Jump to content



επειδη δεν 'πιανουν τα χερια μου'..


cybernaut

Recommended Posts

χρειαζομαι καποιον να με βοηθησει να σεταρουμε το καινουριο πίτσι mου.

ειδα μερικες φωτο κ επαθα πλακα απο το ποσο λεπτομερεις κ τελειομανεις ειναι μερικοι εδω, αλλα κ τους δυο που ειχα στο μυαλο μου μας χωριζει η αποσταση αθηνα - θεσαλλονικη !:wassat:

το προτιμω ετσι διοτι κ καλυτερη δουλεια θα γινει (απ οτι στο e-shop πχ) αλλα κ επειδη θελω να ειμαι απο πανω κ να κανω 'βλεπω και μαθαινω' :jump:

επισης εχω αλλα 2 κουτια που θελουν ρετουσαρισμα κ μπορω να τα μαζεψω ολα στον ιδιο χωρο.

λοιπον μεχρι στιγμης εχω (ΘΑ εχω δηλαδη αλλα η παραγγελια εγινε ηδη ;p) :

COOLERMASTER AMMO 533 BLACK

CA-RC533.GIF

COOLERMASTER RR-CCX-W9U1-GP MARS CPU COOLER

000000040814.jpg

COOLERMASTER RF-5AD MUSKETEER III BLACK

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.806179

PLEXTOR PX-760A DVDR/RW

εχω ηδη αρκετα drives κ πολλους σκληρους (γεματους μουσικη ως επι το πλειστον) που δεν ξερω ποιον να χρησιμοποισω που.

μας λειπουν λοιπον τα βασικα! τροφοδοτικο (tagan προτιμω ) mobo, cpu + καρτα γραφικων. παιχνιδια δεν παιζω ιδιαιτερα αλλα εχω απαιτησεις απο την εικονα, ποσο μαλλον οταν θα εχω την EIZO ))

μνημες θα θελα cell shock 800.

h abit 9W μας τελειωσε, δεν την προλαβα :( κ απο οτι μου ειπατε δεν αναμενεται να ρθει συντομα. τι διαλεγουμε ? (σε μαυρο χρωμα !)

επεξεργαστη μαλλον παω για τον 6600 (εκτος αν παρω μεταχειρισμενο τον αμεσως μικροτερο λογω κ καλυτερης τιμης.Στο overclockin ειμαι εντελως αρχαριος)

καρτα γραφικων μαλλον κ αυτη απο αγγελια.

θα ηθελα να ειναι οσο πιο αθορυβο γινεται αλλα μονο με αερα.

αυτα πανω κατω, ευχαριστω για τον χρονο σας, οσα παιδια ενδιαφερονται για το πρωτο που ειπα, pb army !

:banging:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε μου όπως σου είπα αν δεν έχεις σκοπό για Bench και μεγάλο O/C τότε πάρε μικρότερο απο 6600 πχ. 6300/6400

Απο VGA με μια 7600GT αφού δεν θα παίζεις παιχνίδια θα είσαι οκ (οχι οτι δεν θα παίζουν μια χαρά, μια χαρά είναι και αυτή)

Απο τροφοδοτικό κάποιο 600W+ (Tagan/Enermax) Eγώ προσωπικά έχω το Hiper 730W Type -R και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Για μητρική και μαύρη δεν ξέρω τι να σου πώ...Αν αντέχεις να πάρεις Commando κάντο.Είναι απλά τέλεια.

Μνήμες Cellshock μια χαρά είναι.

Αυτά από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Λoιπov,ξεκιvα vα στηvεισ τo pc σou και μηv τo βαλεισ μπpoστα πpιv τηv τpιτη μεpαα! Δεστo,λuστo ξαvαδεστo.. 100 φopεσ,vα βεβαιω8εισ oτι oλα ειvαι τελεια! E,και φωvαξε εvαv φιλo σou πou σκαμπαζει απo pcια(απoκλειεται vα μηv εχέίσ καπoιov) vα σou βαλει cpu&ψuκτpα και vα δεισ πωσ γιvεται! Kαλη τuχη !

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κ για τις απαντησεις, διαβαζα τωρα το λινκ που δοθηκε, πολυ πραμα !

ναι εχω φιλο που σκαμπαζει (!), μια χαρα, απλα οπως ειπα κ πιο πανω ειδα μερικες δουλειες καποιων εδω μεσα κ επαθα πλακα, αυτο σιγουρα δεν μπορω να το κανω εγω με τον φιλο μου ! αλλα θα την βρουμε την ακρη. εξτρα χαρτζιλικι den θελει κανειιιιιιις ? ;p:blink:

Link to comment
Share on other sites

Με τον καιρο θα φτιαχνεις καλυτερα πραγματα μονος σου! Αλλα αν στο δωσει ετοιμος καποιος... :(

Γνωμη μου ειναι πως για να σου κανει καποιος καλο "μαθημα" και οχι να στο φτιαξει και να φυγει θα πρεπει να ειναι μερακλης! Αλλα αν ειναι μερακλης και #$%λωνει μονο και μονο που ακουμπαει το pc τοτε δε θα το κανει για τα χρηματα οπως θα ηθελες εσυ :...:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.