Jump to content


Η Gigabyte DS-4 rev 3.3 κυκλοφορεί εδώ στην Ελλάδα?


masteripper1416003167

Recommended Posts

Γεια χαρά ,μια ερωτησούλα θέλω να κάνω καθώς έχω 1 πιστωτικό απο e-shop και δεν θέλω να το χάσω.Ξέρει κανείς αν κυκλοφορεί κανονικά εδώ στην Ελλάδα η Gigabyte DS-4 rev 3.3

καθως πιθανόν για κανα 2 μήνες θα την βγάλω σπαρτιάτικα μέχρι να χτυπήσω 1 conroe 1333 FSB

Αν ξέρει κανείς ας βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει για την S3 αν βγαίνει σε έκδοση 3.3 (σχετικές είναι, η DS4 είναι σχεδόν η ίδια μητρική με καλύτερους πυκνωτές και ψύκτρες) και μου είχαν απαντήσει αρνητικά.

Υπάρχει κάποιος αντιπρόσωπος? Κάνε την παραγγελία σου μέσω του αντιπροσώπου και βάλε σημείωση να σου στείλουν την 3.3

Link to comment
Share on other sites

οι 3.3 εκδοσεις δεν εχουν τα προβληματα των προηγουμενων......εδω και 10μερες που υπαρχει διαθεσιμοτητα της καινουριας οσες στησαμε δεν εδειξαν το παραμικρο.ακομα και σε συνθηκες υπερχρονισμου.........μακαρι να εστρωσε το ολο θεμα.

@Βιξ......νομιζω μονο η D σειρα εχει τα διακριτικα για 1333 fsb και rev 3.3 πανω στο κουτι.....θα το ξανακοιταξω και θα σου πω ως το βραδυ σημερα

Link to comment
Share on other sites

Τα έχει και η S3, συγκεκριμένα γράφει:

"Supports FSB1333 Mhz processors"

και σε αυτοκόλλητο στα πλάγια:

"Model name GA-965P-S3 rev 3.3"

Πάντως αξίζει η αγορά της DS4 3.3.

Σε άλλο μήνυμα έστειλα το σύνδεσμο με τη συνέντευξη ενός αντιπροσώπου της Gigabyte που ανέπτυσσε τις βελτιώσεις, ήταν αρκετές. Έχω την εντύπωση (από αυτά που έχω διαβάσει σε Anandtech) οτι η Gigabyte έχει νέα διοίκηση και έχει αποφασίσει να ανταγωνιστεί την Asus σοβαρά...

Από την άλλη η northbridge ζεσταίνει αρκετά στις S3/DS3 πράγμα που δεν συμβαίνει στην DS4 που λύνει το πρόβλημα με heatpipe.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά εκτός απο θέματα Overclocking τι άλλο σοβαρό πρόβλημα έχει.’μα είναι να πάω σε ASUS p5b-e plus ή MSI 965 platinum.

H Asus Με ΒΙΟΣ update υποστηρίζει 1333 FSB αλλά έλεγα να πάω στην Hardware λύση της GB.Με ενδιαφέρει σταθερότητα και ησυχία και καθόλου overclocking εκτός αν παραμένει ήσυχο &σταθερό

Link to comment
Share on other sites

DS4 γιατί με το heatpipe της είναι εγγυημένο οτι δεν θα χρειαστείς ανεμιστηράκι στο northbridge το οποίο αλλιώς ζεματάει.

Προβλήματα σταθερότητας δεν έχουν αναφερθεί ούτε για την μια, ούτε για την άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βίξ

DS4 γιατί με το heatpipe της είναι εγγυημένο οτι δεν θα χρειαστείς ανεμιστηράκι στο northbridge το οποίο αλλιώς ζεματάει.

Προβλήματα σταθερότητας δεν έχουν αναφερθεί ούτε για την μια, ούτε για την άλλη.

Έλα?

Έλα?

Έλα του χρόνου κόπηκες, πιάστηκες αδιάβαστος....:p

Για να μην είμαι μηδενιστής, η ds4 είναι ένα καλό μόμπο για μέχρι τα 400 fsb. Από κει και πέρα......

Επίσης παρόλο που βάζουνε αυτό το heatpipe, δε κάθεται καλά πάντα γιατί το στραβώνει το μόμπο και χρειάζεται προσοχή να δεις αν πατάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

και στην ds4 χρειαζεσαι ανεμιστηρακι.Η αθορυβη πιπα ζεματαει και χωρις ψυξη δεν ανεβαινει.Ασε που στραβωνει μολις βαλεις μπλοκακι στην cpu.

Αν και η ds4 που ειχα ηταν σταθερη μεχρι τουλαχιστον τα 520 χωρις ταση πουθενα,την αλλαξα..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.