Jump to content



Scythe 'Kama Meter'


mitsosoft

Recommended Posts

Επειδή μου έχει ψιλομπεί να αλλάξω fan controller μου έχει γυαλίσει το Kama Meter της Scythe. Απο τα χαρακτηριστικά του στο site της Scythe φαίνεται μια χαρα αλλά το έχει δοκιμάσει κανένας να μας πει εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mitsosoft [Σήμερα, στις 00:50]

Επειδή μου έχει ψιλομπεί να αλλάξω fan controller μου έχει γυαλίσει το Kama Meter της Scythe. Απο τα χαρακτηριστικά του στο site της Scythe φαίνεται μια χαρα αλλά το έχει δοκιμάσει κανένας να μας πει εντυπώσεις;

Πολυ καλο , καταλαμβανει μια 5 1/4 θεση , εχει ενδειξη για τις στροφες 4 ανεμιστηρων,

4 θερμοκρασιων, 7 backlight colors, Temp-RPM alarms....

Η ρυθμιση των ανεμιστηρων γινεται με ποτενσιομετρο (το προτιμω απο το κουμπια του

Gatewatch που ειχα) ενω μπορεις να ρυθμισεις και το volume του ηχου...

Η προσοψη του ειναι αποσπωμενη και ερχεται μαζι με αλλες δυο...White-Black-Silver...

Και μερικες photos εγκατεστημενο στο κουτι

t_P1156162i_cdd8m_09352802.jpg

t_P1156163i_cdd8m_5d18cb92.jpg

t_P1156164i_cdd8m_64d78848.jpg

;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μια μόνο διευκρίνιση, με το ποτενσιόμετρο που έχει μπορείς να κόψεις τελείως το ρεύμα στους ανεμιστήρες η τους ρίχνει περίπου στα 5-7v;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο, ποτενσιόμετρο all the way...θελω κι εγώ να ξεφορτωθώ το δικό μου enermax μιας και η lcd του απεβίωσε εδώ και μερικούς μήνες. Πες μας βρε knight_77 (αν μπορείς) πόσα Α σηκώνει κάθε κανάλι ανεμιστήρα και από πού και πόσο το πήρες, γιατί δεν το βρήκα στο skroutz...

Link to comment
Share on other sites

Ποιά lcd ποιού enermax σου απεβίωσε? Γιατί έχω ένα κουτί enermax με μια μπλε lcd για την ένδειξη των θερμοκρασιών και ένα ποτενσιόμετρο για τη ρύθμιση των ανεμιστήρων. Μιλάμε για το ίδιο κουτί? Κι αν ναι πόσο καιρό σου κράτησε? Σορρυ για το off topic :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από inertiacreep [Σήμερα, στις 13:55]

Ωραίο, ποτενσιόμετρο all the way...θελω κι εγώ να ξεφορτωθώ το δικό μου enermax μιας και η lcd του απεβίωσε εδώ και μερικούς μήνες. Πες μας βρε knight_77 (αν μπορείς) πόσα Α σηκώνει κάθε κανάλι ανεμιστήρα και από πού και πόσο το πήρες, γιατί δεν το βρήκα στο skroutz...

Το εχει το Hac....Τωρα Αμπερ δεν θυμαμαι....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Strategos [03-02-2007 00:28]

Καλά να ρωτησω κατι; στο stacker πως μπορεις να βαλεις φαν μπροστα κιαλο χωρις δευτερο cage? ρωταω γιατι μπροστα έχω μόνο ένα στο cage των σκληρών.:toomuchne

καποθ εδω μεσα υπαρχει thread που το εκανε με σκληρο χαρτονι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.