Jump to content



Αναζήτηση mousepad


mech5107

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από perp [01-06-2007 13:09]

Πάντως ο συνδυασμός του G5 με glides με αυτό το mousepad με έχει φτιάξει τρελά...

Ακριβός το ίδιο δουλεύω και εγώ πολύ καλός συνδυασμός το G5 πετάει επάνω στο s&s , όσο για το καλώ ποντίκι , ναι κάνει μεγάλη διαφορά στα FPS games εγώ έπαιζα με ένα απλό optical της Microsoft και ήμουν σε ένα Χ επίπεδο με το που το άλλαξα και πήρα το G5 έφτασα πολύ γρήγορα στο Χ+30% μεγάλη διαφορά , με το mouse pad έκανα ποιο ξεκούραστο το παιχνίδι μου , ποιο εύκολος χειρισμός του όπλου και ποιο μεγάλη ακρίβεια ιδικά στα Rifle που είναι τα αγαπημένα μου , σε εμένα δούλεψε τέλεια ο συνδυασμός αυτός , ίσος (που το εύχομαι) να υπάρχει κάποιος καλλίτερος συνδυασμός.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

update :

Πηρα σημερα απτο e-shop ενα πακετο hyperglides για το explorer γιατι χρειαζοτανε να βαλω αλλο ενα σετ πανω απτα ηδη υπαρχοντα μιας και ειχανε λεπτυνει πολυ με αποτελεσμα η τριβη να αλλαζει καθε ωρα :S, τωρα εκανα λιγο burn in τα καινουργια στο ut, ελπιζω αυριο μεθαυριο να εχει στρωσει το ολο feel γιατι δεν αισθανομαι 100% ικανοποιημενος.

Πηρα και το περιφημο 1337 XL mat της sharkoon, νταξει μετριο, το δοκιμασα με το explorer που εχει τα φρεσκα glides και με το 518 που εδω και 5 μηνες εχει χρησιμοποιηθει μονο σε υφασματινα ( αντε λιγο και στο noipad ) και στις 2 περιπτωσεις παλι παναργο μου φανηκε ειδικα για μικροδιορθωσεις στο aim, οποιος θελει ενα πραγματικα "slick" υφασματινο ας παει σε corepad eyepad XL ή steelpad qck+ , κριμα που αυτη η γρηγοραδα κραταει μερικες βδομαδες max :(

Τωρα περιμενω review απο εναν γνωστο μου για το προσφατο func το F.30 R, ειδικα τωρα που βγαινει σε σοβαρες διαστασεις ( 11" x 17" ) το λιγουρευομαι, οι κυριοι λογοι που δεν εχω παρει το S&S τοσο καιρο ειναι τα παραπονα που ακουω για την κατασταση του μετα απο 1 χρονο χρησης και οι διαστασεις του ( 27x32 ) που μου πεφτουν λιγο μικρες

Αμα διαβασω πραγματικα καλα λογια με το που τα φτυσει τελειως το noidpad (που θα αργησει λιγο μιας και δεν παιζω τακτικα αυτον τον καιρο ) εφυγα για func :)

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω το Steelpad S&S δεν το αλλαζω με τιποτα...ασε που η κατασταση του ειναι μια χαρα...δεν βλεπω καμια φθορα..

μηπως θα πρεπε να παρω και γω hyperglides για το G7?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Χθες, στις 03:23]

παντως εγω το Steelpad S&S δεν το αλλαζω με τιποτα...ασε που η κατασταση του ειναι μια χαρα...δεν βλεπω καμια φθορα..

μηπως θα πρεπε να παρω και γω hyperglides για το G7?

+1 όσον αφορά Steelpad S&S...

Βλέπεις αισθητή διαφορά στο θέμα κύλησης και γενικά αίσθησης του mouse πάνω στο S&S... χώρια το precision στα games

άσε που γλυτώνεις και την φθορά στα μαμίσια ποδαράκια που έχουν G5/G7...

Εγώ είμαι ήδη στην φάση παραγγελίας του 2ου σετ (τα 3 ποδαράκια τα έβγαλα off και τα άλλα 3 τα έχασα :D )

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φαίνεται....το μόνο που με προβληματίζει είναι αυτό που αναφέρουν στα specifications...

- Glide: Smooth (really, really smooth)

Γιατί το πάρα μα πάρα πολύ smooth (και από ότι φαίνεται στις φώτος έτσι είναι) μάλλον στα ΜΕΙΟΝ του το βάζω...

