Jump to content



Lineage2,world of warcraft και αλλα...


κωσταςμ

Recommended Posts

Εγώ παίζω παιχνίδια μόνο με τα καλύτερα γραφικά για να κάνω φιγούρα στους φίλους μου, παρόλο που παίζω με 20fps.

Τα παιχνίδια είναι για ψυχαγωγία και ο καθένας έχει τα δικά του γούστα.

Περί χειρισμού και βάθους , κανένα παιχνίδι δεν εχει "βάθος" . Είτε κάνεις τον καλύτερο χρόνο ειτε βάλεις 80 γκολ είτε σώσεις και γαμήσ3ις την πριγκήπισσα δεν έχει καμια διαφορά..

ΥΓ: εγώ είμαι wow fan και σε όποιον δεν αρέσει το wow δε το έχει παίξει-πολυ χαχαχαχαχα-.

ΥΓ:Τα "μέτρια γραφικά" είναι σχετικότατο.Όταν έπαιζα beta στο wow έτρεχε μια χαρα με 40-50fps με pIII 1.8 512ram geforce 4600. Τώρα με η/υ 2 ετών το Λ2 π.χ. ακόμα ζορίζεται.

Επίσης σε θέμα ατμόσφαιρας και ποικιλίας χώρων κτλ, δεν έχω δει καλύτερο rpg.Οπότε τα καλά γραφικά τι είναι; μονο τα τεξτσουρς?

ΥΓ2352632 : οσο για το υπόβαθρο μιας και θέλουμε ποιότητα πάμε γκουγκλ και πατάμε γουορκραφτ μπουκς.

ΥΓ 324098801932591751 : το συγκεκριμένο παιχνίδι εμένα με έχει κερδίσει με τις λεπτομέρειες τύπου :κουκουβαγια ορλυ, ο χιμαν στα μπιτζι (!) και φυσικά η Χαρις Πιλτον με το αντίστοιχο σκυλάκι.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

ε τωρα αμα σας πω τι σκεψη μου για το bf2 και το wow θα με πειτε καμμενο......

βλεποντας το bf να εξελισεται με τον τροπο που εξελισεται εκανα την εξης σκεψη (σημ. σε

οσους fun του bf προσπαθησα να το εξηγησω δεν το καταλαβαν, μαλλον δε τα ελεγα καλα)

Φανταστητε ενα bf οπου ολοι οι χαρτες του ειναι ενοποιημενοι, σαν τα mmorpg,

μεσα σε αυτο το χαρτη υπαρχουνε πολεις για τους usa και τους iraqie, σε αυτες τις πολεις

υπαρχουνε αξιωματικοι (npc) που δινουνε αποστολες (quests) ειτε ατομικα, ειτε ομαδικα (party/squad), τα rewards θα ειναι καλυτερα οπλα, αλλο πχ κρανος αλλες μποτες και παει λεγοντας (καθενα απο αυτα τα items θα αυξανει τα stats του παιχτη, πχ οι μποτες θα σε κανουν να τρεχεις πιο γρηγορα ή το κρανος θα σε προστατευει).

Ο καθε παιχτης θα διαλεγει ειδικοτητα πχ sniper assault κτλπ 1 φορα, και θα ειναι ο χαρακτηρας του ξεκινωντας απο χαμηλο lvl , και σκοτωνοντας εχ8ρους 'η κανοντας αποστολες θα ανεβαινει.

Στις αποστολες 'η quest θα παιζουν npc του Η/Υ 'η ακομα και του αντιπαλου faction ωστε να υπαρχει πληθωρα και να μην σκυλοβαριουνται οι παιχτες.

Φυσικα θα υπαρχουνε Instances αλλα προσαρμοσμενα στο ειδος του παιχνιδιου, οπου και εκει 8α πεφτουνε rewards.

Οι πολεις θα ανηκουν στο καθε faction και φυσικα δε θα μπορει να μπει μεσα ο αντιπαλος, αλλα θα παιζουν και αλλες περιοχες οι οποιες θα μπορουνε να καταληφθουνε απο τους παιχτες για λογαρισαμο του faction στο οποιο ανηκουνε.

Στην ουσια ειναι μια μιξη fps και rpg παιχνδιων που συνδιαζει τα χαρακτηριστηκα και των 2 ειδών.

