Jump to content



Αγορά ψήκτρας


michailovits

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι και εγώ για νέα ψύκτρα για cpu, η 9700 led είναι σίγουρα η πιο εντυπωσιακή αλλά αρκετά ακριβή.

Η scythe infinity από όσα λέτε φαίνεται να κάνει καλύτερη δουλειά και είναι και πιο φθηνή, αλλά με προβληματίζει το βάρος της (κοντά στο 1kg) και ο τρόπος που κουμπώνει πάνω σε socket 939 μήπως είναι λίγο επικίνδυνο;;;

Δείτε εδώ: http://www.scythe-usa.com/product/cpu/024/scinf1000.html

Φαντάζομαι πως για μεταφορά του κουτιού με αυτοκίνητο ούτε συζητηση γίνεται!!!:D :D Ας μας πούν αυτοί που την έχουν πάνω σε AMD CPU!!

Αντιθέτως ο τρόπος κουμπώματος επάνω σε Intel scoket 775 φαίνεται πιο στιβαρός!

:banging:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Billys [Χθες, στις 23:48]

Οχι ρε φιλε στα σωστα το συνδεω(cpu fan)...δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει...:...:

Δοκιμασε να το συνδεσεις με μετατροπεα κατ' ευθειαν στο τροφοδοτικο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Saber_Rider [Σήμερα, στις 03:42]

Ενδιαφέρομαι και εγώ για νέα ψύκτρα για cpu, η 9700 led είναι σίγουρα η πιο εντυπωσιακή αλλά αρκετά ακριβή.

Η scythe infinity από όσα λέτε φαίνεται να κάνει καλύτερη δουλειά και είναι και πιο φθηνή, αλλά με προβληματίζει το βάρος της (κοντά στο 1kg) και ο τρόπος που κουμπώνει πάνω σε socket 939 μήπως είναι λίγο επικίνδυνο;;;

Δείτε εδώ: http://www.scythe-usa.com/product/cpu/024/scinf1000.html

Φαντάζομαι πως για μεταφορά του κουτιού με αυτοκίνητο ούτε συζητηση γίνεται!!!:D :D Ας μας πούν αυτοί που την έχουν πάνω σε AMD CPU!!

Αντιθέτως ο τρόπος κουμπώματος επάνω σε Intel scoket 775 φαίνεται πιο στιβαρός!

:banging:

Φιλε μου ο τροπος πιασιματος της infinity ειτε στα AMD sockets ειτε στο 775 δεν μπου φαινεται τοσο στιβαρος. Εγω την εχω πανω σε ενα 754 (έβαλα και ινφινιτυ στον Sempron τρομαρα μου :p ) και την εχω δεσει και με συρμα πανω απ το κουτι για να μην πεφτει ολο το βαρος στη μητρικη, αλλα και για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

μια πολυ καλη λυση ειναι η tuniq tower 120.κορυφαιες επιδοσεις,καλη τιμη,αθορυβη σε μεσαιες/χαμηλες στροφες και κυριως πολυ καλυτερος τροπος κουμπωματος,καθως βιδωνει με 4 βιδες και ελατηριακια οπως τα μπλοκ υδροψυξης..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Billys [30-04-2007 19:38]

Καλησπερα παιδια...εχω κ γω ενα προβλημα με την ψυκτρα του παλιου pc...Λοιπον αφου πηγα κ πηρα μια καινουργια μητρικη(καηκε η παλια) MSI για socket 478,την συνδεω ολα οκ,αλλα εχω προβλημα με την ψυκτρα του cpu...κ το προβλημα ειναι οτι ενω πανω στην μητρικη εχει 4 πηνια για την ψυκτρα..η ψυκτρα εχει 3...οποτε περισσευει ενα της μητρικης και ετσι δεν δουλευει η ψυκτρα οταν τον ανοιγω!:...: :...: με αποτελεσμα αφου περασει κανενα 5λεπτο να κλεινει μονος του ο υπολογιστης.

Να παω να κοιταξω για καινουργια δλδ με 4 πηνια?

Ευχαριστω.

Y.Γ:Τεταρτη ερχεται το καινουργιο μοτερι...:banging: :banging:

το ενα pin που περισευει στη μιτρικη ειναι για τον ρυθμιστη στροφων,εσυ συνδεσε κανονικα το 3pino πανω στο mobo αφηνωντας το pin του RPM(ρυθμιστη στροφων)κενο.δοκιμασε τους δυο συνδυασμους για να το βρεις.μετα πηγαινε στο bios και κανε disable to cpu rpm.:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix [Χθες, στις 12:29]

μια πολυ καλη λυση ειναι η tuniq tower 120.κορυφαιες επιδοσεις,καλη τιμη,αθορυβη σε μεσαιες/χαμηλες στροφες και κυριως πολυ καλυτερος τροπος κουμπωματος,καθως βιδωνει με 4 βιδες και ελατηριακια οπως τα μπλοκ υδροψυξης..

Στην Ελλάδα που θα την βρούμε φίλε, υπάρχει πουθενά;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix [Χθες, στις 13:29]

μια πολυ καλη λυση ειναι η tuniq tower 120.κορυφαιες επιδοσεις,καλη τιμη,αθορυβη σε μεσαιες/χαμηλες στροφες και κυριως πολυ καλυτερος τροπος κουμπωματος,καθως βιδωνει με 4 βιδες και ελατηριακια οπως τα μπλοκ υδροψυξης..

+1 και απο μενα απλα κορυφαια :T: :T: :T: :T: :T:

Link to comment
Share on other sites

το ενα pin που περισευει στη μιτρικη ειναι για τον ρυθμιστη στροφων,εσυ συνδεσε κανονικα το 3pino πανω στο mobo αφηνωντας το pin του RPM(ρυθμιστη στροφων)κενο.δοκιμασε τους δυο συνδυασμους για να το βρεις.μετα πηγαινε στο bios και κανε disable to cpu rpm.

Ευχαριστω φιλε adok13 θα το κοιταξω...να σαι καλα.;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix [Σήμερα, στις 18:26]

εγω την πηρα πριν 1 εβδομαδα απο e-shop 39ευρω ..εχει φερει 2 φορες αλλα εχουν φυγει εν ριπη οφθαλμου..παρε ενα τηλ και ρωτα αν θα φερουν παλι..

39 ευρώ είναι άριστη τιμή :woot: πιστεύω αφού δεν έχει και έξοδα αποστολής στο e-shop!

’μα ξαναφέρει ενοείται θα τσιμπήσω μία!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.