Jump to content



Humax Tv 40" -- MAKRO --- 649ευρώ + Φπα


agganis1416003242

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Αυτη που πουλαει το ΜΑΚΡΟ ειναι η Humax 40A και οχι η 40S. Απο οσο ειδαμε δεν εχει δορυφορικο πανω της και εχει και καποιες μικροδιαφορες απο την S.

Anyway, η κοπελα μου την χτυπησε παντως σημερα το πρωι, τα reviews στην Ευρωπη ειναι ολα υπερθετικα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από skritikos [Σήμερα, στις 11:00]

Anyway, η κοπελα μου την χτυπησε παντως σημερα το πρωι, τα reviews στην Ευρωπη ειναι ολα υπερθετικα ;)

Την ειδες να παιζει - ζωντανα?

Για πες εντυπωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από agganis

Την ειδες να παιζει - ζωντανα?

Για πες εντυπωσεις?

Δεν την ίδια ο ίδιος. Την είδε η κοπέλα μου και εγώ διάβαζα reviews online από το σπίτι!

Ψάξε με HUMAX LDE-40A και δες reviews από Γερμανία και γενικά Ευρώπη. Μόνο καλά λόγια θα βρεις, και να σκεφτείς πως εκεί είναι πολλές φορές αρκετά ακριβότερη.

Συγνώμη που δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω τώρα. Το ΣΚ που θα την στήσουμε σπίτι θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχετα με το πόσο έχει θέλει προσοχή

όχι να την έχετε στα 2-3 μέτρα! θέλει απόσταση μεγάλη έτσι? αλλιώς θα βλέπετε μέσα αίσχη.. :D + πονοκεφάλους και ζαλάδες ειδικά μετά από πολλή ώρα

Πηγαίνετε να την δείτε από κοντά όπως και νάχει - μπορεί να μην σας αρέσει καθόλου η εικόνα ή μπορεί να χρησιμοποιεί φθηνό panel και να μην έχει καθόλου καλή κίνηση ή contrast

Eπίσης ειδικά σε τόσες ίντσες και αφού δεν είναι 1080p, καλό θα ήταν να υπάρχει κάποιο σύστημα "διπλασιασμού" ανάλυσης (όπως π.χ. το DNI-e της Samsung) , αλλιώς η "τετραγωνίλα" θα είναι πολύ έντονη ειδικά αν κάθεστε σχετικά κοντά

Θέλω να πω ότι και 500 ευρώ να είχε, αν από εικόνα (χρωματική απόδοση, contrast, φωτεινότητα, κίνηση, ανάλυση) είναι αίσχος , πάλι πεταμένα λεφτά είναι ... ;)

Για κάποιον βέβαια που έχει ανάγκη τόσο πολλές ίντσες (έχει μεγάλο χώρο δηλαδή), και τη δει και από κοντά και του αρέσει, μια χαρά είναι η τιμή

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kbilly13 [Σήμερα, στις 17:38]

Παιδιά άσχετα με το πόσο έχει θέλει προσοχή

όχι να την έχετε στα 2-3 μέτρα! θέλει απόσταση μεγάλη έτσι? αλλιώς θα βλέπετε μέσα αίσχη.. :D + πονοκεφάλους και ζαλάδες ειδικά μετά από πολλή ώρα

Πηγαίνετε να την δείτε από κοντά όπως και νάχει - μπορεί να μην σας αρέσει καθόλου η εικόνα ή μπορεί να χρησιμοποιεί φθηνό panel και να μην έχει καθόλου καλή κίνηση ή contrast

Eπίσης ειδικά σε τόσες ίντσες και αφού δεν είναι 1080p, καλό θα ήταν να υπάρχει κάποιο σύστημα "διπλασιασμού" ανάλυσης (όπως π.χ. το DNI-e της Samsung) , αλλιώς η "τετραγωνίλα" θα είναι πολύ έντονη ειδικά αν κάθεστε σχετικά κοντά

Θέλω να πω ότι και 500 ευρώ να είχε, αν από εικόνα (χρωματική απόδοση, contrast, φωτεινότητα, κίνηση, ανάλυση) είναι αίσχος , πάλι πεταμένα λεφτά είναι ... ;)

Για κάποιον βέβαια που έχει ανάγκη τόσο πολλές ίντσες (έχει μεγάλο χώρο δηλαδή), και τη δει και από κοντά και του αρέσει, μια χαρά είναι η τιμή

Πολυ σωστα ολα αυτα. Γι αυτο το λογο αν καποιος την δει να παιζει ας γραψει εντυπωσεις.

