Jump to content



Βοήθεια για αγορά νέου τροφοδοτικού.


geogeoland

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από dellman

Οff topic ΜΟυ το είπε τεχνικός μπροστά μου και έμεινα κάγκελο:boxed: :boxed:

ΟN topic: Δέστε το λινκάκι είναι πολύ προσεγμένο και ανανεωμένο.

Το είδα και μπήκε ήδη στα bookmarks! Πράγματι πολύ καλό :T:

Link to comment
Share on other sites

Να ψάξεις πολύ για την απόδοση του τροφοδοτικού. Υψηλή απόδοση δεν είναι μόνο οικονομία και σεβασμός στο περιβάλλον αλλά υλικά ποιότητας και προσεγμένο design.

Η αγορά ενός κτηνώδους τροφοδοτικού με χαμηλή απόδοση είναι πεταμένα λεφτά.

Στην θέση σου θα αγόραζα το Coolermaster iGreen power 600w.

Link to comment
Share on other sites

Το zalman είναι λίγο μυστήριο, πόσοι το έχουνε δοκιμάσει στα ζόρικα από εδώ μέσα για να πουν μια άποψη?Υποθέτω ωστόσο ότι και αυτοί από κάπου "δανείζονται" τη τεχνολογία.

Σε αντίθεση, τα Seasonic,fortron tagan είναι αρκετά δοκιμασμένα από εδώ μέσα, θα βρεις πολλά θέματα παρόμοια που να αναφέρουνε συγκρίσεις και εντυπώσεις από τα τροφοδοτικά αυτά.

αυτό ακριβώς.κι εγώ νομίζω πως στα δύσκολα τα zalman λίγο χάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Στη ουσια αυτα τα 2 seasonic σε τι διαφερουν εκτος απο τα 50 watt?Στο οτι το M12 ειναι modular?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=916&product=923273

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=916&product=923303

ψηνομαι για ενα απο αυτα εδω τα 2 και νομιζω ειναι καλη αγορα.Αλλα ποιο?600 watt νομιζω δεν ειναι λιγα ετσι?

Τελικα το modular ειναι ή δεν ειναι καλο?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ιντερνετ, εννοείς γενικά ένα ηλεκτρονικό κατάστημα Ελλάδος?Γιατί, για παράδειγμα, το πλαίσιο(και το μουλτιράμα νομίζω) έχει στο ίντερνετ μόνο τα καλά τροφοδοτικά, αλλά αν χρειαστείς κάτι το πας στο κοντινό μαγαζί σου. Επίσης, ακόμη και το eshop, θα μπορούσα να πω πως ίσως σου καλύβει τις ανησυχίες σου, αν τις έπιασα σωστά.Αν γίνεις πιο συγκεκριμένα θα σου δώσουμε και ανάλογη απάντηση,αν γίνεται.

Όταν λέω ίντερνετ εννοώ οτιδήποτε δν μπορείς να πας στο μαγαζί, να στο βάλουν σε μια σακούλα και να πληρώσεις εκείνη την ώρα μετριτά μπροστά. Δυστυχώς αυτή τη στιγμή δν έχω τη δυνατότητα για οτιδήποτε άλλο... :(

Link to comment
Share on other sites

btw, γι αυτό τί λέτε??? http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=PowerSupplies&cp_id=113689

Αν το βρώ (θα το βρώ?) στο κατάστημα να το χτυπήσω? Το έχει κανείς να μου πεί γνώμες?

Link to comment
Share on other sites

geogeoland πιστεψέ με το τροφοδοτικό που δίνεις στο λινκ είναι πάρα πολύ καλό,αξίζει τα χρήματα και θα είσαι πολύ ευχαριστημένος απο αυτό.

Έκανες καλή έρυνα ,πάνε πάρτο και θα είσαι οκ :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits

geogeoland πιστεψέ με το τροφοδοτικό που δίνεις στο λινκ είναι πάρα πολύ καλό,αξίζει τα χρήματα και θα είσαι πολύ ευχαριστημένος απο αυτό.

