Jump to content



που πουλανε πλεξυ στην Θεσσαλονικη?


sakis_the_fraud1416003252

Recommended Posts

γεια σας και καλο Πασχα!

ψαχνω αυτο ακριβως που λεει ο τιτλος...

πειτε και καμια τιμη γιατι δεν ξερω τιποτα!

ηρθε η ωρα της μοντας!

ευχαριστω για την βοηθεια παιδια!

Link to comment
Share on other sites

χεχε!

το ξερα!

αυτην την φορα εκανα αναζητηση πριν ποσταρω!

ολα εκεινα τα μαγαζια ειναι για αθηνα...

εγω ψαχνω για Θεσσαλονικη!

μονο 1 ( http://www.tiktas.gr/new2/gr/fset.htm )ειναι Θεσσαλονικη και δεν βρηκα καπου στο site να λεει για Plexy!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

αρκετα ευρω το τετραγωνικο.

στο περιπου? δεν ειμαστε για εξοδα! :p
Αρχική απάντηση από DMylonas

Plexy στην Θεσσαλονίκη... Μπορείς να βρεις στο Praktiker ή στο στενάκι δίπλα από τα "Γρηγόρης" στην Δωδεκανήσου...

το praktiker ειναι μακρια...

μαλλον στο αλλο θα καταληξω...

απο τιμες τι λεει?

μπορει καποιος να μου πει στο περιπου?

Link to comment
Share on other sites

αν μενεις δυτικα εχει πανω στην καραολη,στον δρομο προς τον ευοσμο!

αλλα αν θελεις την γνωμη πανε απο το praktiker γιατι η τιμες ειναι πολυ χαμηλες ενω σε μαγαζια με πλεξι πιστευω οτι θα ειναι τσιμπιμενες!!

εχει και στο πλαισιο αλλα σε διασταση μεχρι 30χ40 http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?catalog=11&category=953

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από COSTELLO

αν μενεις δυτικα εχει πανω στην καραολη,στον δρομο προς τον ευοσμο!

αλλα αν θελεις την γνωμη πανε απο το praktiker γιατι η τιμες ειναι πολυ χαμηλες ενω σε μαγαζια με πλεξι πιστευω οτι θα ειναι τσιμπιμενες!!

εχει και στο πλαισιο αλλα σε διασταση μεχρι 30χ40 http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?catalog=11&category=953

Απο κει περνω και γω...εχει και ενα στην Δελφων αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Καλλιλεο μιας και απο οτι βλεπω ειμαστε γειτονες,οπως και με τον Σακη (Σταυρουπολη μενω εγω) ποσο παει το μαλλι απο το μαγαζι εκει στην Καραολη?για να εχω μια εικονα γιατι σκεφτομαι να κανω μια κατασκευουλα με πλεξυ συντομα :D

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω υπολογισει αλλα μην φανταστεις οτι 8α χρειαστω και κανα στρεμμα...

εχει σημασια το μεγε8ος για την τιμη?πες εσυ τα πι8ανα σεναρια για να εχω εγω στο μυαλλο μου και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανα 1,5 χρονο που πηρα τελευταια φορα...και δεν θυμαμαι καλα.

Απλα αυτο που ξερω ειναι οτι η τιμη ανεβαινει πολυ οσο μεγαλωνει το παχος. Το πιο φτηνο ειναι το 3mm.

Για τι κατασκευη το θες?????

Link to comment
Share on other sites

[οφφ-τοπικ]

Αρχική απάντηση από CrazyAnt

Καλλιλεο μιας και απο οτι βλεπω ειμαστε γειτονες,οπως και με τον Σακη (Σταυρουπολη μενω εγω)

Αρχική απάντηση από COSTELLO

που κοντα μενεις στην Σταυρουπολη !!και εγω απο εδω ειμαι.

χεχε ολη η σταυρουπολη εδω ειναι? να κανονισουμε κανεναν καφε...

[/οφφ-τοπικ]

Αρχική απάντηση από kallileo

Απλα αυτο που ξερω ειναι οτι η τιμη ανεβαινει πολυ οσο μεγαλωνει το παχος. Το πιο φτηνο ειναι το 30mm.

ωχ!

δεν το ηξερα οτι υπαρχουν διαφορα παχη! (καλα το πα?)

για πειτε ολα τα πιθανα σεναρια... (px 30mm, 40...)

εγω θελω ενα κομματι περιπου 60χ80...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα, στις 14:15]

Για 60x80 θες λογικα 15-20 ευρω στα 3mm.(εκανα λαθος και εγραψα 30mm πιο πανω)

ΠΟΣΟΟΟΟΟΟ? :blink:

χμμμμ

λεω να παρω τοτε 2χPlexiglass Λείο 20X30εκ

και 1χPlexiglass Λείο 15Χ20εκ

=7,50 γιουρια...

Link to comment
Share on other sites

εγω η κατασκευη που δυνιτικα σκεφτομαι να κανω ειναι μια για εξωτερικο κουτι υδροψυξης (εαν αποφασησω τελικα να την παρω την π@τ@ν@) και η δευτερη ενα μικρο κουτακι για να βαλλω μεσα το κατεβαστηρι μου :D

κυριως το δευτερο ειναι αυτο που ειναι το πιο πι8ανο να υλοποιη8ει αμεσα,αλλα εαν το κοστος ειναι μεγαλο=απαγορευτικο για την δουλεια που 8α κανει εν τελει 8α τα χωσω ολα μεσα σε ενα ωραιο ξυλινο κουτακι απο κρασια που εχω και τελειωσε η υπο8εση :p

οσο για τον καφε οπως πολυ σωστα υπο8ηκε κα8ε Παρασκευη στανταρ ωρα και μερος.ανοιξαμε και σας περιμενουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει να φτιαξεις κουτι απο πλεξι...το ειχα δοκιμασει πριν μερικα χρονια και ειναι μονο παιδεμα....και το αποτελεσμα δεν με δικαιωσε απολυτα. Θα σου το λιγοτερο καμια 50 ευρω για ολα τα υλικα.

Κουτακι για το ομως για την υδροψυξη ομως μπορει να γινει...εγω εκανα αυτο που ειχε κανει και ο Xrist22 και το εβαλα μεσα τον κουτι μου και ολα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

χμμ οποτε το κουτακι για το κατεβαστηρι ακυρο....μαλλον οταν 8α εχω χρονο 8α το βγαλω μεσα απο το case που το εχω τωρα και 8α το βαλλω στο ξυλινο απο τα κρασια που λεγαμε.

οσο για την υδροψυξη τα εχω δει ολα αυτα αλλα εαν εν τελει αποφασησω να κανω την κινηση προς νερο μερια,8ελω να την εχω εκτος κουτιου και φυσικα δεν 8ελω να πετσοκοψω το κουτι μου για να τα χωρεσω ολα μεσα :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.