Jump to content



κενό (?) CD


anubis

Recommended Posts

έπεσε στα χέρια μου ένα cd που δείχνει να είναι γραμμένο κοιτάζοντάς το (φαίνεται γραμμένη μια περιοχή του), αλλά τα windows το βλέπουν σαν κενό!?!? Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να έχει γίνει ή κανένα προγραμματάκι που να μπορέσει να μου το διαβάσει;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anubis -> έπεσε στα χέρια μου ένα cd που δείχνει να είναι γραμμένο κοιτάζοντάς το (φαίνεται γραμμένη μια περιοχή του), αλλά τα windows το βλέπουν σαν κενό!?!? Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να έχει γίνει ή κανένα προγραμματάκι που να μπορέσει να μου το διαβάσει;
Έχω πολλά τέτοια σπίτι, γραμμένα χρόνια πριν σε μεγάλη ταχύτητα και σε κακής ποιότητας CD-R... Δεν νομίζω ότι διαβάζονται.
Link to comment
Share on other sites

Aν το δοκιμασες και σε αλλο πισι και δεν παιζει και δεν ειναι cd-rw τοτε μαλλον παει για ανακυκλωση...

Η μονη ελπιδα να σωσεις κατι ειναι με κανα blindread αλλα δεν νομιζω να καταφερει πολλα.

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα και με blindread/write αλλά τζίφος :devil:

προσέξτε ότι το χαρακτηρίζει ημιτελές(!) και ότι δε με αφήνει να κάνω τίποτα αφού το κουμπί είναι γκριζαρισμένο

post-783-1416073059,1781_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.