Jump to content



Silent Case


dproductionz

Recommended Posts

Χωράει 5 δίσκους?

Το CoolerMaster Stacker STC-01 σου προτείνω εγώ, με ένα drive cage ακόμα και λίγο μεράκι μπορεί να βάλεις και 8 δίσκους - αν και καλό είναι να έχουν κάποιο κενό οπότε 6 είναι πιο ρεαλιστικό νούμερο.

Αθόρυβο τελείως, ποιοτικό και πλέον σχετικά φτηνό (σε σχέση με τον ανταγωνισμό). Toυ προσθέτεις και το πλαϊνό Crossflow και αποκτάς ένα αθόρυβο + πολύ ψυχρό κουτί.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.806112

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=15&product=953903

Link to comment
Share on other sites

φανς = 8ορυβος

α8ορυβα φανς = α8ορυβο case

εαν τα υπολοιπα υποσυστηματα σου κανουν 8ορυβο δεν μπορει να αλλαξει και πολλα οποιοδηποτε κουτι εκτος εαν ειναι κατεσλευαμσενο απο 5cm μασιφ ατσαλι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dproductionz

Ψάχνω ένα αθόρηβο case για το PC μου που να χωράει 5 σκληρούς και να έχει τιμή απο 130 μέχρι 200 Ευρώ

Aξίζει να χαλάσει κάποιος τόσα λεφτά για ένα κουτί;

Πέραν απο λόγους καλαισθησίας και πρακτικότητας ,τι παραπάνω προσφέρει από ένα πιο φθηνό κουτι.

Αν το πρόβλημα είναι ο θόρυβος, καλύτερα δεν ειναι να βαλεις τα περισσευούμενα λεφτα σε ανεμιστηράκια και αθόρυβη ψύκτρα στον επεξεργαστή?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

Έχω ένα κουτί Heroichi (το κλασικό) που έχει βάση δικιά του για τους ανεμηστήρες (12cm) οπότε δεν παίρνει εύκολα άλλους γιατι δεν μπαίνουν σε αυτή τη βάση.

Εκτός απο αυτό θέλω παραπάνω χώρο μέσα και επίσης το βαρέθηκα μετά απο 4 χρόνια που το έχω και θέλω κάτι καλύτερο...

’λλες προτάσείς?

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε και αυτο εδω http://www.antec.com/uk/productDetails.php?ProdID=09181

Το εχει ο αδελφος μου και εχει απιστευτη μονωση για τον ηχο. Οσον αφορα τους σκληρους παιρνει 3 νομιζω στο πανω μερος αλλα μπορεις να τοποθετησεις και αλλους 2 ή 3 απο κατω μπροστα απο το τροφοδοτικο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dproductionz [02-04-2007 14:52]

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

Έχω ένα κουτί Heroichi (το κλασικό) που έχει βάση δικιά του για τους ανεμηστήρες (12cm) οπότε δεν παίρνει εύκολα άλλους γιατι δεν μπαίνουν σε αυτή τη βάση.

Εκτός απο αυτό θέλω παραπάνω χώρο μέσα και επίσης το βαρέθηκα μετά απο 4 χρόνια που το έχω και θέλω κάτι καλύτερο...

’λλες προτάσείς?

οτι 12αρη ανεμηστηρα 8ελεις παιρνει στις προεγκξατεστημενες βασεις που εχει μεσα το κουτι,αρκει αυτοι να ειναι στο ιδιο παχος με τους αρχικους.το οποιο παχος των ανεμηστηρων ειναι το κλασσικο που εχουν ολοι οι ανεμηστηρες εκτος εαν εσυ ψαξεις για λογους αποδοσης να βαλλεις καποιον πιο χοντρο.

αλλα ακομα και να μην χωρουσαν μπορεις παντα να αφαιρεσεις την πλαστικη βαση πανω στην οποια τοπο8ετειται ο ανεμηστηρας και να βιδωσεις οποιον ανεμηστηρα εσυ 8ελεις πανω στο κουτι

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ενα thermaltake 12cm καλό κτλ. και το έχω βάλει κάπως στη βάση...

Αλλά δυστηχως δεν μπορώ να βάλω κανένα αωεμηστηρα χωρίς τη βάση του...δεν μπαίνει καμία βίδα...

Αλλά εκτος απο αυτό το βαρέθηκα όπως είπα και πιο πάνω...

Ψήνομαι πολύ για Silverstone tj-05 η tj-06, έχεις κανείς καμία άποψη για αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.