Jump to content



Βοήθεια στην αναζήτηση ψύκτρας για Ε6400!


tegos

Recommended Posts

Παιδία χρειάζομαι τη βοήθεια σας.Είμαι νέος στο άθλημα και απ'οτι καταλαβαινετε περιπου αχετος(τι περιπου?).Έχω τον Ε6400 core duo overclocked στα 2,66GHz.Επειδή δεν μου πολυαρεσει η ζέστη θέκω να αγορασω μια καλη ψυκτρα που να μην υπερβαινει τα 50-60 ΕΥΡΩ και να μην βγαζει και πολυ θόρυβο.Όποιος εχει καμμια καλή προταση ας την πει.Δεκτές ολες οι απόψεις!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spH3RiCal

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174032&product=922625 η http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.808715 (με μια κληση προς τη δευτερη..).

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ tuniq?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να παρεις ψυκτρα, την θες για overclocking. Αυτη τη στιγμη μονο οι scythe infinity και sunbeam tower t-120 αξιζουν. Ειναι σχεδον ιδιες σε μεγεθος και η δευτερη ειναι καπως καλυτερη στην ψυξη. Κοστιζουν σχεδον το ιδιο και η πτωση θερμοκρασιας ειναι σχεδον ιδια με την πρωτη να ριχνει αμεσως την θερμοκρασια. Η επιλογη δικη σου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Prof_Chaos

Για την thermalright ultra 120 τι λέτε; απο επιδόσεις ειναι ίδια με την zalman 9700led?

Περιπου..Δεν ξερω εχω ακουσει απο πολλα ατομα οτι δεν χουν ικανοποιηθει και 100% απο την ψυξη αυτων τον 2.. (βεβαια ειναι και απαιτιτικη.) Αυτες που σου προτεινη ο spH3RiCal ειναι οι 2 καλυτερες στην αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Scythe Infinity στα 38 πολύ καλή επιλογή.

Αν θες χαλαρά πράγματα και φτηνή και ποιοτική ψύκτρα (όχι τόσο καλή όσο η Infinity βέβαια) πήγαινε σε Arctic Freezer 7 Pro @ 22.

Να δώσεις περισσότερα σε ψύκτρα είναι IMHO τζάμπα λεφτά (εκτός αν μιλάμε για πολύ extreme πράγματα αλλά εκεί πιστεύω πας σε νερό)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε tegos οι tuniq & infinity ειναι οι 2 καλυτερες που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη....

Μην σε παραξενευει το οτι υπαρχουν ακριβοτερες... εχουν χαμηλη τιμη λογω ανταγωνισμου...

Οι φημες λενε οτι η tuniq ειναι καλυτερη (δεν μπορω να το επιβεβαιωσω γιατι δεν τις εχω δοκιμασει και τις 2...)

Σου προτεινω την tuniq επειδη βιδωνει πανω στη mobo ενω η scythe κουμπωνει... (Δεν παιζει κ τοσο μεγαλο ρολο αλλα ειναι η μονη ουσιαστικη διαφορα μεταξυ τους...)

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Winters

Φιλε tegos οι tuniq & infinity ειναι οι 2 καλυτερες που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη....

Μην σε παραξενευει το οτι υπαρχουν ακριβοτερες... εχουν χαμηλη τιμη λογω ανταγωνισμου...

Οι φημες λενε οτι η tuniq ειναι καλυτερη (δεν μπορω να το επιβεβαιωσω γιατι δεν τις εχω δοκιμασει και τις 2...)

Σου προτεινω την tuniq επειδη βιδωνει πανω στη mobo ενω η scythe κουμπωνει... (Δεν παιζει κ τοσο μεγαλο ρολο αλλα ειναι η μονη ουσιαστικη διαφορα μεταξυ τους...)

:)

Πρέπει να βγάλω τη motherboard για να τις βαλω?βασικα θέλω μια που να μην χρειάζεται βάλε-βγάλε και τα σχετικα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tegos

Πρέπει να βγάλω τη motherboard για να τις βαλω?βασικα θέλω μια που να μην χρειάζεται βάλε-βγάλε και τα σχετικα!

H infinity μπαινει χωρις να βγαλεις την Mobo.Eγω ετσι την εβαλα χωρις να υπαρχει κανενα προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Αρχική απάντηση από Prof_Chaos [26-04-2007 07:57]

Για την thermalright ultra 120 τι λέτε; απο επιδόσεις ειναι ίδια με την zalman 9700led?

εγω πρωτεινω thermalright ultra 120 extreme βεβαια τσουχτερη η τιμη 59 ευρω αλλα

αξιζει απο οτι εχω διαβασει και σε αλλα forums.

εγω αυτην αγορασα αλλα μολις την τοποθετησω θα ανεβασω θερμοκρασιες αναμενετε!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.