Αρνητικα - Θετικα .... κτλ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kbilly13

Παιδιά άσχετα με το πόσο έχει θέλει προσοχή

όχι να την έχετε στα 2-3 μέτρα! θέλει απόσταση μεγάλη έτσι? αλλιώς θα βλέπετε μέσα αίσχη.. :D + πονοκεφάλους και ζαλάδες ειδικά μετά από πολλή ώρα

Πηγαίνετε να την δείτε από κοντά όπως και νάχει - μπορεί να μην σας αρέσει καθόλου η εικόνα ή μπορεί να χρησιμοποιεί φθηνό panel και να μην έχει καθόλου καλή κίνηση ή contrast

Eπίσης ειδικά σε τόσες ίντσες και αφού δεν είναι 1080p, καλό θα ήταν να υπάρχει κάποιο σύστημα "διπλασιασμού" ανάλυσης (όπως π.χ. το DNI-e της Samsung) , αλλιώς η "τετραγωνίλα" θα είναι πολύ έντονη ειδικά αν κάθεστε σχετικά κοντά

Θέλω να πω ότι και 500 ευρώ να είχε, αν από εικόνα (χρωματική απόδοση, contrast, φωτεινότητα, κίνηση, ανάλυση) είναι αίσχος , πάλι πεταμένα λεφτά είναι ... ;)

Για κάποιον βέβαια που έχει ανάγκη τόσο πολλές ίντσες (έχει μεγάλο χώρο δηλαδή), και τη δει και από κοντά και του αρέσει, μια χαρά είναι η τιμή

Απο οσο ειδα ειναι 1080p. Βασικα ειναι οτι η 40S χωρις τον δορυφορικο δεκτη.

Link to comment
Share on other sites

οπα μεγαλε, τι 1080p?....αφου 1366χ768 αναλυση εχει....

Μακαρι να ειχαμε και 40" 1080p στα 750 ευρω...

Ειναι πολυ καλη ευκαιρεια σε αυτα τα λεφτα για καποιον που δεν τον ενδιαφερει το 1080p. Μονο να σκεφτεις οτι στα 700 ευρω παιζουν οι 32αρες με αντιστοιχα χαρακτηριστικα αρκει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Blinky

οπα μεγαλε, τι 1080p?....αφου 1366χ768 αναλυση εχει....

Μακαρι να ειχαμε και 40" 1080p στα 750 ευρω...

Ειναι πολυ καλη ευκαιρεια σε αυτα τα λεφτα για καποιον που δεν τον ενδιαφερει το 1080p. Μονο να σκεφτεις οτι στα 700 ευρω παιζουν οι 32αρες με αντιστοιχα χαρακτηριστικα αρκει...

Συγνώμη λάθος μου, το 1080i είχα στο μυαλό μου. Γενικά δεν μας απασχόλησε το 1080i/p θέμα. Ρίξε μια ματιά και στο παρακάτω:

http://reviews.cnet.com/4520-6449_7-6361600-1.html

Link to comment
Share on other sites

μη τα μπλεκεις, το θεμα 1080i/p αφορα τηλεορασεις με 1920χ1080 αναλυση που δεχονται ή οχι 1080p σημα στεις εισοδους τους.

Η συγκεκριμενη τηλεοραση ειναι 720p, ασχετα αν μπορει να δεχτει και σημα 1080i. Τα pixels που διαθετει ειναι 1366χ768 και ο κοσμος αναποδα να γυρισει δε μπορει να σου δειξει την πληρη αναλυση ουτε του 1080i ουτε του 1080p.

Απλα σε αυτην την τιμη δεν παιζεται...οποιος θα πηγιανε για 32αρα αυτην την εποχη, τσιμπαει αυτην και πηρε δωρακι 8 ιντσες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Blinky

μη τα μπλεκεις, το θεμα 1080i/p αφορα τηλεορασεις με 1920χ1080 αναλυση που δεχονται ή οχι 1080p σημα στεις εισοδους τους.

Η συγκεκριμενη τηλεοραση ειναι 720p, ασχετα αν μπορει να δεχτει και σημα 1080i. Τα pixels που διαθετει ειναι 1366χ768 και ο κοσμος αναποδα να γυρισει δε μπορει να σου δειξει την πληρη αναλυση ουτε του 1080i ουτε του 1080p.

Απλα σε αυτην την τιμη δεν παιζεται...οποιος θα πηγιανε για 32αρα αυτην την εποχη, τσιμπαει αυτην και πηρε δωρακι 8 ιντσες.

Διάβασε το link που σου έστειλα, για τέτοια μεγέθη TV δεν έχει καμία ουσιαστική διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.