Jump to content



E6400 L629B798


mortisboy

Recommended Posts

Αυτην την βδομαδα στηνω ενα μηχανημα για τον κολλητο μου που δεν πολυ ασχολειται με το αθλημα οποτε του πηρα ενα P5B Deluxe WiFi εναν 6400 και 2gb Kit OCZ 6400 4-4-4-15 Platinum rev.2 XTC με τα νεα Promos, μια MSI X1950Pro 512, και HEC 550 WinPower!!

Πως γινεται ρε γμτ οταν ο αλλος δεν κοζαρει και πολλα απο o/c να τυχαινει διαμαντι κομματι :blink: :blink: :devil:

εδω ειναι με 1.5v ~ 10 λεπτα μου πηρε να τον ανεβασω εδω

post-73-1416072968,9599_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο cpu/stepping εδώ, μόνο εβδομάδα 080. Εμένα με 1,55 παίζει σταθερά 24/7 άνετα στα 3,8ghz. Γενικά το 629Β είναι καλό, είδες οι 6600 τι κάνουνε! ;) Aν είναι σαν το δικό μου, κάπου εκεί θα είναι λογικά και 24/7 σταθερός.

Link to comment
Share on other sites

..μαστα..ναι τα εχω δει..αλλα αυτος ανεβηκε πολυ ευκολα...αλλα δεν με βλεπω θα τον αφηνω εδω, μαλλον στα 3.2 θα μεινει που παιζει και με default ρευμα, για να παιζουν και οι μνημες στα 800 just, οχι τπτ αλλο, αλλα αμα ο αλλος δεν το κατεχει θα τρεχω με το παραμικρο ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy

..μαστα..ναι τα εχω δει..αλλα αυτος ανεβηκε πολυ ευκολα...αλλα δεν με βλεπω θα τον αφηνω εδω, μαλλον στα 3.2 θα μεινει που παιζει και με default ρευμα, για να παιζουν και οι μνημες στα 800 just ;)

3,6 με 1,43 περίπου είναι εφικτά αν δε κάνω λάθος,γιατί όχι εκεί, δε θα πάθουνε τπτ οι μνήμες αν είναι λίγο παραπάνω!

Aφού δε σκαμπάζει από oc ο φίλος σου,αν είναι να παίζει στα 3,2 αντάλλαξε τον με τον δικό σου! :D Είναι κρίμα να τον έχει ο άλλος και να χαραμίζεται!

Ιδίως εσύ που έχεις και Phase Πρέπει να τον πάρεις να του ξηγηθείς καλά του cpu! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy

χεχε..καλα τα λες θα το δω..αλλα ομως δεν παιζει να του δωσω τον 6600 μου που παιζει 24/7 στα 4.2g :D :D

Eεε? χαχα σίγουρα όχι, αλλά νομίζω ότι είχες έναν 6400! Για αυτό το είπα, πάντως ο 6600 είναι με νερό/αέρα ή phase? Αν είναι με Phase μου φαίνονται λίγα!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό κομμάτι morti :)

Αρχική απάντηση από ergotelis [Σήμερα, στις 18:15]

Eεε? χαχα σίγουρα όχι, αλλά νομίζω ότι είχες έναν 6400! Για αυτό το είπα, πάντως ο 6600 είναι με νερό/αέρα ή phase? Αν είναι με Phase μου φαίνονται λίγα!

Έ όχι και λίγα!!! Αν μιλάμε για 24/7 σταθερότατα με orthos και τα συναφή τότε 4200 είναι πάρα πολύ καλά για έναν 6600 με phase.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis [Σήμερα, στις 19:47]

Τελικά ίσως με τους conroe παραγίναμε κακομαθημένοι! :hehe:

Eγώ θα είμαι ευχαριστημένος αν παίζουνε 4ghz με νερό/αέρα 24/7, αν έρθει νέο μόμπο ελπίζω να γίνεται!

Τέτοιο κομμάτι δεν έχω δει ακόμη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris

Τέτοιο κομμάτι δεν έχω δει ακόμη... ;)

Ναι, η αλήθεια είναι ότι δύσκολα θα δούμε γιατί ενώ υπάρχουνε μερικά καλά κομμάτια που παίζουνε σταθερά 4ghz , δε τους αφήνουνε να υποθέσω στα τόσα λόγω αρκετής τάσης(κάπου 1,6) για να μη τους μείνει στα χέρια....

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο του αν τον πουλαει ριξε ενα πμ κατι θα κανονισουμε.....

Ρε παιδια ποιες μνημες μπορω να παρω για να παιζουν πανω απο 450.

Γιατι οι δικες μου στα 430 σταματανε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pcfreak [Σήμερα, στις 20:36]

morti δε μας λες και απο που τον ψωνισες? :shifty:

o cpu είναι απο Oktabit αγορασμένος χονδρική !!

Αρχική απάντηση από slaught [Σήμερα, στις 20:40]

Μπραβο του αν τον πουλαει ριξε ενα πμ κατι θα κανονισουμε.....

Ρε παιδια ποιες μνημες μπορω να παρω για να παιζουν πανω απο 450.

Γιατι οι δικες μου στα 430 σταματανε.

εε...δεν το δινω βρε σε δικο μου ανθρωπο θα παει ..να τον χαρει και αυτος :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris [Σήμερα, στις 19:44]

Πολύ καλό κομμάτι morti :)

Τhanks boy .... :)

Έ όχι και λίγα!!! Αν μιλάμε για 24/7 σταθερότατα με orthos και τα συναφή τότε 4200 είναι πάρα πολύ καλά για έναν 6600 με phase.

καλομαθαμε ολοι μαν...ασε που καμια σχεση πως κλοκαρει ενας Allendale vs Conroe

Link to comment
Share on other sites

φίλε να σε ρωτήσω... με την NOCTUA τι θερμοκρασίες έχεις??? στα 1.5V και με χαμηλότερα V αν ειχες δοκιμάσει

με την δικιά μου έχω 34-35 idle και 52 full load ( απο Core temp με 1.385V τάση από BIOS, E6600 8 x 400 )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.