Jump to content



Lineage2,world of warcraft και αλλα...


κωσταςμ

Recommended Posts

Τοσος ντορος για αυτα τα παιχνιδια πολυκακο για το τιποτα

Και ενω ημουνα ταμπουρωμενος απο το πρωι μπροστα στο PC παιζοντας και εγω Lineage2 Dath of blood και δυναμωνα τον χαρακτηρα μου..οπου αισιος τον εφτασα level 26 αρχισα να αναπολω τα παιδικα μου χρονια....θυμαμαι λοιπον σαν dejavu το παλιο μου nintendo με το υπερ-παιχνιδι(RPG)THE LEGEND OF ZELDA και τις ωραιες στιγμες που μου ειχε προσφερει παρολο που υστερουσε σε γραφικα και ομως το παιχνιδι σε επιανε.Να μην πηγαινω και μακρια αλλο παιχνιδι Final fantasy και αλλα τοσα που υπαρχουν.

Θελω την γνωμη σας για το Lineage,world of warcraft

Τα θεωρω και τα δυο απαραδεκτα.....και ο λογος που καθομαι και το παιζω ειναι γιατι εχω καποια φιλαρακια μεσα και τα λεμε...σαν παιχνιδι δεν εχει να μου προσφερει ΤΙΠΟΤΑ.

ΑΥΤΑ

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Θα συμφωνησω φιλε Κωστα μαζι σου

Πολυ φασαρια για το τιποτα οπως συνηθως

Εδω το κανουν στα παιχνιδια της χαζοκουτιου ονοματι TV (Super deal) δεν θα το κανουν στα παιχνιδια του υπολογιστη...

Ουτε απο γραφικα λενε και τιποτα αλλα ουτε και απο ιστορια, χειρισμο κλπ.

Αλλα τι να πεις υπαρχουν ορισμενες ηλικιες που τους τραβαει αυτο το ειδος παιχνιδιων.

Αναλογα και το γουστο του καθενος

Ισως διοτι δεν τους αρεσει τοσο το παιχνιδι καθεαυτο αλλα η εμπειρια με αλλα ατομα του διαδικτυου

Θα ελεγα αμα εισαι πανω απο 18 ΜΗΝ τα πλησιαζεις εκτος και αμα σε ελκυει το συγκεκριμενο ειδος και η συναλλαγη εμπειριων με μπουληδες :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΙamdaBest [Σήμερα, στις 12:04]

Θα συμφωνησω φιλε Κωστα μαζι σου

Πολυ φασαρια για το τιποτα οπως συνηθως

Εδω το κανουν στα παιχνιδια της χαζοκουτιου ονοματι TV (Super deal) δεν θα το κανουν στα παιχνιδια του υπολογιστη...

Ουτε απο γραφικα λενε και τιποτα αλλα ουτε και απο ιστορια, χειρισμο κλπ.

Αλλα τι να πεις υπαρχουν ορισμενες ηλικιες που τους τραβαει αυτο το ειδος παιχνιδιων.

Αναλογα και το γουστο του καθενος

Ισως διοτι δεν τους αρεσει τοσο το παιχνιδι καθεαυτο αλλα η εμπειρια με αλλα ατομα του διαδικτυου

Θα ελεγα αμα εισαι πανω απο 18 ΜΗΝ τα πλησιαζεις εκτος και αμα σε ελκυει το συγκεκριμενο ειδος και η συναλλαγη εμπειριων με μπουληδες :p

Υπερβολες , εγω οσο επαιζα wow τα ατομα τα οποια γνωρισα μονο μπουληδες δεν ητανε , το αντιθετο μαλιστα.

Υπεραπλουστευμενη και αβασανιστη κριτικη ειναι η ευκολη οδος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Γιωργος_Μ [Σήμερα, στις 10:38]

Υπερβολες , εγω οσο επαιζα wow τα ατομα τα οποια γνωρισα μονο μπουληδες δεν ητανε , το αντιθετο μαλιστα.

Απ'το καψιμο ξεχνουσανε να φανε ? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Γιωργος_Μ [Σήμερα, στις 12:38]

εγω οσο επαιζα wow τα ατομα τα οποια γνωρισα μονο μπουληδες δεν ητανε

Περιεργο, εγω εχω εντελως διαφορετικες εμπειριες με τα αναλογα ατομα για να βγω σε αυτο το συμπερασμα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από KoMM

8 μύρια παίζουν και είναι όλοι ανέραστοι χοντροί άσχημοι κτλ. Καλά τα πήγατε, καλό παίκτη το κοπή τη πίτα.

:hehe:

Έτσι είναι δεν το ήξερες?!

