Jump to content


Πρόβλημα με Router


michailovits

Recommended Posts

Έχω αυτή την σαβούρα του π-οτε για router μου-το speedtouck 585(i)v6 , το οποίο δεν με αφήνει να έχω ιντερνετ.Συνέχεια κλίνει και μετά απο λίγο ξανα ανοίγει.Παίζω κάποιο ιντερνετ παιχνίδι κλίνει και τα χάνω όλα,κατεβάζω κάτι , κλίνει και τα χάνω όλα.

Ε-λ-ε-ο-ς.

Υπάρχει κάποια λύση???Ο οτε μπορεί να μου το αλλάξει με εγγύηση ή με κάτι τέτοιο???Γιατι πήγα στο κατάστημά τους και μου είπαν οτι απο την στιγμή που το πείρα δεν μπορούν να κάνουν κάτι.Ισχύει.

Θα ήθελα να μου προτείνετε μερικά routers ασύρματα οπωσδήποτε (γιατί έχω και ασύρματο Lan).

Γενικά, να μην είναι πανάκριβο ,να είναι και ασύρματο και να είναι καλή μάρκα και σταθερό γιατί πολλές φορές αφήνω ανοικτό το Pc μου για να κατεβάζει.

Επίσης παίζω αρκετές ώρες games και αν κλίσει τα χάνω όλα.

Επίσης να είναι συμβατό θα ήθελα με την γραμμή μου conn-x 768 και να είναι αν γίνετε λίγο γρήγορο ή έστω λίγο γρηγορότερο απο αυτό που έχω τώρα

υ.γ: pstn είχα και την έκανα adsl (αν παίζει κάποιο ρόλο)

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα ότι είναι και τόσο σαβούρα.

Φαντάζομαι έχεις τοποθετήσει dsl φίλτρο στην γραμμή ε?

Βεβαίως και έχει εγγύηση. Γιατί να μην έχει? Αν έχεις το πακέτο λιγότερο από 1 χρόνο είσαι μέσα στην εγγύηση.

Δοκίμασε να ψάξεις να βρεις κανένα new firmware update μήπως και φτιάξει. Βέβαια πρόσεξε σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δέν ξέρω για το royter που έχεις, δεν είχα επαφή ποτέ με το αντικείμενο, μόλις ξεκίνησα. Απο εμένα θα πάρεις ως πρόταση το USR 809108A. Το έχεις δει το thread που άνοιξα για αγορά royter (το ξέρω, γιατί απάντησες)! :) και κατέληξα εκεί. Το βρίσκω εξερετικό και απο κοντά που το είδα, και απο τα χαρακτηριστικά του, και απ' όλα. Επίσης υπάρχει κι εκείνο το 3com... ή κάποιο της netgear, που είναι και πολύ designατα. Δέν ξέρω....

Καλή επιτυχία πάντως, ότι κι αν κάνεις! :)

Link to comment
Share on other sites

φίλτρο έχω βάλει στα τηλέφωνα τα οποία είναι εκτος δωματίου μου.

Πρέπει να βάλω και στο καλώδιο που συνδέεται με τον router?

Λοιπόν,επειδή αγόραζω μόνο απο e-shop γιατί εδω στην Ξάνθη δεν έχει πλαίσιο

πιο θα μου προτείνατε απο τα παρακάτω?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.613495

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615102

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.613059

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.617006

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615098

όπως είπα θέλω να είναι πολύ σταθερό, γρήγορο , και να είναι γενικά ένα γερό router!

thanks και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits [Σήμερα, στις 18:05]

φίλτρο έχω βάλει στα τηλέφωνα τα οποία είναι εκτος δωματίου μου.

Πρέπει να βάλω και στο καλώδιο που συνδέεται με τον router?

Όχι φίλτρο μόνο στο τηλέφωνο χρειάζεται , πρέπει να έχει ο rooter σου κάποιο κουμπί για reset δοκίμασε πρώτα αυτό , και κατά δεύτερων γιατί δεν το επιστρέφεις στον πΟΤΕ να σου δώσει ένα καινούριο ? εάν είναι λιγότερο από ενός έτους υπάρχει εγγύηση εκτός άμα είναι θέμα απλά αναβάθμισης σε κάποιο πιο δυνατό και πιο γρήγορο , εάν σόνι και καλά θέλεις να το αλλάξεις τότε δες για το 3com 3CRWDR101A-75 εάν έχεις PSTN και το 3CRWDR101Β-75 για ISDN ελπίζω να σε βοήθησα .

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο πΟΤΕ λέει πως δεν μπορεί να μου αλλάξει το router.Τελικά δεν ισχύει αυτό??Καλά μεσα στην απατεωνιά ζει ο οτε ελεος!

Τότε θα το επιστρέψω αν είναι.

φίλε

dubber έχω ψάξει παααρα πολύ για firmware αλλα τίποτα.Κάποτε είχα βρει μια έκδοση που παντού έλεγαν πως είναι η νεότερη αλλά όταν πήγα να το κάνω upgrade Μου είπε πως το firmware Που έχει τώρα το routrer είναι πιο καινμούργιο.

Μπορεί κάποιος να μου ΄δωσει ένα λινκ με το νεότερο firmware??

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Και γώ απ όσο ξέρω δεν είναι άσχημο..

Αλλά αν θέλεις να αλλάξεις και να πάς σε κάτι φθηνό..

Κοίτα για το ZyXEL 660HW - 61(pstn)...

Το πρώτο router που πήρα ήταν...και δεν έκανε ποτέ restart όσο το δούλευα(~7 μηνες)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber [22-04-2007 18:43]

Το 585 είναι πολύ καλό, καθόλου σαβούρα.

Δοκίμασε να κάνεις ένα firmware upgrade

Σωστος! Καθολου σαβουρα φιλε μου...δοκιμασμενη,αξιοπιστη και φτηνη σχετικα λυση....βεβαιως κι εχει εγγυηση 1 χρονο οπως ειπαν τα παιδια πιο πανω...δοκιμασε απο ΡΡΡοΑ σε ΡΡΡοΕ η το αντιστροφο και δες που ειναι πιο σταθερο...

κι αν εχεις χρονο και ορεξη ...καλο διαβασμα..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα το προγραμματάκι με το οπόίο δουλεύει το firmware αλλα

όταν πάω να το αμαβαθμίσω μου λέει

enter speedtouch password

please enter user name and password.

Παιδιά βάζω το username και τον κωδικό του οτε αλλά τίποτα.

Έκανα και restart το router και πάλι τίποτα.

Τι να κάνω??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.