Jump to content



τι σας λέει η Asus P5W DH Deluxe


MV040

Recommended Posts

Εξαρτάται ποιον επεξεργαστή θα βάλεις πάνω... Αν πάρεις επεξεργαστή με μεγάλο multi πάρε την P5W DH που έχει το 975 και παίζει σφιχτά τις μνήμες... Αλιώς αν βάλεις π.χ. 6300 ή 6420 ή κάτι τέτοιο πάρε την commando που ανεβάζει μεγάλο fsb....

Link to comment
Share on other sites

Τι σου λέει ρε φίλε γιατι εμένα μ κρατάει μουτρα και δεν μου μιλάει...

Αν θα πάρεις 6600 και πάνω τότε πάρτην αλλά να ξέρεις ότι κάπου στα 410 και μετά θα αρχίσουν τα προβλήματα... 410*9=3690..οπότε και με τον 6600 δεν το πολυ συστήνω..

Με την Commando δεν θα έχεις πρόβλημα μέχρι τα 520+ mhz fsb...και οποιονδήποτε επεξεργαστή και αν πάρεις...πρώτα θα τερματίσει αυτός και μετά η commando

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις γνώμες. μαλλον για 6420 το βλεπω... απλα σκέφτομαι το γεγονός ότι προσφέρει και καποια χρήσιμα multimedia περιφερειακά, για αυτό και η ερώτηση.

δηλαδή χάνω λίγο στο o/c αλλα κερδίζω στο pc theatre και στα games από ότι είδα στα reviews... γιατί έχω την asus 8800 GTS 640Mb και πιο πολύ για τέτοια χρήση την θέλω την m/b και όχι για ρεκόρ στο o/c.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφέρει ο τρελλός υπερχρονισμός πάρε την P5W DH.... Τα 3Ghz θα τα πιάσεις πιστεύω....

Για overclock είναι μακράν καλύτερη η commando....

Και αν το βλέπεις από πλευράς παιχνιδιών, με commando και τον επεξεργαστή στα 3,6+

θα έχεις καλύτερες επιδόσεις από P5W DH και επεξεργαστή στα 3ghz

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MV040

και στα games από ότι είδα στα reviews... γιατί έχω την asus 8800 GTS 640Mb και πιο

με τον 6420 θα σταματήσεις κοντα στα 3200 στο 975

Ενώ με την Commando αμα πάει παραπάνω ο επεξεργαστής όχι απλά θα καλήψει την διαφορά αλλά θα περάσει και μπροστά

Link to comment
Share on other sites

ο 6300 με την Asus P5W DH Deluxe ποσο πάει και με την

P5B deluxe poso ?

Τί προτείνετε ???

Στν κομάντο το μονο που μ χαλαει ειναι οτι δν εχει ασυρματη δικτυωση .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MV040 [Σήμερα, στις 17:54]

δηλαδή χάνω λίγο στο o/c αλλα κερδίζω στο pc theatre και στα games από ότι είδα στα reviews... γιατί έχω την asus 8800 GTS 640Mb και πιο πολύ για τέτοια χρήση την θέλω την m/b και όχι για ρεκόρ στο o/c.

Aσχετα με το αν θα κάνεις o/c και το πόσο κανει o/c η P5W DH Deluxe και γενικά το 975

οι διαφορές στις επιδόσεις των 2 chipset είναι απειροελάχιστες, μάλιστα στα παιχνιδια που λες εξανεμιζονται και αυτές σε αναλυσεις ανω των 800χ600 με φιλτρα κτλ απο την GPU.

Link to comment
Share on other sites

Οντως, απ όσα ξέρω το 965 με το 975 δεν έχουν διαφορές... αν και κάποιος θα

περίμενε το 975 να βγαίνει λίγο πιο μπροστά. Η επιλογή μου έχει να κάνει και με

το τι προσφέρει η κάθε m/b και φυσικά το ίδιο stable περιμένω να είναι και οι 2

μέχρι τα 400-410. αν παω πιο πάνω μάλλον η commando είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anthis [Χθες, στις 20:31]

Για 6300 καλύτερα P5B... Απλά την P5B με το 965, όχι την φτηνή mx με το 946...

η p5w εχει κατι λιγοτερο γιατι με ενδιαφερει το τηλεκοντρολ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά...έχω δύο ερωτήσεις για την εν λόγω μητρική την οποία έχω και εγώ.....

πρώτον....σας κολλάει μερικές φορές το wifi που έχει ενσωματωμένο η μητρική???είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνει εμένα....και αν πάω στο device manager είναι σαν να μην υπάρχει.....

δεύτερον...σε κάποιες φάσεις το ανεμιστηράκι του επεξεργαστή κάνει έναν θόρυβο σαν να κόβει στιγμιαία και να ξεκινάει πάλι...το κάνει και σε άλλους????στο bios τα έχω στο performance mode τα ανεμιστήρια....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giannakis1984 [Χθες, στις 23:09]

ρε παιδιά...έχω δύο ερωτήσεις για την εν λόγω μητρική την οποία έχω και εγώ.....

πρώτον....σας κολλάει μερικές φορές το wifi που έχει ενσωματωμένο η μητρική???είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνει εμένα....και αν πάω στο device manager είναι σαν να μην υπάρχει.....

δεύτερον...σε κάποιες φάσεις το ανεμιστηράκι του επεξεργαστή κάνει έναν θόρυβο σαν να κόβει στιγμιαία και να ξεκινάει πάλι...το κάνει και σε άλλους????στο bios τα έχω στο performance mode τα ανεμιστήρια....

Εγω που ειχα την δυστυχια (αποψη μου) να ειμαι κατοχος της εν λογω μητρικης .....

Σε διαστημα 2 μηνων που την ειχα δεν μου εκανε κανενα απο αυτα τα 2 προβληματα που αναφερεις .... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.