Και τόσα άτομα, ακόμα και κάποιοι που δεν είχαν ασχοληθεί με video games ποτέ, παίζουν WoW επειδή δεν έχει τίποτα να προσφέρει. Ενώ τα άλλα PC Games που προσφέρουν τόοοοοσα πολλά δεν τα παίζει κανείς! Είναι σαν τα ντοκυμαντέρ ένα πράγμα! Όλοι θα δούνε trash TV (WoW) και ελάχιστοι θα δούνε ένα ντοκυμαντέρ(CS, GTA κλπ)!....or not.

Link to comment
Share on other sites

Και το μεγαλύτερο σπάσιμο είναι να έρχονται αυτά τα παιδιά κάθε πρωί στο σχολείο και να αρχίζουν να μιλάνε σα μοτεράκια για level, damage, spell κτλ αναφέροντας συνεχώς διάφορα "κινέζικα" όπως ονόματα τεράτων, παικτών, όπλων και επιθέσεων.... Μα σα μοτεράκια μιλάμε....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από KoMM [Σήμερα, στις 15:44]

8 μύρια παίζουν και είναι όλοι ανέραστοι χοντροί άσχημοι κτλ. Καλά τα πήγατε, καλό παίκτη το κοπή τη πίτα.

man BnB..?? man μηπως Ultras.. αναγνωριζω "patterns" σε αυτα που λες.. nothing personal ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 16:25]

Και το μεγαλύτερο σπάσιμο είναι να έρχονται αυτά τα παιδιά κάθε πρωί στο σχολείο και να αρχίζουν να μιλάνε σα μοτεράκια για level, damage, spell κτλ αναφέροντας συνεχώς διάφορα "κινέζικα" όπως ονόματα τεράτων, παικτών, όπλων και επιθέσεων.... Μα σα μοτεράκια μιλάμε....

Και εσυ γιατι βρισκεσαι σε τοσο κοντινη αποσταση απο αυτους ωστε να ακους τι λενε? :p

Link to comment
Share on other sites

Αφού δε σας προσφέρει τπτ μην τα παίζεται, κανείς δε σας έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό.

Και στη τελική τι σας νοιάζει τι κάνουνε οι άλλοι ο Α,ο Β έχουνε ώρες για πέταμα αντί να πάνε με το φραπέ κάνα 4ωρο για καφέ παίζουνε δικαίωμά τους, τώρα άμα σας ένοχλεί και αυτό πάντε γίντε βουλευτές να περάσετε νόμο κατά τοu WoW gg....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Γιωργος_Μ

Και εσυ γιατι βρισκεσαι σε τοσο κοντινη αποσταση απο αυτους ωστε να ακους τι λενε? :p

Επειδή εκεί που ωραία και καλά έχω πιάσει την κουβέντα με ένα παιδί το πρωί, έρχεται ένας άλλος που παίζει και αρχίζουν την πάρλα και δε σταματάνε. Και εγώ σηκώνομαι και φεύγω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kender

Αφού δε σας προσφέρει τπτ μην τα παίζεται, κανείς δε σας έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό.

Και στη τελική τι σας νοιάζει τι κάνουνε οι άλλοι ο Α,ο Β έχουνε ώρες για πέταμα αντί να πάνε με το φραπέ κάνα 4ωρο για καφέ παίζουνε δικαίωμά τους, τώρα άμα σας ένοχλεί και αυτό πάντε γίντε βουλευτές να περάσετε νόμο κατά τοu WoW gg....

Μα φίλε μου αυτοί πάνε μετά ..και για ΚΑΦΕ των 4+ ωρών.....και εξακολουθούν να μιλάνε για το WOW και το κάθε WOW....

Αρχική απάντηση από Shaman

Και τόσα άτομα, ακόμα και κάποιοι που δεν είχαν ασχοληθεί με video games ποτέ, παίζουν WoW επειδή δεν έχει τίποτα να προσφέρει. Ενώ τα άλλα PC Games που προσφέρουν τόοοοοσα πολλά δεν τα παίζει κανείς! Είναι σαν τα ντοκυμαντέρ ένα πράγμα! Όλοι θα δούνε trash TV (WoW) και ελάχιστοι θα δούνε ένα ντοκυμαντέρ(CS, GTA κλπ)!....or not.

@Shaman....Μην βάζεις βρε το GTA σε κατηγορία "ΚΑΛΩΝ" παιχνιδιών.....Είναι πολύ πιο ελεεϊνό απο τα άλλα....

Πόσο trenδy και cool είναι για ένα παιδί να μην μπορεί να πει λέξη σε μια παρέα αφου το μόνο που ξέρει και το μόνο που τον απασχολεί είναι το quest και η επερχόμενη siege στο gludio......

