Jump to content



εξωτερικος σκληρος 1ΤΒ


blade_pan

Recommended Posts

Παιδες ειμαι αναμεσα στον lacie big disk 1TB και στον My Book Pro Edition II 1ΤΒ.

Εχω τον lacie τον 600ρη και ειναι καλος...Απλα ο WD μου φαινεται ωραιοτερος εμφανισιακα.

Απλα εχω ακουσει οτι ο WD κανει πολυ θορυβο...

Τον εχει κανεις?

Τι προτεινετε?:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τσιμπησα ναι(oxi multirama)...για ένα μικρό review και φωτοντοκουμέντο. Βεβαια ντεσιμπελομετρο δεν έχουμε αλλά μια ιδέα θα την πάρεις. Έχω και εναν MyBook 250Gb για σύγκριση.

Υπομονή μέχρι την επόμενη βδομάδα...:T:

Link to comment
Share on other sites

Kai ο Lacie πρεπει να ειναι καλος.....

Νομιζω seagate εχει μεσα...

Προσωπικα παντως και seagate να εχει και πιο αθορυβος να εινai, παλι το wd ψηφαω-ψηφω... Μ'αυτους μεγαλωσαμε, αυτους προτιμαμε....

H mobo εχει esata? Αν εχει 2 παρε 2 τετοιυς http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69976562&product=940453

Σε μεγεθος και 2 μαζι πρεπει να ειναι οσο ειναι και ο 1Τ.... και αφου ο 250 δεν κανει θορυβο ουτε οι 500 θα κανουν αφου εχουν απο 1 δισκο μεσα.... Μενουν και 90ε

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα τον Lacie 1TB,διοτι εχω εναν 600ρη ιδιο και ειναι δοκιμασμενος και ειναι και μεταλλικος απ'εξω...

Τον εχω αφησει απο χθες το βραδυ και κανει format και ειναι στο 1/4 :p

Μεχρι ποσα parition ειναι καλο να κανεις γενικα?Στον 600ρη ειχα τεσσερα...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Γεια σας παιδες μετα απο αρκετο καιρο...

Εχω ενα προβλημα με τον σκληρο...

Ενω ηταν ολα καλα στην Αθηνα μολις τον εφερα Αγγλια...δεν τον αναγνωριζει κανενα pc.

Πριν δουλευε κανονικα. Το προβλημα ειναι πως οταν ανοιξει το μπλε λαμπακι παιζει συνεχεια σαν να διαβαζει συνεχεια και δεν αναγνωριζεται απο τα windows ουτε απο mac. Δεν κανει καποιο παραξενο θορυβο.

Ελεγξα και το ρευμα και δινει κανονικα 5V και 12V.

Ειχε κανεις καποιο αντιστοιχο προβλημα με lacie?

Link to comment
Share on other sites

δεν τον βλέπουν τελείως?

μήπως πρέπει να του δώσεις όνομα απο control panel -> administrative tools -> computer... -> disks...

κάπως έτσι είναι

Surrey?

εκεί κάνει μεταπτυχιακό η κοπέλα μου :)

Brighton είμαι εγώ :)

Link to comment
Share on other sites

επειδή τον μετέφερες υποθέτω ότι κάτι χτύπησε/αποσυνδέθηκε

δε μου έρχεται κάτι στο μυαλό

δεν ξέρω αν ανοίγει το κουτί του, κοίταξε αν έχει αποσυνδεθεί τίποτα

part-time είναι και μένει/δουλεύει στο brighton.

μαζί μένουμε :p

Μου είπε ένα παιδί απο το thelab να συναντηθούμε σε 1-1μισι μήνα στην Αγγλία. Ψήνεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.