Jump to content



Ο καλός πατέρας Μπιλ


ea6gka

Recommended Posts

το αφιερωνω στους WOWαδες

Υπολογιστής έως τρία τέταρτα την ημέρα, λέει ο Μπιλ Γκέιτς στην 13χρονη κόρη του

Τα παιδιά πρέπει να χρησιμοποιούν τον υπολογιστή με μέτρο, το μήνυμα του Μπιλ Γκέιτς στους γονείς όλου του κόσμου. Και για να δώσει το καλό παράδειγμα, ο βασιλιάς της πληροφορικής αποκάλυψε:

«Στη 13χρονη κόρη μου δεν επιτρέπω να περνά πάνω από 45 λεπτά μπροστά στον υπολογιστή τις καθημερινές και έως μία ώρα τα Σαββατοκύριακα».

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=782088&lngDtrID=252

Link to comment
Share on other sites

ο Γκέιτς αποκάλυψε ότι η μεγάλη του κόρη περνούσε έως και τρεις ώρες την ημέρα μπροστά στον υπολογιστή παίζοντας Xbox.

Τελικα X-box η υπολογιστη επαιζε? :p

Μαλλον ο Bill προσπαθει να περασει την κορη του στο σκορ στο Viva Piniata..... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 16:18]

«Στη 13χρονη κόρη μου δεν επιτρέπω να περνά πάνω από 45 λεπτά μπροστά στον υπολογιστή τις καθημερινές και έως μία ώρα τα Σαββατοκύριακα».

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=782088&lngDtrID=252

Δικιο εχει πρεπει να υπαρχει μετρο στις μικροτερες ηλικιες

αλλιως καταντανε σαν τα κακομοιρα του WoW

Link to comment
Share on other sites

Koιτα, αμα ηταν να εχω μπαμπα τον Γκειτς στα @@ μου κ το wow κ ολα :hehe:

(απ οτι ειδα εχει κ κυριλε γκομενακι για γυναικα οποτε μπαζο δε πιστευω να εβγαινα,εκτως αμα επαιρνα μονο απ τον μπαμπα...φτου φτου φτου!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 17:35]

Koιτα, αμα ηταν να εχω μπαμπα τον Γκειτς στα @@ μου κ το wow κ ολα :hehe:

(απ οτι ειδα εχει κ κυριλε γκομενακι για γυναικα οποτε μπαζο δε πιστευω να εβγαινα,εκτως αμα επαιρνα μονο απ τον μπαμπα...φτου φτου φτου!)

:worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Koιτα, αμα ηταν να εχω μπαμπα τον Γκειτς στα @@ μου κ το wow κ ολα :hehe:

(απ οτι ειδα εχει κ κυριλε γκομενακι για γυναικα οποτε μπαζο δε πιστευω να εβγαινα,εκτως αμα επαιρνα μονο απ τον μπαμπα...φτου φτου φτου!)

Δεν ντρέπεσαι βρε? Κοντζάμ φωτογράφιση για το Teen Beat Photospread του κάνανε το '83..

downloadphpfilepost5941dd9.jpg

downloadphpfilepost5941bn5.jpg

downloadphpfilepost5941kt6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 16 και ασχολούμαι με pc απο τα 7 μου. Τα τελευταία χρόνια ειδικά περνάω αρκετές ώρες την ημέρα στο PC. Θα συμφωνήσω απόλυτα με το μέτρο (καλά, ίσως όχι και τόσο μικρό το όριο). Κόψτε το pc και δώστε στο παιδί σας μια μπάλα ή ένα ποδήλατο ή τέλος πάντων ενθαρρύνετέ το να βρει κάποιο άλλο (υγιή εννοείται) τρόπο να περνάει τον ελεύθερο χρόνο του. Αν ασχολείται μόνο με μηχανήματα, μετά απο λίγα χρόνια θα το μετανιώσει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bourlas [Σήμερα, στις 16:44]

μάλλον φοβάται μήπως η κόρη του ασχοληθεί λίγο παραπάνω με τους υπολογιστές και μάθει για τον πιγκουίνο και τότε έχουμε άλλα

:hehe: :hehe: :hehe:

sh!t inside!

ετσι μας τα κανε ο Βill...

το δε και ο μπαμπας μου στις ειδησεις και εχει παρει φορα...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αυτή και άλλες παρόμοιες δηλώσεις από εξέχοντα πρόσωπα στην πληροφορική(αν και θα προτιμούσα από τον χώρο του game developing), να αποτελέσουν κίνητρο για τους γονείς να κόψουν στο παιδί τους την κατάχρηση του PC.

