Jump to content



7950gx2


inlovem

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από giorgos th.

650E και για τις 2 πολυ χλωμο....

γιατι χλωμο?

τι θα προτιμουσες 2χ8800GTS ALBATROΝ με τιμη στα 600

η 2χ7950 χωρις DX10

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

γιατι χλωμο?

τι θα προτιμουσες 2χ8800GTS ALBATROΝ με τιμη στα 600

η 2χ7950 χωρις DX10

σαφως και θα προτιμουσα 2*8800.

απ`οτι βλεπω στο skroutz φθηνοτερη 7950 βγαινει στα 410Ε περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς σου αρέσουν ? Εμφανισιακά ? Γιατί (χωρίς παρεξήγηση έτσι ?) το θεωρώ μαζοχισμό να μπορείς να πάρεις κάτι καλύτερο όπως 2Χ 8800GTS ή μια 8800GTX και να πάρεις 2χ 7950gx και να πληρώσεις και ακριβότερα...

Link to comment
Share on other sites

7950gx2 δεν είναι 2 κάρτες σε μία απο μόνη της? SLI σε μια κάρτα δηλαδη...

’ρα πας για quad sli όπως το λες με 2 7950gx2.....το quad sli το μόνο που έχει δείξει είναι χειρότερες επιδόσεις απο sli απλό. ’ρα why bother?

Εκτός αν κάνω λάθος για την 7950gx2.....

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα σου προτεινα να πας σε 2 Χ 8800GTS και οχι σε 2 Χ 7950GX2.Περαν του οτι θα υποστηριζεις directx10 θα κερδισεις και σε αποδοση και σε χρημα;) !Για σκεψου το!Στον κοσμο των ηλεκτρονικων υπολογιστων δεν παιρνουμε αυτο που μας αρεσει αλλα αυτο που μας εξυπηρετει καλυτερα σε ολους τους τομεις!Μην κανεις βιαστικες κινησεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μπορέσεις να βρείς 2 7950γχ2 σε αυτή την τιμή ειδικά...

Το quad sli ποτέ δεν δούλεψε σωστά...όσο θυμάμαι επί εποχής Χ2..έβγαζε ζειρότερα αποτελέσματα από ότι με 1.....τώρα αν σε C2D έχει καλύτερες επιδόσεις δεν το ξέρω αν και δεν το νομίζω...

Για συλογή πάντως δεν θα χάλαγα στην καμία 650

Η καλύτερη λύση είναι 2χ8800ΓΤΣ όπως είπαν και οι απο πάνω...

Link to comment
Share on other sites

αν τις θες για συλλογη θα λεγα να περιμενεις ως τον Ιουνιο που θα πεσει καμμια τιμη αλλιως,προσεχε μην κλαις τα λεφτα σου (με 2 τετοιες στο 99% των περιπτωσεων θα εχεις επιδοσεις χαμηλοτερες απο την 7900gtx του φτωχου πλην τιμιου γειτονα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chrisbmw150

By the way ... sorry gia to off topic εδω. Έχει κανείς κάνα συγκριτικό 8800 320 με την 640 ??

Σ' αυτό το review μπορείς να δεις τις επιδόσεις της σε σχέση με την 8800 GTX & GTS και κάποιες άλλες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ νομίζω πως μας δουλεύει/ή απλά είναι αδιάβαστος, από πότε κάποιος πετάει λεφτά για συλλογές σε κάρτες γραφικών?Μάλλον είναι κανάς πιτσιρικάς που θέλει να εντυπωσιάσει και τίποτε άλλο. Δε τα λέω με κακία, αλλά δε πάει αλλού το μυαλό μου από τη στιγμή που επιμένει με τέτοια επιχειρήματα. Αν τις πάρει κάποτε να τις χαρεί, αλλά όποιος ξέρει θα σου λέει τι βλακεία έκανες.....

Από περιέργια, τι μόμπο έχεις?Τροφοδοτικό?Αυτά τα σκέφτηκες ότι ίσως κοστίσουν εξτρά για τη συλλογή σου?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.