Jump to content



Ιός Στο Bios ?


Byte Killer

Recommended Posts

Θα Μπώ Κατ' ευθείαν στο ψητό.

Όλα άρχισαν μια μέρα ενώ σέρφαρα στο Internet(ADSL) και αφου πάτησα σε ένα link, πριν αλλάξει η σελίδα, πήγα να πατήσω σε ένα άλλο link. Εκείνη τη στιγμή άλλαξε η σελίδα και πάτησα κατα λάθος σε άγνωστο μέχρι τώρα link (Έλεος).Εδώ αρχίζουν τα προβλήματα. Το PC κάνει shutdown με τη μία. Συνέχισε να κάνει μερικά shutdown με το που έκανα log in στα Windows. Μετά απο μερικά shutdown ,με κάθε κίνηση που έκανα, ο υπολογιστής καθυστερούσε Υπερβολικά (έκοβες φλέβες :rant: ). Τελικά Διαπίστωσα ότι στο 2ο μου Δίσκο(Maxtor) είχε καταστραφεί η δομή.Αφού τον αφαίρεσα το PC έτρεχε κανονικά αλλά όταν άκουγα μουσική(MP3) με WMP, το PC έκανε πάλι Shutdown. Τώρα είμαι μετά απο Format και το πρόβλημα εξακολουθεί να εμφανίζεται [shutdown όταν ανοίγω αρχεία μουσικής με WMP (μόνο με WMP)]. Να τονίσω ότι 3 μέρες πρίν το συμβάν έκανα ανβάθμιση mobo(MSI PM8M-V). Τώρα έχω μείνει με την απορία που ακριβώς είναι το πρόβλημα και πώς να το διορθώσω.Σκέφτομαι ότι έχει εγκατασταθεί ιός στο BIOS :rip: .

Κάθε λύση στο πρόβλημα είναι δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.