Γενικά βρε παιδιά γιατί προσπαθούμε όλοι να μοιάσουμε σε πιο "πολιτισμένες" κοινωνίες;

Το αμερικάνακι και το γιαπωνεζάκι είναι το πρότυπο; το μόνο που μας λείπει είναι οι αυτοκτονίες και τα κοντόκανα στα σχολεία. Δεν ευθύνεται το wow/l2 για αυτά, αλλά είναι δείγμα.....

Link to comment
Share on other sites

Όπως θέμα επιλογής είναι και το αν θα αυτοκτονήσει κανείς, αν θα γίνει ομοφυλόφιλος, αν θα πιστεύει σε ένα θεό που θέλει θυσίες, αν θα παίρνει πρέζα κτλ κτλ... Δεν είναι πάντα έτσι. Εκτός από το κακό που μπορεί να προκαλέσει κάποιος με τις πράξεις του στην υγεία και γενικά στην υλική υπόσταση του άλλου, μπορεί να προκαλέσει κακό και στην ψυχή και την αισθητική του. Και δεν είναι ασήμαντη η ζημιά...

Φαντάσου να έκανε πραγματικά ο καθένας ό,τι γούσταρε. Πάρε παράδειγμα τη συγκεκριμένη φάση με τα mmorpg. Παίζουν τα καμένα όλη μέρα, μιλάνε όλη μέρα μπροστά σε άλλα μικρά παιδιά, τα μικρά παιδιά μαθαίνουν και αυτά το mmorpg, μιλάνε και αυτά με άλλα αθώα παιδάκια, μαθαίνουν και τα υπόλοιπα παιδάκια για αυτό το παιχνίδι και τελικά φτάνουμε να έχουμε μια κοινωνία οπου η νεολαία της αποτελείται μονάχα από άτομα που λιώωωωωωωωνουν όλη μέρα μπροστά απο μια οθόνη παίζοντας. Τι υπέροχος κόσμος! Σίγουρα ακραίο το παράδειγμα αλλά είναι μια άποψη για το που μπορεί να οδηγήσει μια ανεξέλεγκτη έκφραση του "θέμα επιλογής".

Δεν έχω κάτι μαζί σου, προς θεού, απλώς μερικές φορές δεν είναι όλα "θέμα επιλογής" απο τη στιγμή που είσαι μέλος σε ένα κοινωνικό σύνολο. Αλλιώς, άμα αρχίσεις να κάνεις του κεφαλιού σου, το πιο πιθανό είναι οτι θα βρεθείς εκτός ομάδας, αν δεν γίνει τίποτα χειρότερο (δόξα τω θεώ δεν είμαστε στο μεσαίωνα).

Φιλικά,

Μάκης :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steve_mΚι ομως ετσι ειναι.Ο καθενας κανει οτι θελει για τον εαυτο του.Για σενα αυτο μπορει να ειναι λαθος για καποιον αλλο σωστο.Απλα δεν εχει σημασια.

Μα δεν είναι έτσι. Ο ίδιος το λες....

Παράδειγμα! Για σένα δεν είναι σωστό να προσπερνάς κάποιον σε δρόμο με διπλή γραμμή....Για κάποιον άλλον είναι.....Σου λέει "Ε...εγώ θα σκοτώθω....! Έλα ντε που δεν θα σκοτωθεί μόνο αυτός....αλλά και ο απέναντι, το παιδί του ,που φυσικά δεν το έχει δέσει καθώς είναι και αυτό ΔΙΚΟ του...κτλ κτλ...

Και μιλάμε για παράδειγμα που ο άνθρωπος ΓΝΩΡΙΖΕΙ εκ των προτέρων ότι αυτό που κάνει είναι ΛΑΘΟΣ...διότι γνωρίζει τις συνέπειες του ατυχήματος...

Φαντάσου ότι στην περίπτωση μας δεν είναι ορατές οι άσχημες συνέπειες.

’ρα η απόφαση που πέρνει ένας για τον ευατό του σχεδον πάντα επηρέαζει και τους γύρω του.

Link to comment
Share on other sites

Ξεφυγες! Δεν καταλαβες καν τι εγραψα.Δεν μιλησα καν για το "αντικειμενικο" σωστο ή λαθος οπως το να προκαλεσει καποιος ενα ατυχημα σε καποιον αλλο.

Μιλαω για αποτελεσματα αποκλειστικα και ΜΟΝΟ σε αυτον που πραττει,οπως καποιος πχ να παιζει 24 ωρες παιχνιδια στο pc.

Βασικα καλυτερα να μην γενικευουμε με αστοχα παραδειγματα οπως το παραπανω καθως και ακραια συμπερασματα οπως το παραπανω.Μιλαμε για καποιον που παιζει στο pc 24 ωρες και δεν επηρεαζει αρνητικα κανεναν πλυν του εαυτου του.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.