Jump to content


RMA ΠΛΑΙΣΙΟ χωρίς απόδειξη. Γίνεται?


geogeoland

Recommended Posts

Παίδες, έχω ένα τροφοδοτικό το οποίο τα έφτυσε. Παρ' αυτά είναι μες την εγγύηση κι αν τους το παω θα μου δώσουν καινούργιο. Το θέμα είναι οτι, ως παιδί κι εγώ που τώρα μαθαίνει, άρχισα να οργανώνω τις αποδείξεις μου μετά το καλοκαίρι και του τροφοδοτικού την έχω χάσει, χωρίς να υπάρχει πιθανότητα να τη βρω. Τί να κάνω σ' αυτή τη περίπτωση? Υπάρχει πιθανότητα να καταφέρω να μου δώσουν καινούργιο? Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία γιατί έτσι κι αλλιώς σκοπεύω να πάρω καινούργιο, αλλά να, λέω να το κρατήσω κι αυτό (το καινούτγιο) για καβάτζα ή να το πουλήσω. :whistling

Link to comment
Share on other sites

Αν η απόδειξη σου εχει κοπεί ονομαστικά, τότε με λίγη προθυμία απο τον υπάλληλο θα μπορέσει να την βρει στην καρτέλα πελάτη σου και θα σου εκτυπώσει ενα αντίγραφο με το οποιο κάνεις τη δουλεία σου. Μου έχει τυχει αυτη η περίπτωση και γι αυτο στο λέω, αλλιως λιγο δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Αν η αγορά είχε γίνει:

α. Με τιμολόγιο

β. Με πιστωτική

γ. Ονομαστικά (κι οχι ως "Πελάτης Λιανικής")

τότε μπορεί να γίνει η αλλαγή, καθώς τότε μπορούν να σου βρουν την απόδειξή σου :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία η αγορά έχει γίνει με απόδειξη λιανικής, αλλά σήμερα που πήγα με τον πατέρα μου μου είπαν οτι αν τους πω ακριβή ημερομηνία και απο ποιό κατάστημα το αγόρασα (το πρώτο θέλει λίγο ψάξιμο αλλά θα τα καταφέρω πιστεύω) μπορεί να γίνει. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να μην γινεται

Εγω που πηρα κατι πραγματα με πιστωτικη

Και εχασα την αποδειξη

Δεν με βρηκαν

Διοτι στην αποδειξη ελεγε "πελατης λιανικης"

Και μονο στο αποκομμα της τραπεζας ελεγε τα στοιχια μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι γίνεται, αλλά αφού λες οτι δε γίνεται κάτι θα ξες. Θα το ξανακοιτάξω πάντως (καθώς πάντα υπάρχει η πιρίπτωσις να επεσες σε βαριεστημένο υπάλληλο :p)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, just for the record, εμένα στο πλαισιο Θεσσαλονίκης (Κέντρο) μου φερθήκαν Α-Ψ-Ο-Γ-Α! Πήγα εκεί χωρίς την απόδειξη, μόνο την ημερομηνία αγοράς θυμόμουν με ακρίβεια 2 ημερών και λεω, οτι γίνει. Ε, λοιπόν παιδιά, μέσα σε μισή ώρα μου είχαν βρει την απόδειξη, μου είχαν δώσει αντίγραφο, ελέγξαν το τροφοδορικό, το πήραν για ελατωματικό, μου δώσαν καινούργιο και με στείλαν με την ευχή τους. :) Μέσα σε μισή ώρα όλα αυτά! :) :) :) Και μάλιστα πάνω στη συζήτηση μου ξέφυγε και μια μλκια που άφησε να εννοηθεί οτι το τροφοδοτικό απο δικό μου λάθος είχε καεί και οτι δεν ήταν ελλατωματικό (έτσι έγινε, όντως) αλλά δεν είπαν τίποτα και με εξυπηρέτησαν κανονικότατα. :D Ενα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ για το Πλαίσιο! :D :D :D :worship: :worship: :worship: :D :D :D

ίσως να έχει να κάνει και με το οτι ξέρω όλα τα παιδιά με το μικρό τους εκεί μέσα τόσα λεφτά που έχω "ακουμπήσει"... :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.