Jump to content



The page cannot be displayed


anubis

Recommended Posts

το πρόβλημα παρουσιάστηκε σε PC φίλου ΚΑΙ σε Internet Explorer ΚΑΙ σε Firefox. Δεν υπάρχει πρόσβαση στις μισές ιστοσελίδες που έχουν δοκιμαστεί. Για παράδειγμα μπαίνει στο in.gr και δεν μπαίνει στο google και στο yahoo. Επίσης δε συνδέεται στο Live Messenger. Καμιά ιδέα;

Έχουν ελεγχθεί ήδη περιπτώσεις firewall (υπάρχει μόνο το firewall των XP) και ακόμη κι όταν αφαιρείται τελείως το πρόβλημα συνεχίζεται.

Το μόντεμ είναι ένα απλό USB που πάει με το Conn-X.

Πρόσβαση σε όλες τις σελίδες υπήρχε στο παρελθόν, αλλά από κάποια στιγμή και μετά ξεκίνησε το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 10:40]

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=38860

δεν νομίζω ότι αυτό το thread είναι σχετικό με το πρόβλημά μου, γιατί απλά δεν έχουμε modem/router, ώστε να αρχίσω να "παίζω" με IPs και DNS, ένα απλό USB modem είναι

Link to comment
Share on other sites

επειδή πάντως, υπάρχει περίπτωση να φταίει κάποιο spyware/addware για αυτήν την κατάσταση, θα ελέγξω και θα ενημερώσω. Στο μεταξύ, συνεχίστε να "ρίχνετε" ιδέες

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να απεργεποιησεις το pop up;

Δοκίμασε στα internet options στην καρτελα Privacy στο κουμπι sites να δεις μήπως έχουν κλειδωθεί κάποια sites.

Δοκίμασε να αφαιρέσεις και τα add-on σου.ΠΧ flash player,activex κλπ

Αρχική απάντηση από anubis

τα έχω κάνει ήδη αυτά. Για την ακρίβεια ήταν τα πρώτα που δοκίμασα :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zakkonto [Σήμερα, στις 13:24]

Μήπως έχεις εγκαταστήσει κανένα πρόγραμμα τύπου peerguardian;

τσου. Ο ενδιαφερόμενος ούτε που θα ξέρει τι είναι αυτό. ’σε που ένα απ' αυτά που έκανα ήδη είναι να ψάξω τη λίστα στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων, ψάχνοντας για τίποτα ύποπτο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.