Jump to content



LINKSYS WAG354G port forwarding....


athlon=greek

Recommended Posts

Γεια χαρα παιδες,ειχα μια συζητηση με ενα παλλικαρι το οποιο μου ειπε οτι χρειαζεται να κανω port forwarding στο router μου για καλυτερες ταχυτητες.Αυτη τη στιγμη το router εργαζεται με τις εργοστασιακες ρυθμισεις απο την forthnet,να σας αναφερω ο,τι δεν εχω την απαιτουμενη ταχυτητα για 1024(κατεβαζω τωρα με 40 kbps καμια φορα και λιγοτερο):cry: Ποια η γνωμη σας επι του θεματος και αν υπαρχει καποιο how to να το δοκιμασω;Ευχαριστω.......:rolleyes::T:

Link to comment
Share on other sites

www.portforward.com

Πολυ απλο. διαλεγεις το modem σου, την εφαρμογη για την οποια θες να ανοιξεις την πορτα, βαζεις την local ip σου και σου λεει ακριβως τι να κανεις. Καλη τυχη κ αν χρειαστεις κατι, πες!

Link to comment
Share on other sites

Η χαμηλή ταχύτητα της σύνδεσης σου, λίγο έχει να κάνει με τον ρούτερ σου... απλά ο provider σου τα τσεπώνει για 1024 και σου δίνει 384... πάλι καλά να λές... και να νιώθεις ευγνώμον...

όσο για το port forwarding το χρειάζεσαι για p2p ώστε να είσαι high id και σε περιπτώσεις σύνδεσης ειδικού τύπου όπως ssh κτλ... google it... θα βρεις πολλούς οδηγούς για το linksys και για τα p2p...

Link to comment
Share on other sites

εχει κανα δυο εβδομαδες η ταχυτητα της forthnet εδω στην περιοχη μου εντελως πατωσει.Καποια στιγμη κατεβαζα με 80-97 Kbps/sec σταθερα εκτοτε:jump: ειναι χαλια.Ευχαριστω για τη βοηθεια...;)

Link to comment
Share on other sites

Το port forward δεν έχει σχέση με την ταχύτητα. Το μόνο που έχει σχέση είναι αν σηκώνεις κάποιο server σε κάποιο pc εσωτερικά του firewall του modem-router σου και θες τα requests που έρχονται από το internet να προωθούνται στο συγκεκριμένο pc που τρέχει τον server.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από trendy [Σήμερα, στις 11:20]

Το port forward δεν έχει σχέση με την ταχύτητα. Το μόνο που έχει σχέση είναι αν σηκώνεις κάποιο server σε κάποιο pc εσωτερικά του firewall του modem-router σου και θες τα requests που έρχονται από το internet να προωθούνται στο συγκεκριμένο pc που τρέχει τον server.

καντο πιο λιανα trendy...;;;Αυτες ειναι οι ρυθμισεις του router σε isdn γραμμη:

post-3375-1416073045,0301_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από trendy [Χθες, στις 20:45]

Αυτές οι επιλογές δεν έχουν κάποια σχέση με το port forward. Στο applications & gaming θα τις βρεις σε 2 καρτέλες: 1 για απλό port forward και 1 για port range forward.

καταλαβα trendy περι τινος προκειται,δεν κατεβαζω απο p2p κά ουτε παιζω games απο το internet.Απλα εχω αργη συνδεση στα 1024 εδω στην περιοχη μου,προβλημα που εχουν ολοι στα 1024,ενω στα 2 mbps πανε αψογα,μαλλον φταιει ο ΟΤΕ ή forthnet τι να πω χαλλλιιααααα....:mad:
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.