Jump to content



Μικρή αναβάθμιση σε AGP(Γνωμες?)


_K_Marios_

Recommended Posts

Παιδια, εχω το συστημα: P4 στα 3Ghz , 2x512 Ram κ καρτα γραφικών την χ1650pro 256!

Επειδή ειμαι τρελαμένος με το Flight simulator (X) κ εχω τα γραφικα στο παχνιδι σε ενα ορισμένο επιπεδο αν παρω πχ την x1950 θα δω μεγάλη διαφορά στα γραφικα?η με ποια καρτα γραφικών σε AGP θα δώ διαφορά ?

Link to comment
Share on other sites

φιλε και γω στην ιδια φαση ειμαι....εχω κολλησει με το fs x και ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω....θα γινει τιποτα με την καινουργια agp...η θα ταν καλυτερα ολικη αναβαθμιση με core duo πανω....γιατι το game ειναι αρκετα απαιτητικο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες, η x1950 pro είναι ότι καλύτερο σε για agp τώρα εάν θα δείτε μεγάλη διαφορά στο fs x δεν ξέρω γιατί δεν το γνωρίζω το game, πάντως εγώ είδα διαφορά με την Sapphire x 1950 pro 512 mb σε σχέση με μια Leadek 6800 256mb που είχα ποιο μπροστά παίζοντας το call of duty2 .

3d mark05

Leadtek6800 - 4400 , Spphire x1950pro 8050 στο ίδιο PC.

Τα συμπεράσματα δικά σας. Ελπίζω να βοήθησα και όχι να σας μπέρδεψα .

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον steve_m. Θέλει 2 Gb ram και πάνω από πόλεις με full settings 4!!!. Ti να τι κάνεις τη γρήγορη κάρτα όταν διαβάζει τα textures από το σκληρό. Αν έχεις 2 γιγα θα δείς διαφορά. Το flight simulator X προορίζεται επίσης για dx10 με patch.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από _K_Marios_

Αν βάλω αλλο 1g ram κ την χ1950 προ θα το παιζει τελεια ?

Δεν μας ειπες σε τι αναλυση παιζεις....Τελεια δεν νομιζω να παιζει σε κανεναν...

Ειναι απιστευτα βαρυ παιχνιδι και κακοπρογραμματισμενο....

Σιγουρα παντως θα τρεχει πολυ καλυτερα απο οτι τρεχει σε εσενα τωρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από _K_Marios_

Αν βάλω αλλο 1g ram κ την χ1950 προ θα το παιζει τελεια ?

Επειδή και είμαι σε φάση τέτοιας αναβάθμισης

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην παίζει καλύτερα και με μνήμη και με καλύτερα κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

H περισσοτερη ram χρειαζεται για να μη διαβαζει καθε τρεις και λιγο

απο τον σκληρο....

Με τη καρτα θα δεις καλυτερα frames....

Και τα δυο χρειαζεσαι για τετοια αναλυση (ειδικα και για ΑΑ).....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

παιζει να χω προβλημα με bottleneck με εναν 3.2E?

ναι θα εχεις..... εγω εχω μεχρι τα 3.8ghz και στα 4ghz με o/c στην vga

το θεμα ειναι οτι η 7800gs+ ειναι λιγο κατοτερη απο την 1950(ετσι νομιζω, μπορει ακι οχι δεν εχω δει κανα review που να τις συγκρινει)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Σήμερα, στις 14:19]

ναι θα εχεις..... εγω εχω μεχρι τα 3.8ghz και στα 4ghz με o/c στην vga

μπηκα σε κατι forum της sapphire και το αναφεραν κανα δυο ατομα...παντως κατω απο 3 ghz cpu ειναι αρκετα δυσκολα τα πραγματα...και ας λεει minimum specs 2.5ghz cpu και πανω...

παντως ειναι κριμα τετοια καρτα να κοβεται απο τον cpu...επισης πιστευω και απο τροφοδοσια με το tagan480w πρεπει να μαι οριακος..

Link to comment
Share on other sites

Μην προσπαθείτε να παίξετε FS σε τωρινής γενιάς σύστημα.

Όποτε είχα νέο σύστημα και έβαζα το latest FS, πάντα σερνότανε.

Γιατί δεν βάζετε το προηγούμενο, τόσο πολύ άλλαξαν τα αεροδρόμια?

Προσωπικά προτιμώ το FS2000, απογειώνω cesna από NYC και μαντέψτε που το βαράω κατευθείαν. . . :hehe:

Επίσης έπαιζε πάρα πολύ καλά με την ti4200, άρα θα παίζει και με τις σημερινές.

Όσον αφορά gpu, δεν αξίζει να δώσεις πολλά για agp πλέον.

Βέβαια η 1950 αν είναι 2 φορές γρηγορότερη κλπ από 6800u είναι αρκετά καλή αγορά.

Η 6800u μου πάντως σε nfs carbon 1920x1200 κωλώνει άσχημα, ιδιαίτερα αν αυξήσω το detail και βάλω τα "καλά" shader.

Αλλά υπάρχουν και 1280x720 ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.