Jump to content



Κατασκευή Gpu Waterblock σε 2 ώρες


drFTer

Recommended Posts

Πολυ καλη καλη προσπαθεια!!!

Αλλα 2 συμβουλες:

1)Βαλε την εισοδο στο κεντρο απο πανω.

2)στο κοματι χαλκου (οχι στο καπακι) εκει που σκαει το νερο της εισοδου παρε κολα μια σπειρα τριχοειδη.Ετσι θα καταφερεις να κανει το νερο στροβιλισμους και να μην εχεις μια "ξερη" ροη;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Snips

ΔΕν κατάλαβα το πνεύμα σας!? (που λέει και ο Αυλωνίτης).

Πρέπει σώνει και καλά να γράφουμε για να πούμε μπράβο; Την γνώμη μου είπα! Οπτικά δεν μου αρέσει και ας κατεβάζει την θερμοκρασία και 100 βαθμούς.

Τώρα αργοστροφία να το πώ?

Το πνεύμα υποδουλώνει αθτό που κατάλαβες....

Αν κάτι δεν σου αρέσει μπορείς να μην ποστάρεις....και να μην πετάς κακίες...

Αρχική απάντηση από Athens2004

Μπορεις να φτιαξεις κατι καλύτερο και να μας το δειξεις.

^^^

Το αυτό

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ αγόρι ...ΚΑΚΙΕΣ που λέω οτι ΟΠΤΙΚΑ δεν είναι ωραίο;;;;;Εκφράζω ή όχι την άποψη μου;

ΥΓ .Και τεσπα απαντήστε και σε αυτό για να τα σβήσω όλλα τα posts αφού σας έθιξαν τόσο....μην θεωρηθεί ότι spammaρω κιόλας....

Και απο άυριο να ξέρω ότι πρέπει σε αυτό το forum ΟΛΟΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ!

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρι εκεί που σε πέρνει....

Και να κακία είναι με τον τρόπο που το είπες...

Αν δεν ξέρεις να εκφράζεσαι δεν σου φταίω εγώ....

Όταν το καταφέρεις εδώ είμαστε...

Edit: Νομίζω πώς ο Athens σε κάλυψε:nuke:

Link to comment
Share on other sites

Ρε snips , σε καθε κατασταση κρινεις και διαφορετικα , εγω κρινω οτι ειναι ομορφο αν σκεφτεις οτι ειναι μια δουλεια που εγινε με 0 εργαλεια [απο οτι δειχνουν οι φωτο με ενα map gas και ενα σιδεροπριονο :D ] και ετσι θα την κρινω . Ειναι σαν να σου λεει καποιος ''κοιτα εφτιαξα ενα μηχανακι μονος μου με μια ηλεκτροκολληση και να γυρισεις να τον πεις , τι ασχημο που ειναι η agusta MV ειναι ομορφοτερη .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Ρε snips , σε καθε κατασταση κρινεις και διαφορετικα , εγω κρινω οτι ειναι ομορφο αν σκεφτεις οτι ειναι μια δουλεια που εγινε με 0 εργαλεια [απο οτι δειχνουν οι φωτο με ενα map gas και ενα σιδεροπριονο :D ] και ετσι θα την κρινω . Ειναι σαν να σου λεει καποιος ''κοιτα εφτιαξα ενα μηχανακι μονος μου με μια ηλεκτροκολληση και να γυρισεις να τον πεις , τι ασχημο που ειναι η agusta MV ειναι ομορφοτερη .

lol αρε ξαδερφε πως τα λες ετσι, λεκτορας λεμε :D

παντως δε το καταλαβαινω γιατι κολησες ρε snips στο οπτικο της φασης , απο ποτε κοπτομαστε περισσοτερο για το οφθαλμολουτρο παρα την αποδοση ενος waterblock? Φιλαρακο παντως απο εμενα μπραβο , δουλεψε το παραπανω αν μπορεις και νομιζω θα καταφερεις περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε athens αλλά εγώ και εσύ και ο άλλος είμαστε διαφορετικοί, όπως λες!...πχ του DAGA του αρέσει ο θόρυβος, εμένα όχι. Ειλικρινα προσπαθώ ακόμα να βρω πως αυτό που είπα έιναι μεμπτό. Ναι καλό, αλλά δεν μου αρεσε απο έξω βρε παιδί....και αυτό έγραψα.

@ea Το σκέφτηκα στο κουτί δίπλα μου και "τσίμπησα" λίγο...όπως το δίχνει στη φώτο το παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 00:37]

Μπορεις να φτιαξεις κατι καλύτερο και να μας το δειξεις.

