Jump to content



8800GTX AquaTank στο Πλαίσιο


gprhellas

Recommended Posts

Πρόκειται για συλλεκτική έκδοση, που θα παραχθεί παγκοσμίως σε 1000 τεμάχια μόνο ,και το Πλαίσιο θα είναι η μοναδική εταιρεία στην Ελλάδα που θα φέρει 10 τεμάχια για μια και μόνο φορά!

Αντε να δούμε τους 10 τυχερούς (τώρα από τύχη δεν ξέρω...λέω)

λινκ

εδιτ (φωτο)

attachment.php?s=&postid=521455

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

σε 2 χρονια δε θα τη θυμαται κανενας, μαλλον "ατυχος" ειναι οποιος τη παρει (προσωπικη αποψη παντα)

+1

200+ για μία υδρόψυξη (οχι και τίποτα ιδιαίτερο...)

(κάτσε να βάλω και μία φωτο γιατί βλέπω να φεύγει το λίνκ....)

edit

για την ακρίβεια +134 μιάς και η σύγκριση είναι για ASUS.

Τα 200 πηγαίνουν (σαν σύγκριση) σε άλλη μάρκα..............

Link to comment
Share on other sites

Eπακριβώς!

Παιρνεις μια απλη +ενα Tidewater (53,4@eshop), και εισαι κομπλε!

Επισης, μια και εχω ενα tideater, να πω οτι ειναι αρκετά εως πολύ καλο για τα 50 του, και οτι στην Χ1800ΧΤ μου εριξε κατα 20 τους βαθμους στο full load...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GeorgeMan [Σήμερα, στις 14:26]

Eπακριβώς!

Παιρνεις μια απλη +ενα Tidewater (53,4@eshop), και εισαι κομπλε!

Επισης, μια και εχω ενα tideater, να πω οτι ειναι αρκετά εως πολύ καλο για τα 50 του, και οτι στην Χ1800ΧΤ μου εριξε κατα 20 τους βαθμους στο full load...

Και τι μπλοκ θα βάλεις σε αυτή την κάρτα? Και από την άλλη, μήπως το Tidewater δεν έχει αρκετή δύναμη για να ψύχει το βρασμένο νερο της 8800 από το μπλοκ?.....

Θα συμφωνήσω πως 200 + είναι πάρα πολλά......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe

Και τι μπλοκ θα βάλεις σε αυτή την κάρτα? Και από την άλλη, μήπως το Tidewater δεν έχει αρκετή δύναμη για να ψύχει το βρασμένο νερο της 8800 από το μπλοκ?.....

Θα συμφωνήσω πως 200 + είναι πάρα πολλά......

Τι εννοείς τι μπλόκ θα βάλεις?

Λογικά κάτι θα κάνει...αντί για 80άρες...θα έχεις 60άρες..αλλά και πάλι...μια τρύπα στο νερό...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Expert [Σήμερα, στις 16:04]

Τι εννοείς τι μπλόκ θα βάλεις?

Το water-μπλοκ που έχει πάνω το tidewater δεν κάνει. Νομίζω πως θες μεγαλύτερο σε εμβαδό για το g80. Και αν εμένα μου πάει στα 60 από 90 που χτυπάει τώρα πατενταρισμένη (παλία είχα δει και 102) θα ειμαι super!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό που έχει πάνω η Asus το tidewater είναι...

Και δεν είναι ανάγκη να πιάνει όλο το heatspreader..αρκεί και μόνο να καλύπτει το core που είναι κάτω απ το καπάκι...

Link to comment
Share on other sites

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-037-BG&groupid=701&catid=56&subcat=877

+75 λίρες για μια L20 και ένα διπλό thermo.

475 Λίρες = 750 ευρώ.

Δλδ με 50 ευρώ παραπάνω παίρνεις κάτι που σαν απόδοση έχει τόση σχέση με τη λύση της Asus όσο και η κοκαϊνη με τη μαρμαρόσκονη...

Link to comment
Share on other sites

To tide water μου κατεβασε την υπερ-θερμοαιμη Χ1800ΧΤ απο 86 σε 67... αυτο δεν ειναι καλο για 50 ψυξη??

;)

Τωρα επειδη η 8800GTX κατεβαζει 90ρες και 100ρες λογικα γιαυτο δεν κατεβαζει 20 βαθμους αλλα 12... επισης η καρτα ειναι pre-overclocked (σε απολυτα ασφαλες επιπεδο, και μην πει κανεις οτι +10% δεν πιανει η καθε καρτα), οποτε και πιο λιγο OC θα πιανει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LL_NEO

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-037-BG&groupid=701&catid=56&subcat=877

+75 λίρες για μια L20 και ένα διπλό thermo.

475 Λίρες = 750 ευρώ.

Δλδ με 50 ευρώ παραπάνω παίρνεις κάτι που σαν απόδοση έχει τόση σχέση με τη λύση της Asus όσο και η κοκαϊνη με τη μαρμαρόσκονη...

’μα είναι να μην μπεί μαζί με cpu ...και το μονό...μια χαρά θα κάνει την δουλειά του ;)...οπότε και με τα ίδια λεφτά πάλι είσαι καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Βλακειες, πετανε ενα συλλεκτικο και τρεχουν ολα τα προβατα να αγοράσουν... Μου θυμιζουν κατι συγκροτηματα που λένε τελευταια εμφάνιση και ολοι τρεχουν σαν τρελοι και οι αλλοι τα κονομάνε αγρια

Link to comment
Share on other sites

8800GTX AquaTank HTDP 768MB (Limited Over Clock Edition)

--------------------------------------------------------------------------------

κωδικός: 949612

Διαθεσιμότητα : Κατόπιν Παραγγελίας

--------------------------------------------------------------------------------

599,00

................:banging:

Link to comment
Share on other sites

Με 599 δεν ειναι τοσο κακη αγορα,με 699 ηταν για γελια...βασικα σε γλυτωνει απο το ψαξιμο για μπλοκ,αντλιες και πατεντες,αλλα προφανως δε συγκρινεται σε αποδοση με custom wc

Ωστοσο θα συνιστουσα υπομονη διοτι ερχονται οι 8900 και 8950 στις 17/4

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.