κατι μου λεει οτι στο μελλον θα δουμε και τετοια games....

Link to comment
Share on other sites

Και γω πιστευω οτι το ατομο που εχει κολλησει 24ωρες το 24ωρο σε μια οθονη με ενα μετριο παιχνιδι λες και δεν υπαρχει τιποτα αλλο μαλλον χρειαζεται ψυχoλογiκη υποστηριξη...και οχι επιβραβευση η να ειναι παραδειγμα προς μιμηση

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras [Χθες, στις 16:43]

ε τωρα αμα σας πω τι σκεψη μου για το bf2 και το wow θα με πειτε καμμενο......

βλεποντας το bf να εξελισεται με τον τροπο που εξελισεται εκανα την εξης σκεψη (σημ. σε

οσους fun του bf προσπαθησα να το εξηγησω δεν το καταλαβαν, μαλλον δε τα ελεγα καλα)

Φανταστητε ενα bf οπου ολοι οι χαρτες του ειναι ενοποιημενοι, σαν τα mmorpg,

μεσα σε αυτο το χαρτη υπαρχουνε πολεις για τους usa και τους iraqie, σε αυτες τις πολεις

υπαρχουνε αξιωματικοι (npc) που δινουνε αποστολες (quests) ειτε ατομικα, ειτε ομαδικα (party/squad), τα rewards θα ειναι καλυτερα οπλα, αλλο πχ κρανος αλλες μποτες και παει λεγοντας (καθενα απο αυτα τα items θα αυξανει τα stats του παιχτη, πχ οι μποτες θα σε κανουν να τρεχεις πιο γρηγορα ή το κρανος θα σε προστατευει).

Ο καθε παιχτης θα διαλεγει ειδικοτητα πχ sniper assault κτλπ 1 φορα, και θα ειναι ο χαρακτηρας του ξεκινωντας απο χαμηλο lvl , και σκοτωνοντας εχ8ρους 'η κανοντας αποστολες θα ανεβαινει.

Στις αποστολες 'η quest θα παιζουν npc του Η/Υ 'η ακομα και του αντιπαλου faction ωστε να υπαρχει πληθωρα και να μην σκυλοβαριουνται οι παιχτες.

Φυσικα θα υπαρχουνε Instances αλλα προσαρμοσμενα στο ειδος του παιχνιδιου, οπου και εκει 8α πεφτουνε rewards.

Οι πολεις θα ανηκουν στο καθε faction και φυσικα δε θα μπορει να μπει μεσα ο αντιπαλος, αλλα θα παιζουν και αλλες περιοχες οι οποιες θα μπορουνε να καταληφθουνε απο τους παιχτες για λογαρισαμο του faction στο οποιο ανηκουνε.

Στην ουσια ειναι μια μιξη fps και rpg παιχνδιων που συνδιαζει τα χαρακτηριστηκα και των 2 ειδών.

κατι μου λεει οτι στο μελλον θα δουμε και τετοια games....

θα καω πρωτος αμα βγει τετοιο παιχνιδι:p

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 15+ χρονια gaming και μερικες εκατονταδες games με επεισαν να δοκιμασω το WOW,για το οποιο ειχα καποιες επιφυλαξεις,αν ειναι τοσο καλο οσο μου ελεγαν και αν θα "αξιζε" τα λεφτα του

Δεν μπορουσα να σκεφτω τι ακριβως θα επακολουθουσε

Το παιχνιδι ειναι τοσο κολλητικο που κλεινεις 8ωρο και θες να παιξεις αλλο τοσο,πιστευω οτι η κοινωνια του ειναι δομημενη πολυ καλα μεσα στα πλαισια ενος video game παντα και πολλες φορες διακρινεις/μαντευεις χαρακτηριστικα των συμπαικτων σου απο τον τροπο που παιζουν(π.χ. αν καποιος παιζει σαν "κοτα" μαλλον ετσι ειναι και στη ζωη του)

Οποιαδηποτε κριτικη απο τους απεξω δεν μπορει να θεωρηθει σωστη και προσωπικα μου θυμιζει τον τροπο που παρουσιαζουν το ιντερνετ στα δελτια ειδησεων=καμμια σχεση

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

θα καω πρωτος αμα βγει τετοιο παιχνιδι:p

Μην ενθουσιάζεσαι και πολύ. Αν βγει τέτοιο game, θα έχει συνδρομή... :hehe: :hehe:

Σε πειράζω..Το ξέρω ότι δεν τα υπολογίζεις τα λεφτά εσύ!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι οπως τα πανε μερικα παιδια παραπανω , ουτε εγω παιζω ραλακια, rts και fps , αλλα δεν βγαινω να πω οτι ειναι μουφες.