τωρα αν φτιαξω δηλαδη waterblock απο κουτακι kaiser θα εχεις να προσθεσεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

Παράδειγμα έφερα βρε. (αααα τι πάθατε?) Αλλιώς κρίνει ο ένας, αλλιώς ο άλλος. Εσύ έμεινες στην προσπάθεια, εγώ στο αποτέλεσμα στην προκειμένη περίπτωση.

Αυτό είναι το μεγαλύτερο λάθος...

Πάντα πρέπει να έχουμε ένα μέτρο...και να κρίνουμε το σύνολο και την πορεία...και όχι μόνο στο πώς δείχνει το αποτέλεσμα...

Το ότι ο τύπος έφτιαξε μπλοκ με λιγότερα από 10ε και μόνος του είναι αξιοπρόσεχτο...

Όπως είδες κανείς δεν κόλωσε στην εξωτερική εμφάνηση....εδώ δεν παίζει ρόλο το φαίνεσ8αι....αλλά το αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Ατι Χ1600pro 512Mb Gecube default gpu-500 ram-540--->gpu-620 ram-800 χωρίς articrafts,

με 21-26βαθ.

http://img223.imageshack.us/my.php?image=0502070708ul4.jpg

3dMark05(free edition) 3500-->4800 kai 3dMark06(free edition) 1500--->2180

οι κολλήσεις έγιναν με φλόγιστρο.

το σύστημα ειναι ανοικτού τύπου: το νερό μπαίνει απο την βρύση και φεύγει στο αποχ.πλυντηρίου.

D820 3.6Ghz ddr2533 στο Prime95 2ωρες πάνω απο 36βαθ. δεν ανεβάζει(με ροη νερού 18λ/ωρα,αν ανεβάσω παραπάνω την ροη πάνω απο 20 δεν ανεβάζει οτι και να κάνεις!!)

το block είναι δοκιμαστικό για αυτό δεν ειναί όμορφο,ενα περασμα με οξύ και

γίνεται καθρέφτης!:devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από petros@idk$ [Χθες, στις 22:37]

Πολυ καλη καλη προσπαθεια!!!

Αλλα 2 συμβουλες:

1)Βαλε την εισοδο στο κεντρο απο πανω.

2)στο κοματι χαλκου (οχι στο καπακι) εκει που σκαει το νερο της εισοδου παρε κολα μια σπειρα τριχοειδη.Ετσι θα καταφερεις να κανει το νερο στροβιλισμους και να μην εχεις μια "ξερη" ροη;)

Έχω άλλο σχέδιο το έτοιμάζω σε λίγο:devil:

Link to comment
Share on other sites

:OT: διαβάζοντας μερικά από τα παραπάνω posts, αλλά και από παλιότερα threads που διάφοροι σφάζονταν, το θεωρώ πολύ χρήσιμο, να αναγράφεται η ηλικία του καθενός, στα στοιχεία του :OT:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [Χθες, στις 20:47]

ωραία κατασκευή, λίγο μπάχαλο όμως στο σύνολο... πολύ χαρτί! έχεις διαρροές? ή έπαιζες με πάγο κ είχες υγροποίηση?

Αν έχεις 30-35βαθ. στο δωμάτιο και το νερό στην είσοδο 18βαθ.θα φυλάγεσαι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από drFTer

Ατι Χ1600pro 512Mb Gecube default gpu-500 ram-540--->gpu-620 ram-800 χωρίς articrafts,

με 21-26βαθ.

http://img223.imageshack.us/my.php?image=0502070708ul4.jpg

3dMark05(free edition) 3500-->4800 kai 3dMark06(free edition) 1500--->2180

οι κολλήσεις έγιναν με φλόγιστρο.

το σύστημα ειναι ανοικτού τύπου: το νερό μπαίνει απο την βρύση και φεύγει στο αποχ.πλυντηρίου.

D820 3.6Ghz ddr2533 στο Prime95 2ωρες πάνω απο 36βαθ. δεν ανεβάζει(με ροη νερού 18λ/ωρα,αν ανεβάσω παραπάνω την ροη πάνω απο 20 δεν ανεβάζει οτι και να κάνεις!!)

το block είναι δοκιμαστικό για αυτό δεν ειναί όμορφο,ενα περασμα με οξύ και

γίνεται καθρέφτης!:devil:

H θερμοκρασια που δειχνει το θερμομετρο να φανταστω οτι ειναι με τον sensora πανω στο block....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.