Jump to content



P35 Motherboards


NIKOSE

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

ευχαριστώ για την συμβουλή, αλλά το λές επειδη το 680 αξίζει μόνο για SLI; ή λόγω του ότι το Ρ35 δείχνει καλύτερο και σταθερότερο chip για o/c, και της υποστήριξης που παρέχει για νεότερους CPU (penryn);

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο site γράφουν ότι από τις μεγάλες ψύκτρες, η ΧΡ-120 μπήκε στην gigabyte P35-DS4 χωρίς πρόβλημα.

Εγώ δοκιμάζω με την ψύκτρα αυτή και όπως και να πάει "βρίσκει".

Τι στο καλό γίνεται?

*** Μπήκε τελικά πιέζοντας όμως την χάλκινη ψύκτρα της μητρικής

Link to comment
Share on other sites

χρήσιμο review ή δεν έχει σημασία στην απόδοση των 2 m/b; εμπιστεύομαι τα ποϊόντα της ASUS αλλά προβληματίζομαι με τις μεγάλες διαφορές θερμοκρασίας...

http://xtreview.com/addcomment-id-2421-view-GIGABYTE-P35-DQ6-vs-ASUS-P5K-Deluxe-Thermal-Test-Report.html

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να τοποθετήσω την vga στην κάτω pci-e υποδοχή, υπάρχει πρόβλημα; Θα έχω μόνο μια κάρτα γραφικών και η επάνω θέση δεν με βολεύει.

Θα χάσω ταχύτητα στην κάτω;

Μητρική Gigabyte P35-DS4.

* Η μητρική έχει 4πινο ρεύματος για την περίπτωση 2 καρτών vga.

Εγώ που έχω μόνο μία, να το αφήσω ασύνδετο ή να το καρφώσω;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bourlas

από την κάτω πλευρά η δεύτερη θα έχει λιγότερες ενώσεις και ας φαίνεται χ16 θα ειναι στην πραγματικότητα χ4

Λοιπόν πράγματι δεν είναι ίδιες οι 2 θέσεις όσο αφορά το hardware.

Προφανώς ισχύει λοιπόν το 16χ και το 4χ.

Το manual δεν είδα να λέει κάτι σχετικό. Γράφει μόνο κάπου "συνδέστε την κάρτα σε θέση 16χ" αλλά έτσι ονομάζει και τις δύο.

Το ερώτημα είναι αν οι επιδόσεις με επηρεάζουν σε κάτι πέρα από τα παιχνίδια. Επειδή λοιπόν δεν παίζω, στα υπόλοπα θα έχω κάποια διαφορά;

πχ ταχύτητα ανταπόκρισης στα γραφικά, βιντεο, φωτογραφίες κλπ;

Η κάρτα είναι fanless 8600GT και με βολεύει η κάτω θέση διότι εκεί τη φυσάει πλαινός ανεμιστήρας και διότι στην πάνω "βρίσκει" στις ψύκτρες που έχει η GIGABYTE P35-DS4

Link to comment
Share on other sites

"About the issue you mentioned in your earlier mail, based on Intel chipset spec., secondary PCI-E x16 slot works at 4x mode only. Thus, we will still recommend you using different VGA card and install it on 1st PCI-E x16 slot to get max. VGA perforrmance."

αυτό μου απάντησε η gigabyte

Link to comment
Share on other sites

εαν δεν παιζεις παιχνιδια δεν χανεις τιποτα απολυτως....

και φουλ gamer-ας να ησουνα πολυ μικρο το κακο.

θα πρεπει να εχεις 8800gtx και αναλυση πανω απο 1680χ1050 στα παιχνιδια για να πεις οτι σε επηρεαζει στην αποδοση.

βαλτην στην Χ4.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.