Jump to content


7600GS overclock


white_devil

Recommended Posts

την ιδια απορια εχω κι εγω..... μεσα απο το control panel της nvidia ειδα οτι μπορεις να υπερχρονισεις την καρτα. αλλα ποσο ωστε να ειναι σταθερη και να μην κανει σπασιματα κλπ? εγω την ανεβασα κατα 15 mHz χωρις προβληματα αλλα παραπανω δεν......σπαει!!!

Link to comment
Share on other sites

@cabdik η καρτα σου εχει μονο ψυκτρα????

αν ναι βαλε καποιον ανεμιστηρα να ρειχνει αερα και σιγουρα θα κανεις κι'αλλο OC

δοκιμασε και το ατιτοολ

http://www.techpowerup.com/atitool/

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής χωρίς ιδιαίτερη ψύξη την έχω φτάσει 491Mhz gpu και 420Mhz τη μνήμη....παραπάνω αρχίζει τα κόλπα!απλός θέλω να ξέρω μέχρι που μπορεί να φτάσει.....(εαν κάποιος το έχει καταφέρει....) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από G10

@cabdik η καρτα σου εχει μονο ψυκτρα????

αν ναι βαλε καποιον ανεμιστηρα να ρειχνει αερα και σιγουρα θα κανεις κι'αλλο OC

δοκιμασε και το ατιτοολ

http://www.techpowerup.com/atitool/

εχω βαλει εχτρα ανεμιστηρα μεσα και κανει δουλεια......κατεβασε 10 βαθμους!!! αλλα ατιτοολ για νβιδια? μηπως riva tuner καλυτερα?

αλλα απο την αλλη εχει και δικο της προγραμματακι για overclock. δεν κανει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabdik [Σήμερα, στις 16:56]

εχω βαλει εχτρα ανεμιστηρα μεσα και κανει δουλεια......κατεβασε 10 βαθμους!!! αλλα ατιτοολ για νβιδια? μηπως riva tuner καλυτερα?

αλλα απο την αλλη εχει και δικο της προγραμματακι για overclock. δεν κανει?

Και όμως! Atitool για Riva, ισχύει και κατ'εμέ κάνει καλύτερη δουλειά από το riva tuner

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.