Γιατί δεν είμαστε και όλοι νευροχειρούργοι :p, λίγο friction δεν βλάπτει

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pavou [Σήμερα, στις 21:36]

Δεν θα το έλεγα πως είναι απαραίτητο το friction , μάλιστα το Smooth είναι τέλειο και ναι πραγματικά κάνεις χειρουργικές βολές(στα FPS games) όταν χρησιμοποιείς ένα καλό ποντίκι.:p

Με μηδενικη τριβη αισθανεσαι την αναγκη να χαμηλωσεις το sens για να εχεις ελεγχο(ειδικα στο sniper/railgun και γενικα στα hitscan οπλα ), στο συγκεκριμενο pad αμα εχεις 50cm/360 sens πχ δεν θα εχεις χωρο για να κινηθεις σαν ανθρωπος, αυτο που προτεινουν ολοι για να εχεις το χαμηλοτερο δυνατο sens χωρις να χανεις πολυ σε ευκινησια ειναι να μην θες παραπανω cm για 360 αποσα εχει το πλατος του pad, αμα δεν σε νοιαζει να στριβεις σαν νταλικα τοτε μπορεις να χαμηλωσεις τοσο το sens ωστε να χρησιμοποιηεις ολοκληρο το μηκος του SX/S&S(32cm) για στροφη 180 μοιρων

Αλλα σε αυτη την περιπτωση θα πρεπει να πας απο g5/copperhead/habu σε καποιο σοβαρο optical και να χαμηλωσεις τα dpi στα 400 ( εξαιρειται το deathadder το οποιο εχει 3.94 max tracking speed στα 1800dpi και λιγοτερο στις χαμηλοτερες αναλυσεις ) εκτος αμα εισαι μαζοχας και θες να παιζεις με negative accel :p

Επισης επειδη για μια περιοδο επαιζα σχεδον ολα τα fps με τραγικα χαμηλο sens ( 60cm/360 ) μπορω να πω οτι βολευει πιο πολυ ενα αργο pad σε αυτες τις περιπτωσεις γιατι μπορεις να σταματησεις το ποντικι εκει που θες ΑΚΡΙΒΩΣ, στο SX αμα φτερνιστεις υπαρχει περιπτωση το ποντικι να φυγει απτο γραφειο :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pavou [Χθες, στις 23:36]

Δεν θα το έλεγα πως είναι απαραίτητο το friction , μάλιστα το Smooth είναι τέλειο και ναι πραγματικά κάνεις χειρουργικές βολές(στα FPS games) όταν χρησιμοποιείς ένα καλό ποντίκι.:p

Οι "χειρουργικές" βολές, θέλουν και χειρουργικό χέρι... εντάξει parkinson δεν έχω αλλα δεν μπορώ να πώ ότι έχω και ΤΟ σταθερό χέρι...

Αρχική απάντηση από GruntGR [Σήμερα, στις 01:43]

Με μηδενικη τριβη αισθανεσαι την αναγκη να χαμηλωσεις το sens για να εχεις ελεγχο(ειδικα στο sniper/railgun και γενικα στα hitscan οπλα ), στο συγκεκριμενο pad αμα εχεις 50cm/360 sens πχ δεν θα εχεις χωρο για να κινηθεις σαν ανθρωπος, αυτο που προτεινουν ολοι για να εχεις το χαμηλοτερο δυνατο sens χωρις να χανεις πολυ σε ευκινησια ειναι να μην θες παραπανω cm για 360 αποσα εχει το πλατος του pad, αμα δεν σε νοιαζει να στριβεις σαν νταλικα τοτε μπορεις να χαμηλωσεις τοσο το sens ωστε να χρησιμοποιηεις ολοκληρο το μηκος του SX/S&S(32cm) για στροφη 180 μοιρων

Αλλα σε αυτη την περιπτωση θα πρεπει να πας απο g5/copperhead/habu σε καποιο σοβαρο optical και να χαμηλωσεις τα dpi στα 400 ( εξαιρειται το deathadder το οποιο εχει 3.94 max tracking speed στα 1800dpi και λιγοτερο στις χαμηλοτερες αναλυσεις ) εκτος αμα εισαι μαζοχας και θες να παιζεις με negative accel :p

Επισης επειδη για μια περιοδο επαιζα σχεδον ολα τα fps με τραγικα χαμηλο sens ( 60cm/360 ) μπορω να πω οτι βολευει πιο πολυ ενα αργο pad σε αυτες τις περιπτωσεις γιατι μπορεις να σταματησεις το ποντικι εκει που θες ΑΚΡΙΒΩΣ, στο SX αμα φτερνιστεις υπαρχει περιπτωση το ποντικι να φυγει απτο γραφειο :p

Νομίζω τα είπες ΟΛΑ... :T: ....Όσο για το φτέρνισμα μου έχει συμβεί και ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα ειναι υποκειμενικα. Αποδειξη αυτου οι επιλογες των top παικτων.