Αντιμετωπίζει και η δική μου οικογένεια πρόβλημα με τον μικρό μου αδερφό(14). Μιλάμε δεν ξεκολάει από το Lineage. Ξεκινάει πρωί και τελειώνει το βράδυ. Και αν του κρύψουμε κανένα keyboard χαλάει τον κόσμο και δεν τα παρατάει μέχρι να του το δώσουμε.

Παιδιά το πρόβλημα είναι έντονο. Δεν είναι μόνο ότι κουρκουτιάζει το μυαλό και δεν σκέφτεται, αλλά ότι τα παιδιά πλέον δεν βγαίνουν έξω, δεν παίζουν έξω, δεν αθλούνται, δεν έρχονται σε κατα πρόσωπο επαφή, δεν ανταγωνίζονται, με δυο λέξεις γίνονται αντικοινωνικά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Χθες, στις 15:35]

Koιτα, αμα ηταν να εχω μπαμπα τον Γκειτς στα @@ μου κ το wow κ ολα :hehe:

(απ οτι ειδα εχει κ κυριλε γκομενακι για γυναικα οποτε μπαζο δε πιστευω να εβγαινα,εκτως αμα επαιρνα μονο απ τον μπαμπα...φτου φτου φτου!)

_1949534_gates300.jpg

ωραιο γουστο εχεις :hehe:

Ο gates αν κρινω απτην φωτογραφηση του alien μια χαρα nerd ητανε στα νιατα του :p

Αρχική απάντηση από bourlas [Χθες, στις 14:44]

μάλλον φοβάται μήπως η κόρη του ασχοληθεί λίγο παραπάνω με τους υπολογιστές και μάθει για τον πιγκουίνο και τότε έχουμε άλλα

φανταζομαι την φατσα του bill gates την ημερα που θα τον ρωτησει η κορη του "μπαμπα, τι ειναι τα linux ? " στην θεση του μαλλον θα αλλαζα κουβεντα και θα καθομουνα να της εξηγησω τι ειναι το σιεκς :p

Αρχική απάντηση από pontifikas [Σήμερα, στις 08:43]

Αντιμετωπίζει και η δική μου οικογένεια πρόβλημα με τον μικρό μου αδερφό(14). Μιλάμε δεν ξεκολάει από το Lineage. Ξεκινάει πρωί και τελειώνει το βράδυ. Και αν του κρύψουμε κανένα keyboard χαλάει τον κόσμο και δεν τα παρατάει μέχρι να του το δώσουμε.

τωρα γελαμε ή κλαιμε ? :boxed:

Αρχική απάντηση από sakis_the_fraud [Χθες, στις 18:42]

:hehe: :hehe: :hehe:

sh!t inside!

ετσι μας τα κανε ο Βill...

το δε και ο μπαμπας μου στις ειδησεις και εχει παρει φορα...

Ασε παραπληροφορηση στο φουλ, τα ιδια εκανε ο dad μου οταν ειδε στις ειδησεις για το ζωο που αυτοκτονησε "με συνταγη .... INTERNET!" προπερσι

Link to comment
Share on other sites

καλα οι ειδησεις δεν παιζονται...αφορμη ψαχνουν και μετα πετανε κατι βλακειες οι κατα τα αλλα καλοι δημοσιογραφοι (αλλα που οπως αι να το κανουμε αυτο το αθλημα δε το κατεχουν, γιατι το παιζουν ειδημονες)....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bourlas

μάλλον φοβάται μήπως η κόρη του ασχοληθεί λίγο παραπάνω με τους υπολογιστές και μάθει για τον πιγκουίνο και τότε έχουμε άλλα

σωστό και αυτό. Βασικά το μόνο σωστό. Θέλει να πουλήσει συγκήνιση και ευαισθησία ο Bill προσπαθώντας να ξεκινήσει απο την οικογένεια του. Πάντως απο τι ξέρω έχει κανει πολλά φιλανθρωπικά έργα ο Bill. Και γενικά έχει δηλώσει φιλάνθρωπος (απο τα 400 ευρώ που παίρνει καθαρά για καθε vista ultimate που πουλάει δίνει τα 2 για τα παιδιά που διψάνε).

Link to comment
Share on other sites

Σταχτη στα μάτια ειναι αυτοι οι δήθεν περιορισμοί στο ωράριο χρήσης του pc της κορης του bill .

Εγω εμαθα πως βρήκε γύρω στις 10 επαφές στο msn της κορης του,,, απο γνωστους linuxades , ενω η ζημια στην κοπελίτσα είχε ήδη γίνει ,

Για wallpaper ειχε αυτο.......

windows20xp20logo2020glor3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman

Πίσσα και πούπουλα στον Bill Gates.

LOL

Βρε μανια που εχετε ολοι να θάβετε τον gates... Λετε και δε θα θέλατε να ήσαστε στη θέση του... (οχι για σενα M8 :p )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.