Jump to content



αντλία NewJet 1700 ???


Vatos_locos

Recommended Posts

αν και καιρώ εδώ δεν ποστάρω πολύ στο forum αλλα τo παρακολουθώ συχνά λοιπόν έχω μια ερώτηση βρήκα μια αντλία newjet και μου την δίνουν 30 ευρώ λέει ότι τραβάει 1700L τις έχει κανένας σας ακουστά αξίζουν κάνουν φασαρία ? δεν μπορώ να βρω τίποτα στο net παρα μονο φωτογραφίες thanks σε όσους ασχοληθούν

Link to comment
Share on other sites

Used :D δεν την ξέρω καθόλου από αποδώσει τι λέει ? είναι καλή βασικά πιο πολύ ο θόρυβος με καεί γιατί όσα λίτρα και να σηκώνει σε ένα P4 που θα μπει με αλλα 2 block ( ακόμα δεν είναι σίγουρο ) δεν θα έχει πρόβλημα πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Ακου να δεις πως εχουν τα πραμγματα :D

Η αντλια ειναι JET οσον αφορα την πιεση :hehe:

Τα βασικα προβληματα που εχω με αυτη ειναι :

Ζεστενεται αρκετα εως πολυ μετα απο μερικες ωρες λειτουργιας ...

Οσον αφορα τον θορυβο - οταν το κυκλωμα δεν εχει καθολου αερα μεσα η αντλια απο μονη της δεν ακουγεται και πολυ ....

ΑΛΛΑ αν την βαλεις μεσα στο κουτι σου θα δυσκολευτεις παρα πολυ για να μην κανει δονησεις ;)

Την εχω στην κατοχη μου εδω και ενα χρονο και δεν μου εκανε το παραμικρο ....

Αν νομιζεις οτι μπορεις να τα καταφερεις με τους κραδασμους τοτε τσιμπα την ;)

Νομιζω πως αξιζει τα λεφτα της :T:

Link to comment
Share on other sites

βασικά με τους κραδασμούς δεν ξέρω τι θα κάνω αλλα κάτι θα σκεφτώ και αν όντως είναι έτσι όπως τα λες τότε πάω να την πάρω, ευχαριστώ πολύ παιδιά θα τα ξαναπούμε σύντομα :D

Link to comment
Share on other sites

Η αντλία έχει όντως και μαμώ τις ροές. Κάνει λίγο θόρυβο γιαυτό ένα μικρό κουτάκι δε θα ήταν πολύ κακή ιδέα. Θα ήταν λίγο κακή ιδέα γιατί ζεσταίνεται λιγουλάκι .Αυτό δεν επηρεάζει τη λειτουργία της αλλά φυσικά της θερμοκρασία του νερού σου. Τουλάστιχον η δική μου είχε (αρχικά) και ρυθμιζόμενη ροή.

Πάντως βγάζει πολλά λίτρα και δεν κολώνει

Link to comment
Share on other sites

τελικά παιδιά μου έστειλε μήνυμα ο τύπος και μου το ακύρωσε :toomuchne τι να πεις δεν πειράζει οποτε θέλω άλλη βοηθεια και για να μην ανοίγω άλλο θέμα έχετε να προτείνεται καμια αντλία για το σύστημα τις υπογραφής μου

έχω ήδη block και ψυγείο και θα πάρω άλλο ένα block για τo chipset και αργότερα άλλο ένα για μια 8600gt τι λέτε καμια καλή αλλα να μην τρελαθεί η τσέπη μου γιατί το σύστημα δεν αξίζει τρελα πράματα :tomato:

unseen εσύ είσαι που έχεις τo extream shop ? αν ναι με τo mousepad τι γίνετε ξέρεις ήρθε ?:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.