Για χαλαρωστε ολοι λιγο και οσον αφορα το θεμα των πολλων ορων λιωσιμο αυτο δεν ειναι κατι χθεσινο , ανεκαθεν οι ανθρωποι εψαχναν κατι να απασχοληθουνε και αγγιζανε την λεπτη γραμμη που χωριζει το hoby/κεφι με την εμμονη.

Εγω στο μοναδικο που θα συμφωνησω ειναι οτι η αποξενωση εχει παραγινει στην παρουσα φαση , και απλα η χρηση του pc ειναι ενας τροπος εκφρασης της.

Δεν γραφω αλλα γιατι δεν λεει να βαρυνουμε πολυ την συζητηση ^^.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

ε τωρα αμα σας πω τι σκεψη μου για το bf2 και το wow θα με πειτε καμμενο......

βλεποντας το bf να εξελισεται με τον τροπο που εξελισεται εκανα την εξης σκεψη (σημ. σε

οσους fun του bf προσπαθησα να το εξηγησω δεν το καταλαβαν, μαλλον δε τα ελεγα καλα)

Φανταστητε ενα bf οπου ολοι οι χαρτες του ειναι ενοποιημενοι, σαν τα mmorpg,

μεσα σε αυτο το χαρτη υπαρχουνε πολεις για τους usa και τους iraqie, σε αυτες τις πολεις

υπαρχουνε αξιωματικοι (npc) που δινουνε αποστολες (quests) ειτε ατομικα, ειτε ομαδικα (party/squad), τα rewards θα ειναι καλυτερα οπλα, αλλο πχ κρανος αλλες μποτες και παει λεγοντας (καθενα απο αυτα τα items θα αυξανει τα stats του παιχτη, πχ οι μποτες θα σε κανουν να τρεχεις πιο γρηγορα ή το κρανος θα σε προστατευει).

Ο καθε παιχτης θα διαλεγει ειδικοτητα πχ sniper assault κτλπ 1 φορα, και θα ειναι ο χαρακτηρας του ξεκινωντας απο χαμηλο lvl , και σκοτωνοντας εχ8ρους 'η κανοντας αποστολες θα ανεβαινει.

Στις αποστολες 'η quest θα παιζουν npc του Η/Υ 'η ακομα και του αντιπαλου faction ωστε να υπαρχει πληθωρα και να μην σκυλοβαριουνται οι παιχτες.

Φυσικα θα υπαρχουνε Instances αλλα προσαρμοσμενα στο ειδος του παιχνιδιου, οπου και εκει 8α πεφτουνε rewards.

Οι πολεις θα ανηκουν στο καθε faction και φυσικα δε θα μπορει να μπει μεσα ο αντιπαλος, αλλα θα παιζουν και αλλες περιοχες οι οποιες θα μπορουνε να καταληφθουνε απο τους παιχτες για λογαρισαμο του faction στο οποιο ανηκουνε.

Στην ουσια ειναι μια μιξη fps και rpg παιχνδιων που συνδιαζει τα χαρακτηριστηκα και των 2 ειδών.

κατι μου λεει οτι στο μελλον θα δουμε και τετοια games....

Απλά δλδ θές ένα mmorpg με το interface fps. Ωραίο θα ήταν.

Έχω την εντύπωση πως σε αυτό το στύλ, όχι τόσο στην εικόνα, αλλά στην μορφή, είναι το anarchy online. Πόλεις που ανήκουν σε παίχτες, μάχες, οι παίχτες έχουν λόγο στην εξέλιξη του παιχνιδιού κτλ.

