φτιαγμενα ετσι ωστε να αποδιδουν το ιδιο, ειδικα τα ποντικια http://www.esreality.com/?a=post&id=1265679

μαλλον εχεις μια αγνοια επι του θεματος επειδη 1) εχεις ηδη ενα πολυ καλο ποντικι τοσο απο αποψη ανεσης τοσο και απο αποψη επιδοσεων ( mx510 ) 2) παιζεις/επαιζες φανατικα ενα παιχνιδι που δεν ειναι και τοσο απαιτητικο απο αποψη aiming, ( BF2 ) απλα πεφτεις prone και πυροβολεις παικτες που πανε σαν την γιαγια μου, αμα ειχα αδικο τοτε δεν θα το επαιζε το συγκεκριμενο παιχνιδι τοσος κοσμος(το ιδιο ισχυει και για το 2142), δες cs 1.6 ποσο δυσκολο ειναι να κανεις σωστο strafe shooting, ειδικα χωρις ενα ανετο setup, δες america's army και red orchestra που μια λαθος βολη μπορει να στοιχισει, δες και enemy territory που θελει πολυ καλο tracking aim για να πας μπροστα

Ξαναλεω αλλο πραμα να ανεβασεις τις προοπτικες σου για καλυτερο aiming πειραματιζομενος με διαφορες αλλαγες στο setup αλλο να μπορεις εσυ ο ιδιος να σημαδεψεις καλυτερα, δεν ειπε κανεις πως ενα καλο combo θα σε μετατρεψει αυτοματα στον 1337 aimer(ασε που το "καλο combo" ειναι υποκειμενικο), αλλα ισως βοηθησει καποιον να ανακαλυψει τις ικανοτητες που ειχε τοσο καιρο μεσα του

Υπαρχουν πολλοι που οταν αποτυγχανουν ριχνουν το φταιξιμο 100% στον εαυτο τους χωρις να εχουν ψαχτει καθολου στο θεμα του setup πρωτα ( το να το ριχνεις 100% στο mousepad ειναι το ιδιο κακο :p) νομιζουν πως αμα λιωσουν Χ ωρες θα βελτιωθουνε και οταν δουνε πως δεν γινεται τπτ ή σταματανε το λιωσιμο ή συνεχυζουν μεχρι να τους καουν ολα τα κυτταρα και να γινουν ελαφρα χειροτεροι απο πριν :p

Δεν νομιζω να ειναι τοσο παραλογα αυτα που λεω :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Σήμερα, στις 11:35]

grunt

αναμεσα σε titan fnatic edition και noid πιο πρωτιμας και γιατι???

εγω με το κολο laser mouse ειμαι επιφιλακτικοσ με τα mousepad....

Καταρχην εχω το απλο το monstermat και οχι αυτο με τα χρωματα των fnatic, θα ελεγα αμα δεν εχεις κανενα προβλημα με το σχημα του g7 να πας σε 518 για να σταματησεις να παραπονιεσαι για το negative accel και μετα ενα παρεις ενα οποιοδηποτε παχυ clothpad, αποτι εχω καταλαβει εχεις μια τρελα με το awp οποτε λιγη τριβη μονο κακο δεν μπορει να κανει, προσωπικα δεν εχω δει κανεναν κορυφαιο sniper να παιζει σε γρηγορο/zero friction pad, πρεπει να υπαρχει λογος :)

Οσο για το ποιο προτιμαω απτα 2 πρεπει πρωτα να περασει λιγος καιρος για να βγαλω σωστη αποψη, πιστευω πως αργα ή γρηγορα το noidpad θα αρχισει να μην ειναι οσο γρηγορο oso ητανε καποτε και να εχει αλλαγες στην τριβη μερα με την μερα οπως ειχε το qpad στα τελευταια του, κατι καταστροφικο για το σημαδι αφου η σταθεροτητα ειναι πολυ σημαντικο να υπαρχει

edit : μην ξεχασω να αναφερω πως επειδη εχω ευαισθητο δερμα o καρπος μου κολλαει και ιδρωνει λιγο οταν τον αφηνω για μερικα λεπτα κολλημενο στο noidpad, το ιδιο το παθενα με το qpad, τα λεπτα υφασματινα και με ολα τα πλαστικα που εχω δοκιμασει, στα fps δεν με νοιαζει και τοσο μιας και το χερι μου σπανια μενει στην ιδια θεση λογο του sensitivity, στα rts και στο desktop ομως για οποιον εχει την ιδια ευαισθησια στο δερμα μπορει να γινει ενοχλητικο, επισης εχω την κατω πλευρα να καλυπτει ελαφρως την ακρη του γραφειου γιατι αλλιως αισθανομαι ενα μικρο κοψιμο το χερι ( οχι τοσο οσο σε αλλα mousepads αλλα και παλι ειναι ενοχλητικο )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.