Jump to content



SAMSUNG HD501LJ 500GB


soki

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ea6gka

γιατι ειναι τοσο φτηνος?

Θα βάλω 2 στην ταράτσα ρε φαγώθηκες, να δούμε πόσο θα βγάλουνε.

Οκ τώρα?

Ερώτηση κρίσεως: Σε sata1 θα παίξει χωρίς να χάσει σε επιδόσεις ή πρέπει να πάρω sata2 controller?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

κατσε ρε ολοι οι υπολοιποι εχουνε μια διαφορα της ταξης των 60 ευρω , δλδ τι εχει αυτο το πραμα και ειναι τοσο φτηνο

Είναι SAMSUNG.!

edit

χτυπάω και εγώ έναν απο web (ακόμα πιο φτηνός) τσάμπα λέμε......

edit2

τον χτύπησα...παραλαβή αύριο...καλορίζικος και καλοκλοκάριστος........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

Ερώτηση κρίσεως: Σε sata1 θα παίξει χωρίς να χάσει σε επιδόσεις ή πρέπει να πάρω sata2 controller?

Με απογοητεύεις.

Μάλλον η μικρή απουσία από το forum κάπου έκανε reset το μυαλό σου.:p

Σοβαρά τώρα, μην λέμε πάλι τα ίδια και τα ίδια: ¨Όταν το average του δίσκου ζήτημα να είναι τα 60-70 και το max <100 (μην αρχίσουμε τα περί burst please), το 150 (sata i) ή το 300 (sata ii) είναι το πρόβλημά σου;

YΓ Το παρόν ποστ αποσκοπεί στην αποφυγή νέου thread εκ του Σωτηρακίου του με τίτλο Ποιον SATA II Controller να πάρω που να σηκώνει 1920*1200 σε DVI :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Με απογοητεύεις.

Μάλλον η μικρή απουσία από το forum κάπου έκανε reset το μυαλό σου.:p

Σοβαρά τώρα, μην λέμε πάλι τα ίδια και τα ίδια: ¨Όταν το average του δίσκου ζήτημα να είναι τα 60-70 και το max <100 (μην αρχίσουμε τα περί burst please), το 150 (sata i) ή το 300 (sata ii) είναι το πρόβλημά σου;

YΓ Το παρόν ποστ αποσκοπεί στην αποφυγή νέου thread εκ του Σωτηρακίου του με τίτλο Ποιον SATA II Controller να πάρω που να σηκώνει 1920*1200 σε DVI :p

Έχω ένα satasil 3114.

Σε raid0, στα windows vista rc1 (όταν στήνω κάτι unstable το παρακάνω, το ομολογώ), δεν μου βγάζει πάνω από 90mbyte/sec.

Έχω αγχωθεί!

Όντως για το burst rate έλεγα!

Τέλος πάντων, να λείπουν οι κακοήθειες, δεν σκοπεύω να προβώ σε αγορά νέων ελεγκτών, απλά εγκυκλοπαιδικό το ενδιαφέρον.

Δεν είμαι σίγουρος όμως ότι τα sata1 μπορούν να τρέξουν ανεξάρτητα τους 2 δίσκους σε full sata 1 bw. (γιατί 90 και 90 = 180 > 150), γι' αυτό ρώτησα. (επειδή ως γνωστόν τους δίσκους τους ψωνίζω ζευγάρια).

ΥΓ Θα στείλω pm σε γνωστό μπαναρισμένο ebayer σε αδελφό forum μπας και μάθω τίποτα περί burst και raid0 γιατί από σας εδώ . . .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

Έχω ένα satasil 3114.

Σε raid0, στα windows vista rc1 (όταν στήνω κάτι unstable το παρακάνω, το ομολογώ), δεν μου βγάζει πάνω από 90mbyte/sec.

Έχω αγχωθεί!

Όντως για το burst rate έλεγα!

Τέλος πάντων, να λείπουν οι κακοήθειες, δεν σκοπεύω να προβώ σε αγορά νέων ελεγκτών, απλά εγκυκλοπαιδικό το ενδιαφέρον.

Δεν είμαι σίγουρος όμως ότι τα sata1 μπορούν να τρέξουν ανεξάρτητα τους 2 δίσκους σε full sata 1 bw. (γιατί 90 και 90 = 180 > 150), γι' αυτό ρώτησα. (επειδή ως γνωστόν τους δίσκους τους ψωνίζω ζευγάρια).

ΥΓ Θα στείλω pm σε γνωστό μπαναρισμένο ebayer σε αδελφό forum μπας και μάθω τίποτα περί burst και raid0 γιατί από σας εδώ . . .

Βλέπω δεν έχεις χάσει τουλάχιστον το χΟΥμορ σου :p

Αυτό το 90+90=180>150 χρήζει συζήτησης (αν και την έχουμε ξανακάνει παλιότερα) αναφορικά με το αν τελικά το 150 / 300 αναφέρεται σε ανά κανάλι ή όχι.

Τυπικά είναι ανά κανάλι οπότε, τυπικά πάλι, δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα.

Όμως, όπως κι εσύ λες, στην πράξη ίσως τίθεται θέμα καθώς τελικά το ανά κανάλι μπορεί να μην ισχύει (είχε ποστάρει κάποια στιγμή και ο Μάριος κάτι σχετικό με αυτό το ανά κανάλι).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.