Jump to content



Τι οθόνη προτείνετε?


diachiristis

Recommended Posts

Η κάρτα που πρόκειται να πάρω υποστηρίζει ανάλυση μέχρι και 1600χ1200. οπότε λέω να πάρω μια οθόνη που να την υποστηρίζει. τι προτείνεις μέχρι και 350Ε (και λίγο παραπάνω αντέχω!)?

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να βρεις κάποια CRT 19" ή 21" έχει καλώς (άλλη φάση να παίζεις Carbon σε 1600x1200 και Infernal σε 2048x1536). Μια LG F900P ή μια Samsung 1100DF είναι άριστες επιλογές. Όπως και η Mitsubish 93SB.

Αλλίως ετοιμάσου να ξοδευτείς για την στάνταρ ανάλυση μιας TFT (δυστυχώς δε μπορώ να σου προτείνω μοντέλο, δεν ασχολούμαι με TFT).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέληξα τελικά σε 4 οθόνες αλλά θέλω τη βοήθεια σας για την τελική απόφαση.

Οι οθόνες είναι:

1) SAMSUNG SyncMaster 226BW (2 ms)

2) VIEWSONIC Οθόνη TFT 22'' VX2245wm (5 ms)

3) LG 20'' L204WT-SF SILVER

4) dell 2007 WFP

Η σειρά που μπήκαν οι οθόνες είναι τυχαία και δεν έχει σχέση με τη σειρά προτίμησης!

Link to comment
Share on other sites

Χθες παιδια αγόρασα την samsung 226bw από ΓΡΑΜΜΗ 394 τελική τιμή.

Από χρώματα πάει αρκετά καλά βέβαια δεν έχω εμπειρία από άλλη tft η προηγούμενη μου ήταν μία samsung 959nf crt. Ενα κακό που έχει είναι οι γωνίες θέασης.

Μόλις φύγεις από την ευθεία αρχίζουν οι απώλειες είτε σε χρωματα είτε θαμπάδα. όχι κάτι τραγικό αλλά υπάρχουν απώλειες. Αν κάποιον δεν το πειράζουν η οθόνη είναι άψογη αν τον ενοχλούν οι γωνίες θέασης πρέπει να πάει σε 20,1 και τουλάχιστον pva panel η ακόμα sips. Aν ήθελα 20 μονόδρομος θα ήταν η dell.

Link to comment
Share on other sites

akal επειδή και εγώ θέλω να παώ απο 959nf σε 226 μπορείς να κάνεις μια πιο αναλυτική σύγκριση?

@διαχειριστής εάν δεν σε ενδιαφέρει η βάση της 2245 η 2235 είναι ίδια και σε πολύ καλή τιμή απο Πλαίσιο. Εγώ ανάμεσα σε 226 και 2235 είμαι. Τέλος εάν δεν βιάζεσαι ιδιαίτερα θα έρθει (κάποια στιγμή) και η LG 226wt με παρόμοια χαρ/κα με Samsung 226bw

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.