Ενα απο τα καλυτερα aim στο cs παιζει σε οτι του δωσεις. Ενα αλλο απο τα καλυτερα aim εχει τοσο χαμηλο sens που θελει 15 τετραγωνικα για να στριψει 360 και παλι γυρναει πιο γρηγορα απο καποιους με sens 5.

Δεν υπαρχει καλο και κακο. Ολα ειναι καθαρα υποκειμενικα. Και κατι πολυ σημαντικο. Oταν μας νοιαζει να γινουμε ανταγωνιστικοι (αναφερομαι σε οσους ασχολουνται σοβαρα με ενα παιχνιδι - tours) τοτε δεν μαθαινουμε να παιζουμε στο σπιτι μας αλλα μαθαινουμε να παιζουμε παντου.

Link to comment
Share on other sites

Αν και συμφωνώ με το θέμα υποκειμενικότητας, διαφωνώ σε αυτό το "παντού" που λες.....

Δεν νομίζω οτι το pro gaming παίζεται παντού... με ότι κάτσει Η/Υ, περιφερειακά, γραμμή (ping) κτλ... ίσα ίσα θα έλεγα... εκτός αν εννοείς κάτι άλλο που λόγω ώρας δεν το πιάνω....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabrinha [Σήμερα, στις 00:19]

Ολα αυτα ειναι υποκειμενικα. Αποδειξη αυτου οι επιλογες των top παικτων.

Ενα απο τα καλυτερα aim στο cs παιζει σε οτι του δωσεις. Ενα αλλο απο τα καλυτερα aim εχει τοσο χαμηλο sens που θελει 15 τετραγωνικα για να στριψει 360 και παλι γυρναει πιο γρηγορα απο καποιους με sens 5.

Δεν υπαρχει καλο και κακο. Ολα ειναι καθαρα υποκειμενικα. Και κατι πολυ σημαντικο. Oταν μας νοιαζει να γινουμε ανταγωνιστικοι (αναφερομαι σε οσους ασχολουνται σοβαρα με ενα παιχνιδι - tours) τοτε δεν μαθαινουμε να παιζουμε στο σπιτι μας αλλα μαθαινουμε να παιζουμε παντου.

Στον δευτερο αμα του δωσεις καποιο παλιο optical σε stock polling rate ή καποιο laser να δω μετα ποσο γρηγορα θα γυρναει :hehe:, οσο για τον πρωτο παω πασο :whistling

Επισης επειδη βλεπω ποσο χαλια ειναι η κατασταση στα σημερινα netcafe ( mouse accel στα XP που δεν βγαινει επειδη τα γιδια δεν επιτρεπουν πειραγματα στην registry,ακουστικα της φουτσας,keyboard που μπλοκαρουν με πανω απο 2 πληκτρα ταυτοχρονα, LCD οθονες κλπ ) αμα με ενδιαφερε ποτε να παω ποτε σε καποιο τουρνουα θα κοιταζα πρωτα αν ειναι BYOC ( bring your own computer :p ) δεν με νοιαζει αν ζυγιζει το κουτι 30 κιλα και η οθονη 26 τι τα εχουμε τα μπρατσα ? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Χθες, στις 19:45]

παντος εγω θελω 80 ποντους mouse pad για να κανω 360 μιρες

παιζω με 400 dpi απο Mouse και sens 1,8

και zoom sens 0,8

τα ζωα μου αργα δηλαδη ειμαι :p

Νάτος ο Χειρούργος :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pavou

Νάτος ο Χειρούργος :p

ακριβος το αντιθετο θα ελεγα τρεμω πολι και αν παιζω με high sens βαραω μπεκατσεσ ενο ετσι με βολευει πολυ και ειναι και πολυ σταθερω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabrinha

Αρχισε σιγα σιγα να το ανεβαζεις. 0.1 καθε φορα ωστε να μην σου φαινεται μεγαλη η διαφορα. Κρατησε το για 2 μερες και μετα +0.1 παλι.

καλα δεν ειμαι με το low sens....

γιατι να το ανεβασω ρε συ???

τελικα συνδιασμος mx518-noid-hyperglids απλα κορυφη

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.