Έκανες καλή έρυνα ,πάνε πάρτο και θα είσαι οκ :)

Ευχαριστώ man! :T: Έφυγααα! Πήγα απο multirama σήμερα και είχαν μόνο το 500 και το 700 watt (το οποίο όμως ξεφεύγει πολύ απο το budget μου) αλλά μου είπαν οτι θα το φέρουν δευτέρα-τρίτη, οπότε θα πάω να το πάρω. :D :D :D Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις προτάσεις και τις συμβουλές σας παιδιά! Όλους σας! :T: :T: :D :D :T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βίξ

Σχετικά με το Tagan TG600-U35 -- για τα χρήματα αυτά θα περίμενα υψηλότερη απόδοση από 80% (καλό είναι αλλά όχι και 150 ευρώ!)

Με γαργαλάνε όμως τα άτιμα στην τσέπη μου κι αυτό είναι που επείγει να αγοράσω τώρα... τι να με κάνω τέτοιος που είμαι... :p:boxed::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από skritikos

Νομίζω πως το Eshop στέλνει και με αντικαταβολή. Ίσως το ίδιο και το Πλαίσιο.

Ρώτησε τους!

E-shop ΠΟΤΕ, ΜΑ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!!!!!! Και για πλαίσιο το ξέρω, μάλλον στέλνει, απλώς θέλω να αποφύγω το να το μάθει ο πατέρας μου. Είναι πολύ μεγάλη ιστορία, αλλά αν ξαναδεί εξάρτημα υπολογιστή μπροστά του νωρίτερα απο 6 μήνες απο τώρα πιθανότατα θα το κάνει σκόνη και θα δείρει και το παιδί απο το courier και είναι κρίμα κι αυτός και τα χρήματα. Κι εγώ μετα γιατι θα έρθει και σ' εμενα! :p :P :p:hehe: :hehe: :hehe::p :P :p Τέλος πάντων, μη σας μπαίνουν ιδέες! Τίποτα το κακό δν έκανα! Αντικειμενικά κιόλας! :):innocent::laughing:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα Seasonic.

Συγκεκριμένα το Seasonic 650W S12-650HT.

Αθόρυβο,ποιοτικό,Υψηλό Εfficiency,Sleeved όλα τα καλώδια,και 52Α να τα κανείς ότι θέλεις.:D

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=916&product=923273

Όσο αναφορά την οnline αγορά,το παραγγέλνεις και σου έρχεται στην πόρτα,πληρώνοντας αντικαταβολή.:flower: Τοο easy.Αλλιώς το κανείς παραλαβή από όποιο κατάστημα θέλεις(επιλογή της παραγγελιάς).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, λίες μέρες μόνκαι μετά εν ωραίο πάρα πολύ ωραίο τροφδοτκό θα είναι δικό σου.

Συγχαριτήρια πολύ καλή επιλογή!!!Ατε με το καλό.Μόλις το πάρεις ή αν πάει κάτι στραβά και πάρεις τίποτα άλλο πες μας τα νέα. !!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... αυτό είναι το μόνο βέβαιο! Μόνο που ο φίλος George Vasilis με αποπροσανατόλισε τώρα! Βλέπω πως αυτό το τροφοδοτικό που προτείνει είναι και το PSU του συστήματος του και άρα μιλάει απο πρωσοπική εμπειρία, ενώ το άλλο το βρήκα εγώ στο ιντερνετ απλώς...

(Γιατί ρε ατιμε το έκανες αυτο)? :p :p :p

Παιδιά είμαι σίγουρα ανάμεσα σ' αυτά τα δυο. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος στην τελική ευθεία??? Το seasonic υπερτερεί σε όλα (οπτικά) αλλα... .αλήθεια, μπορώ να παω στο Πλαίσιο να κάνω απο κει την παραγκελία και να το παραλάβω απο το κατάστημα? Ή να το κάνω απο το ιντερνετ. Όσο οι διαδικασίες είναι αδιαφανείς (!!!) δν με προβληματίζει τίποτα! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $George Vasil$ [Σήμερα, στις 19:26]

Εγώ θα πρότεινα Seasonic.

Συγκεκριμένα το Seasonic 650W S12-650HT.

Αθόρυβο,ποιοτικό,Υψηλό Εfficiency,Sleeved όλα τα καλώδια,και 52Α να τα κανείς ότι θέλεις.:D

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=916&product=923273

Όσο αναφορά την οnline αγορά,το παραγγέλνεις και σου έρχεται στην πόρτα,πληρώνοντας αντικαταβολή.:flower: Τοο easy.Αλλιώς το κανείς παραλαβή από όποιο κατάστημα θέλεις(επιλογή της παραγγελιάς).

Με αυτο τι διαφορα υπαρχει ξερεις?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=916&product=923303

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.