Jump to content



DFI - RD600


gprhellas

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Chosen

Παρασκευή. Αλλά για να μη κάνω διπλάσιο κόπο, θα περιμένω μέχρι Δευτέρα για να την βάλω με τον Q6600 και το διπλό ψυγείο ;)

Από ποιό online κατάστημα την πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gprhellas

@Chosen

Καλορίζικη και καλοδούλευτη και΄όλα τα συναφή..............:cool:

Ευχαριστώ man :)

Μόλις τελείωσα το στήσιμό της στο τραπέζι.

2 αρνητικά:

α) Προκειμένουν να χωρέσουν τόσες PCI οι ασιάτες, ανεβάσαν το 1ο PCIe τόσο ψηλά, που πρέπει να βγάζω την 8800 για να αλλάξω μνήμες. Εν έτη 2007, αντιμετωπίζουμε παιδικές ασθένιες του '97...

β) Είναι DOA (lol!). Χωρίς πλάκα, παίρνω ένα C1 στην οθονίτσα/port80 της μητρικής, που είναι όλο δικό μου :D

Βρε τι 3 διαφορετικές μνήμες (Gskill & Samsung), τι clear CMOS για 45 λεπτά (μεσολάβησε τσιγάρο και χ*σιμο), 2 τροφοδοτικά (OCZ & S12 600άρια), 4 (!) C2D επεξεργαστές (Ε6300, Ε6700 & 2 Χ6800), 2 κάρτες PCIe (8800GTS & X600Pro)... με τίποτα δε μου σηκώθηκε το boot screen ;)

Φυσικά δοκίμασα όλα τα κόλπα από εδώ κι εδώ και πήρα από τα 3 το ... κουτί της και την ετοίμασα για RMA την Δευτέρα (με βλέπω για καμιά BFG 680)

Το μόνο ευχάριστο είναι ότι μου απελευθέρωσε το Σουκού και θα αξιωθώ (?) επιτέλους να κόψω το Ρ160 για να μπει ο διπλός ο ψυγείος :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Ευχαριστώ man :)

Μόλις τελείωσα το στήσιμό της στο τραπέζι.

2 αρνητικά:

α) Προκειμένουν να χωρέσουν τόσες PCI οι ασιάτες, ανεβάσαν το 1ο PCIe τόσο ψηλά, που πρέπει να βγάζω την 8800 για να αλλάξω μνήμες. Εν έτη 2007, αντιμετωπίζουμε παιδικές ασθένιες του '97...

β) Είναι DOA (lol!). Χωρίς πλάκα, παίρνω ένα C1 στην οθονίτσα/port80 της μητρικής, που είναι όλο δικό μου :D

Βρε τι 3 διαφορετικές μνήμες (Gskill & Samsung), τι clear CMOS για 45 λεπτά (μεσολάβησε τσιγάρο και χ*σιμο), 2 τροφοδοτικά (OCZ & S12 600άρια), 4 (!) C2D επεξεργαστές (Ε6300, Ε6700 & 2 Χ6800), 2 κάρτες PCIe (8800GTS & X600Pro)... με τίποτα δε μου σηκώθηκε το boot screen ;)

Φυσικά δοκίμασα όλα τα κόλπα από εδώ κι εδώ και πήρα από τα 3 το ... κουτί της και την ετοίμασα για RMA την Δευτέρα (με βλέπω για καμιά BFG 680)

Το μόνο ευχάριστο είναι ότι μου απελευθέρωσε το Σουκού και θα αξιωθώ (?) επιτέλους να κόψω το Ρ160 για να μπει ο διπλός ο ψυγείος :)

πως την επαθες ετσι ρε φιλε τετοια γκαντεμια δεν εχω ξανα δει.....καινουργιο μοβο με τετοια προβληματα ελεος δηλαδη....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Yz250 [Σήμερα, στις 09:10]

πως την επαθες ετσι ρε φιλε τετοια γκαντεμια δεν εχω ξανα δει.....καινουργιο μοβο με τετοια προβληματα ελεος δηλαδη....

Τι γκαντεμιά βρε; Δυο ντουζίνες κόσμος την έπαθε. Και κατά 99% η μητρική είναι μια χαρά, απλά πολύ επιλεκτική με τις μνήμες ;)

Παίζει να μου κάνει και νάζια επειδή δεν είχα DFI μητρική για 6 μήνες :D

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν το πηραν χαμπαρι ακομα υπαρχει διαθεσιμοτητα στο Πλαισιο συμφωνα με τη σελιδα τους. Εγω παρηγγειλα την δικια μου και Τριτη ειπαν πως θα την εχω.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα εγω, σημερα εστησα το μηχανημα. Αλλα ειμαι ψιλοασχετος στο OC πανω σε αυτη τη μητρικη και τα εχω παιξει με τις επιλογες που εχει. Μεχρι στιγμης ειμαι στα 3150 με εναν Ε4300.

Link to comment
Share on other sites

Ω τι κόσμος, μπαμπά... Φτάσαμε να δίνουμε 250 για μητρική και 150 για επεξεργαστή...

Αρχική απάντηση από vdeseris

Την πήρε κανείς τελικά??? Ορίστε και ένα review.

Την πήρα εγώ, όμορφε! Αλλά είχαμε ατύχημα στην αποστολή και έφυγε κατευθείαν για RMA και refund...

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον γινετε αυτο γιατι ο cpu των 150ε κάνει θαυματα και οχι γιατι ο κόσμος χώρισε διαφορετικα τις αναγκες mobo / cpu :hehe: ., [aka τον πηγαινει στα +-3.5g+- και βολευεται ας αποσυρθεί αυριο ο 4300-6300-6400 να δώ αν θα βάλει κανένας celeron πάνω σε commando - striker - 680 - rd . η θα πάει με την 1 στα 300 του 6600 και στα 500 του 6700 ] :hehe: . '

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.