Jump to content



Βοήθεια για αγορά νέου τροφοδοτικού.


geogeoland

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Παιδιά το seasonic 650W +Energy γα*****ει αλλά δν είναι modular το άτιμο!!! Έστω και partial. Κι αυτό που έχω τώρα μη modular είναι και γίνεται μπ***λο στο εσωτερικό του υπολογιστή με τα καλώδια και δν είμαι και...xrist να το κάνω καραουάου... σε λογικά πλαίσια για mid-atx κουτί κυμαίνομαι ο καψερός! Κανα δέσιμο, κανα παράχωμα (αυτό το 24πινο με το καλώδιο του στο λαιμό μου κάθεται το μαμημενο)! Οπότε ή στο partial modular seasonic θα πάω ή στο tagan που είχα επιλέξει. Ποιό απο τα 2 όμως???:unsure:

Υ.Γ. Αλήθεια, τόσο μεγάλη διαφορά έχουν τα modular απο τα standar στις τάσεις? Τι ρατσισμός είναι αυτός? :p:tomato::p Τί σας έκαναν? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nikki_Sixx [Σήμερα, στις 00:50]

Τελικα τι σκ@ατα γινεται ρε παιδια?

Ειναι η δεν ειναι καλυτερα τα modular?

O ενας λεει ετσι ,ο αλλος γιουβετσι...

+1 πάνω κάτω. Ας απαντήσει κάποιος τι διαφορά έχουν τα Modular απο τα standar οσον αφορά τις τάσεις τους! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά δν αγόρασα καινούργιο τροφοδοτικό και αποφάσισα να τα δώσω τα λεφτά για κάτι άλλο (το ψάχνω ακόμη, ίσως να πάρω υδρόψυξη...) και απλώς πήγα το παλιό μου πισω στο πλαίσιο rma και μου δώσαν ένα ίδιο. Θα ήθελα να σταθώ λίγο εδώ γιατι πρέπει να δώσω διάφορα ένσημα στο πλάισιο. Πήγα χωρίς να έχω την απόδειξη, η οποία ήταν κομμένη σε λιανική και τη βρήκαν απο το σύστημα τους με την ημερομηνία και τον τόπο αγοράς. Ούτε μα ούτε μου ούτε τίποτε. Τη βρήκαν ταχύτητα, ελένξαν το τροφοδιτικό μέσα σε μισή ωρίτσα και μου δώσαν αμέσως ενα καινούργιο πίσω. Οι άνθρωποι ήταν ευγενέστατοι, ταχύτατοι και εξυπηρετικότατοι! Και μάλιστα σε κάποιο σημείο έιπα και μια μ@@@κια καταλάθος και άφησα να ενοηθεί οτι δν είχε χαλάσει αλλά το είχα κάψει εγώ (όπως και είχε συμβεί) αλλά δν μου είπαν τίποτα και με εξυπηρέτησαν! ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΩ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ!!! :worship: :worship: :T: :T: :D :D :flower:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, το τροφοδοτικό που είχα και ξαναπήρα άρα και θα έχω στο σύστημα μου είναι το 560W της Chieftech. Τί γνώμες έχετε γι αυτό? Είναι αρκετά "τίμιο" τροφοδοτικό? Οκ, μπορεί να μην είναι Seagate 650 + Energy αλλά... μπορώ να βασιστώ πάνω του?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από geogeoland [Σήμερα, στις 15:09]

Επίσης, το τροφοδοτικό που είχα και ξαναπήρα άρα και θα έχω στο σύστημα μου είναι το 560W της Chieftech. Τί γνώμες έχετε γι αυτό? Είναι αρκετά "τίμιο" τροφοδοτικό? Οκ, μπορεί να μην είναι Seagate 650 + Energy αλλά... μπορώ να βασιστώ πάνω του?

Για το σύστημα σου(που έχεις αυτή την στιγμή) παρακάνει.;)

Link to comment
Share on other sites

εκτός απο πολλά watt το chieftec είναι και πάρα πολύ καλή μάρκα.Μια χαρά είναι και έκανες πολύ καλά που δεν πήρες καινούργιο αφου στο αλλαξαν.

Μακάρι όλα τα Πλαίσο και όλα τα άλλα μαγαζιά να ήταν σαν το πλαίσιο που σου έτυχε...!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.