Jump to content



Super 22!


laserscout

Recommended Posts

Ποιά οθόνη είναι η καλθτερη για εσας? μιλαμε για 22" wide! τώρα είμαι με 2 17ρες και 8α κανω το άλμα στις 22αρες. Αλλα ποιές πιστευεται πως ειναι οι καλύτερες? Κοιταμε τα πάντα [αναπαράσταση χρωμάτων, αντίθεση, features] Αρχικα κοιτουσα για κατι σε Viewsonic αλλά θα ήμουν επιπόλεος αν δεν ρςτούσα κ εσας! :p

Link to comment
Share on other sites

μακριά από viewsonic. η καλύτερη 22'' είναι η samsung είτε με το Α panel είτε με το S panel. το A είναι της auoptronics και το S της samsung. ακόμα και με το Α έχει αποδείξει ότι χαίρεται την κορυφή. Αλλιώς κοίτα καμιά BENQ FP222WZ με HDMI είσοδο και DVI (υπάρχει στο HARDSHOP.GR) . πολύ καλές κριτικές σε ποιότητα χρώματος. ψάξε στο internet αλλά τουλάχιστον όποια και να δεις να έχει hdcp support για το μέλλον των ταινιών. Α μην ξεχάσω και την ASUS MW221U (e-shop) αν και όχι γνωστή για της οθόνες της φοράει panel της samsung (προηγούμενης γενιάς(225bw)) αλλά με πολύ καλύτερα ηλεκτρονικά. κι αυτή έχει αποσπάσει πολύ καλές κριτικές. επίσης κοίτα τις καινούργιες LG 22''(νομίζω WHQ είναι η καλή) και τις PHILIPS 22''(επίσης δυο μοντέλα απλά δεν θυμάμαι τους κωδικούς). ελπίζω να σε φώτισα . ΑΑΑ!!! και όπως είπε ο CrazyAnt μόνο tn panel

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη για τα greeklish ειχα ενα προβληματακι που λυθηκε.ξερει κανεις ποτε θα κυκλοφορησουν αυτες οι καινουριες 22αρες της lg ?το 3000/1 ακουγεται πολλα υποσχομενο.δε μπορω να τις βρω πουθενα .τις εχει φερει κανενας;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από AGRIMI [17-05-2007 17:09]

μακριά από viewsonic. η καλύτερη 22'' είναι η samsung είτε με το Α panel είτε με το S panel. το A είναι της auoptronics και το S της samsung. ακόμα και με το Α έχει αποδείξει ότι χαίρεται την κορυφή. Αλλιώς κοίτα καμιά BENQ FP222WZ με HDMI είσοδο και DVI (υπάρχει στο HARDSHOP.GR) . πολύ καλές κριτικές σε ποιότητα χρώματος. ψάξε στο internet αλλά τουλάχιστον όποια και να δεις να έχει hdcp support για το μέλλον των ταινιών. Α μην ξεχάσω και την ASUS MW221U (e-shop) αν και όχι γνωστή για της οθόνες της φοράει panel της samsung (προηγούμενης γενιάς(225bw)) αλλά με πολύ καλύτερα ηλεκτρονικά. κι αυτή έχει αποσπάσει πολύ καλές κριτικές. επίσης κοίτα τις καινούργιες LG 22''(νομίζω WHQ είναι η καλή) και τις PHILIPS 22''(επίσης δυο μοντέλα απλά δεν θυμάμαι τους κωδικούς). ελπίζω να σε φώτισα . ΑΑΑ!!! και όπως είπε ο CrazyAnt μόνο tn panel

εχει διαφορα το FP222WZ απο το αναλιγικο FP222Wα σε ποιοτητα εικονας ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber [Σήμερα, στις 12:06]

θα σου έλεγα να πας σε 24"

ασε , το προχωρισα κι αλλο :D

http://accessories.euro.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=uk&l=en&s=dhs&cs=ukdhs1&sku=94058

Την περιμενω να ερθει μεσα στην βδομαδα ...

Απλα εχω και μια FP222Wα και θα ηθελα να ξερω αν εχει διαφορα με την Z Version...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilgreco1974

ασε , το προχωρισα κι αλλο :D

http://accessories.euro.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=uk&l=en&s=dhs&cs=ukdhs1&sku=94058

Την περιμενω να ερθει μεσα στην βδομαδα ...

Απλα εχω και μια FP222Wα και θα ηθελα να ξερω αν εχει διαφορα με την Z Version...

Καλη αγορα αλλα ειναι κριμα να δινεις τοσα λεφτα και να μην μπορεις να συνδεσεις τπτ αλλο εκτος απο pc. Κοινως η οθονη ΔΕΝ εχει scaler πανω. Οποτε μην περιμενεις να συνδεσεις xbox360-ps3-blueray-hdvd διοτι θα απογοητευτεις. Μονο οτι παρεις απο pc.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison [Σήμερα, στις 13:00]

Καλη αγορα αλλα ειναι κριμα να δινεις τοσα λεφτα και να μην μπορεις να συνδεσεις τπτ αλλο εκτος απο pc. Κοινως η οθονη ΔΕΝ εχει scaler πανω. Οποτε μην περιμενεις να συνδεσεις xbox360-ps3-blueray-hdvd διοτι θα απογοητευτεις. Μονο οτι παρεις απο pc.

ναι εχεις δικιο , αλλα μονο το pc με ενδιαφερει ....

ειναι παντως τρελο ενα τετοιο μονιτορ να εχει μονο dvi ...:...:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.