Jump to content



ζητηται ψυκτρα


silenc3

Recommended Posts

πιαδια πρωτα απο ολα καλως σας βρηκα:p

εχω την εξης συνθεση

6400 ,gigabyte ds4,1g ram (2x512),480w,200gb,7900gtx ολα επωνυμα

λοιπον θελω να αλλαξω ψυκτρα

πειτε μου μεχρι ~50ε (η και παραπανω) ποια ειναι η καλυτερη που θα φτασει τον επεξεργαστη σε πολυ χαμηλες θερμοκρασιες δεν με ενδιαφερουν παραγοντες οπως

ομορφια βαρος αλλα με ενδιαφερει ο θορυβος

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και η Zalman 9700, Thermalright Ultra-120. Στους "πυργους" μπορεις να βαλεις και 2 fan.

Δίνω ενα μικρό προβαδισμα στην Scythe Infinity του greekfragma και σου υπενθυμιζω ότι ζητησες απο τα παιδια να σου προτεινουν ψυκτρα. Ποιο τερατα και απο αυτές?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από alexander [Σήμερα, στις 16:26]

μα τωρα εχω αυτες τις θερμοκρασιες!!!

Οι θερμοκρασιες ειναι παντα σχετικές με το χώρο στον οποιο βρισκεται ο υπολογιστής σου και την εξωτερικη θερμοκρασία (δωματιου). Μια απο αυτές τις ψύκτρες που προταθηκαν παραπάνω σιγουρα θα κάνει καλυτερη δουλεια απο αυτή της intel. Κάνε cpu stress με το Orthos για κανα 3λεπτο για να πάρεις μια ιδέα της load θερμοκρασίας με ενδειξη απο το coretemp.

Eπισης κανε δοκιμη όσο έχει κρυο ακόμα με ανοιχτα τα παραθυρα και κλειστα για να δεις πόσο ευκολα μεταβαλλεται η θερμοκρασια cpu και πόσο την επηρεαζει η εξωτερική θερμοκρασία.

Εγω stock είμαι idle 30 με ανοιχτα και 34 κλειστα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ξερω οτι εχεις DS4 , απο που βλεπεις την θερμοκρασια ; Αν την βλεπεις απο core temp , οκ...αλλιως υπολογιζε +15-20 βαθμους..

Εγω θα σου προτεινα την ζαλμαν 9700LED,κανει λιγο θορυβο αλλα κανει δουλεια..

Την εχω μονιμα στις 1300 στροφες..Το OCZ cooler πιο πολυ θορυβο κανει :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.