@Borg

Εννοώ ότι το παιχνίδι είναι interactive. Εμείς το φτιάχνουμε και αν δεν σου αρέσει η συμπεριφορά των άλλων είναι επειδή η κοινωνία και οι άνθρωποι δεν είναι καλοί, όχι το παιχνίδι. Αυτό απλά τους/μας δίνει την ευκαιρία να δείξουμε τον πραγματικό εαυτό μας. ’λλος φτιάχνει buffera και άλλος daggera.

Όσο για αυτούς που ασχολούνται με τα γραφικά, του wow όντως είναι λίγο καρτούν, αλλά το l2 έχει πολύ καλά, και στο 3 θα βάλει unreal engine. Όχι ότι μετράει σε αυτό το είδος παιχνιδιού, αλλά το κάνει πιο ελκυστικό. Όντως πολύ άκυρο σχόλιο. Το μόνο άσχημο για μένα είναι η δυσκολία του παιχνιδιού αν παίζεις legit. Θεωρώ δλδ ότι αν φτιάχτηκε με αυτή τη λογική και όχι τη λογική του κέρδους, το έφτιαξαν για πολύ κάψιμο. ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bleo8onhs [Σήμερα, στις 13:58]

@Borg

Αυτό απλά τους/μας δίνει την ευκαιρία να δείξουμε τον πραγματικό εαυτό μας. ’λλος φτιάχνει buffera και άλλος daggera.

Συμφωνώ εν μέρη

Δηλ εγώ από caster μετά σε hunter και τέλος σε buffερα τότε τι παίζει? :innocent::)

Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία μου, αυτό που θα φτιάξεις όταν καταλάβεις πως δουλεύει το παιχνίδι, σε αντιπροσωπεύει. πχ έχω ένα φίλο που παίζει lineage 3 χρόνια. Έπαιξε bnb, και μετά official. Μετά από τεράστιες συζητήσεις τον πείσαμε να αφήσει τον βλάκα το νάνο που έφτιαχνε μια ζωή (Από τους καλύτερους warsmith στο bnb). Έφτιαξε ένα gladi, τον έφτασε στα 60 με κόπο και ιδρώτα, και πάλι νάνο θέλει...

70lvl warcryer @ Devianne here

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Purple_Haze [30-01-2007 12:20]

Το The lab είναι τεχνολογικό φόρουμ, οπότε θα διαβάζεις για οθόνες και όχι για τη σωτηρία της καφέ αρκούδας. Εκπλήσσομαι και μόνο που σου κάνει εντύπωση αυτό. Όλοι που γράφουν εδώ (θέλω να πιστεύω) ενδιαφέρονται και για το περιβάλλον και για την πολιτική.Απλά υπάρχουν άλλα φόρουμ για να γράψεις γι αυτά.

Δεν διαφωνώ αλλά και δεν συμφωνώ, προφανώς δεν μιλάω για την WWF.

Δεν θα ήθελα να επεκταθώ περαιτέρω μιας και το forum είναι προσανατολισμένο σε συγκεκριμένους τομείς της τεχνολογίας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Γιωργος_Μ

Εγω στο μοναδικο που θα συμφωνησω ειναι οτι η αποξενωση εχει παραγινει στην παρουσα φαση , και απλα η χρηση του pc ειναι ενας τροπος εκφρασης της.

Μα βρε παιδιά αυτήν την αποξένωση κατηγορούμε και όχι τα παιχνίδια.

Γιατί πολλοί έχετε την τάση να αντιλαμβάνεστε αλλιώς αυτά που διαβάζετε; Εϊπε κανείς ότι ΓΕΝΙΚΑ η ενασχόληση με το PC είναι κακό;

Ναι η κοινωνία είναι χάλια, αλλά με το να "αποτραβιέσαι" τόσο πολύ δεν πρόκειται να διορθωθεί! Πάλι οι "άλλοι" θα την αλλάξουν; Μέτρο σε όλα ναι....και ισχυρά "ΦΙΛΤΡΑ" χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι το lineage, είναι το A3 το οποίο είναι δωρεάν για 1 χρόνο ή μέχρι να φτάσεις στο lvl 30. Οτι από τα 2 έρθει πρώτο. Και μετά πληρώνεις 22USD το ΕΞΑΜΗΝΟ!!!!

@astrolabos

Με το αμάν τι θες να πεις; Βλακεία ή Ωραία;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.