Jump to content


Αγορά ψήκτρας


michailovits

Recommended Posts

Θα ήθελα να μου προτεινετε μια πολύ καλή ψύκτρα απο χαλκό για τον επεξεργαστή μου.

Ο επεξεργαστής μου είναι amd athlon64 s.939 και η ψήκτρα θα ήθελα να είναι αθόρυβη και να είναι όμορφη γιατι έχω συνέχεια ανοιχτό το καπάκι το υπολογιστή.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ εχω την zalman 9700.

Πολύ καλή ψύκτρα!Και με τις στροφές στο χαμηλότερο επίπεδο και καλύτερη ψύξη σε σχέση με την stock ψυκτρα έχεις,και πολύ χαμηλά επίπεδα θορύβου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits

Δυστιχώς δεν την βρήκα αυτη βρήκα όμως τις

Zalman 7700 cu

και

Zalman 9500 (led)

Ποια είναι καλύτερη και γιατί???

Εγω γέρνο προς την 7700

Τι λέτε?

Παρε infinity scythe man... Ψαξετο λιγο..Ειναι καλυτερη απο την zalman...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα οπως και να το κανουμε την αγορα μιας ψυκτρας δεν την κανεις κατα κυριο λογο για την ομορφια... Βασικα κατα την γνωμη μου ολες οι ψυκτρες ειναι αρκετα ομορφες...Απλα η infinity ειναι ογκοδης ενω η zalman εντυποσιακη και φιγουρατζιδικη...--οχι οτι η zalman δεν ειναι εξαιρετικη σε αποδωσεις..Απλα εγω πιστευω πως μια infinity ειναι οτι καλυτερο για cpu σε θεμα αεροψυξης...

Link to comment
Share on other sites

Η Infity δεν έχει ανεμιστήρα??Είναι αο χαλκό?Πόσους βαθμούς περίπου θα μου ρίξει??

Η ψήκτρα που έχω (δείτε στην υπογραφή μου) μήπως είναι καλή (δεν με έχει ευχαριστήσει πάντως-γα αυτό και την αλλάζω).

Στο κουτί μου έχω και δυο ανεμιστήρες 12cm εναν μπρος κάτω και έναν πίσω πάνω κάτω απο το τροφοδοτικό

(το λέω πληροφοριακά)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας τι θερμοκρασιες εχεις? Δεν ειναι απο χαλκο αλλα μια χαρα κανει τη δουλεια της.. Ειχα μερχι πριν λιγο καιρο 3d rocket pro και μπορω να πω οτι ημουν αρκετα ευχαριστημενος.. Σιγουρα ομως οι infinity, tuniq ισως και η 9700 ειναι καλυτερες..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits [Χθες, στις 23:33]

Η Infity δεν έχει ανεμιστήρα??Είναι αο χαλκό?Πόσους βαθμούς περίπου θα μου ρίξει??

Έχει ανεμιστηρα, απλα επειδη ειπες οτι θες να ειναι μουρατο, ειπα οτι θα μπορουσες να τον αλλαξεις και να βαλεις ενα με led.

Έχει heatpipes απο χαλκο και η υπολοιπη ειναι αλουμινενια.

Δες και μια φωτο της:

2_m.jpg

Τωρα για τη θερμοκρασια δεν νομιζω οτι μορουμε να σου πουμε ποση θα ειναι πριν την βαλεις. Παντως το οτι θα πεσει ειναι σιγουρο.

Α, ναι. Υπ'οψιν οτι ειναι αρκετα μεγαλη. Εγω στο κουτι μου (Thermaltake Soprano) έβγαλα το πλαινο ανεμιστηρακι (του κουτιου) για να χωρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! και μενα στο soprano μ! Δεν μου χωρεσε και τωρα εχω μονο αυτη τη ''συτα'' για να μιν βαινει η σκονη...ασε που δεν βυδωνει και πεφτει συνεχεια! συνεχεια! :p

@@ Η infinity ειναι οτι καλυτερο υπαρχει σε θεμα αεροψυξης για επεξεργαστη αυτο τον καιρο! Απλα ειναι πολυ ογκοδης! Τουμπανο!

@@@@ Στον δικο μου επεξργαστη amd 64 4440+ (dual core) εριξε την θερμοκρασια αρκετους βαθμους..Να φανταστεις πριν το overclock ηταν σε idle καταστασεις 28 βαθμους!! Και οταν ετρεχα εφαρμογη μονο στους 33!! Ε... μετα το overclock ανεβηκαν αλλα παλι κημενοταν στις καλυτερες θερμοκρασιες για εναν επεξεργαστη!:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jimakos21 [Σήμερα, στις 01:20]

ασε που δεν βυδωνει και πεφτει συνεχεια! συνεχεια! :p

@@ Η infinity ειναι οτι καλυτερο υπαρχει σε θεμα αεροψυξης για επεξεργαστη αυτο τον καιρο! Απλα ειναι πολυ ογκοδης! Τουμπανο!

Εγω την εδεσα απο το κουτι με συρμα για να μην πεφτει ολο το βαρος στην μητρικη (και για να εχω το κεφαλι μου ησυχο, αμα πεσει θα παρει παρεα και την καρτα γραφικων :eek: ).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nick2crete

Εε καλα τα ειπαν ολα οι ειδικοι...(και ευχομαι αυτο το <21> να σημαινει & συνδεσμιστικο κατι...κι οχι μονο ηλικια.....)

Ποιο ειναι το προβλημα σου εσενα? Αν διαφωνεις με αυτα που λεμε το λες.. Λες την γνωμη σου. Δεν σχολιαζεις ομως εμενα..! Οκ φιλος?????

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια εγώ έβαλα την 9700 led και μου έριξε τις θερμοκρασίες 13 βαθμούς από 65 max έπεσα στους 52 max , τώρα αν η infinity θα ήταν καλλίτερη δεν ξέρω , πάντως έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την 9700 led .. και από θόρυβο ? θα έλεγα ότι είναι αρκετά ήσυχη .

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι στους 28-30 βαθμους, σε idle κατασταση. Με την scythe εχω το κεφαλι μου ησυχο. Και δεν ανησυχω για το βαρος (που ισως θα πρεπε) γιατι ειναι πολυ καλα στερεωμενη στη μητρικη που με την σειρα της ειναι πολυ καλα βιδωμενη στο κουτι. Δεν ξερω τι θερμοκρασιες επιανε πριν ο 6600 αλλα τωρα εχει αυτες που εγραψα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...εχω κ γω ενα προβλημα με την ψυκτρα του παλιου pc...Λοιπον αφου πηγα κ πηρα μια καινουργια μητρικη(καηκε η παλια) MSI για socket 478,την συνδεω ολα οκ,αλλα εχω προβλημα με την ψυκτρα του cpu...κ το προβλημα ειναι οτι ενω πανω στην μητρικη εχει 4 πηνια για την ψυκτρα..η ψυκτρα εχει 3...οποτε περισσευει ενα της μητρικης και ετσι δεν δουλευει η ψυκτρα οταν τον ανοιγω!:...: :...: με αποτελεσμα αφου περασει κανενα 5λεπτο να κλεινει μονος του ο υπολογιστης.

Να παω να κοιταξω για καινουργια δλδ με 4 πηνια?

Ευχαριστω.

Y.Γ:Τεταρτη ερχεται το καινουργιο μοτερι...:banging: :banging:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.