Jump to content


rma e-shop


amartolos

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Για να τα πούμε ολοκληρωμένα.

Μπορεί να σου πάρει από ελάχιστες μέρες (αν έχουν διάθεση να σου την αλλάξουν θα περιμένεις μόνο όσες μέρες θα κάνουν να την ελέγξουν)

Ας πάμε και στην πραγματικότητα.

Μερικές μέρες να την ελέγξουν μερικές βδομάδες για να τη στείλουν στην εταιρεία που τους την προμήθευσε για να τους πει τι να κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Απορω γιατι δεν βαζουν μυαλο με τοσα παραπονα / τηλεφωνα που δεχονται καθημερηνως...

Tsakonas: Πρεπει να ησουν απο τους πρωτους και σου φερθηκαν σεμνα για να κερδισουν πελατες:p

Link to comment
Share on other sites

μυαλο θα βαλουν αν σταματησει ο κοσμος να αγοραζει..βασικα ισως και να θελουν να βαλουν μυαλο,αλλα να μην μπορουν...

ενα σκληρο που ειχα στειλει πριν κανα χρονο,μου τον επεστρεψαν μεσα σε 10-12 μερες αν θυμαμαι καλα..

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειναι σαν να εμπλεξες με δηοσειο καλο κουραγια και να περιμενεις σε 10 χρονια περαστε για το νεο σας pc τι ειναι 10 χρονια μπροστα στην αιωνειοτητα ε?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουν διαθέσιμη και όρεξη να στην αλλάξουν κάνα 2 εβδομάδες. Αν δεν έχουν διαθέσιμη και δεν θέλουν να σου κόψουν πιστωτικό μπορεί και κάνα 2 μήνες .Καλό κουράγιο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR [Σήμερα, στις 10:31]

Απορω γιατι δεν βαζουν μυαλο με τοσα παραπονα / τηλεφωνα που δεχονται καθημερηνως...

Ο κοσμος γιατι δεν βαζει μυαλο και εξακολουθει να αγοραζει απο εκει ??? :rolleyes:

Τοσα και τοσα εχουμε πει πλεον ......

Καλο ειναι να μην κοιταμε την χαμηλοτερη τιμη, γιατι μετα θα τραβαμε τα βυζια μας ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΠΟΤΕ ξανα απο eshop.Εκτος και αν ειναι το μοναδικο καταστημα που το εχει.Εχει αθλιο

rma.Καλα κανω εγω που ψωνιζω απο αλλο μεγαλο μαγαζι.Μια μητρικη τους ειχα το απογευμα την επομενη το μεσημερι ειχα καινουργια.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έστειλα μία κάρτα μνήμης πίσω και μου έκαναν 1 βδομάδα και 3 μέρες. μια άλλη φορά ξαναχάλασε και έγραψα και στο χαρτί ότι θέλω μία άλλη και μου την έφεραν σε 3 μέρες.

αντιθέτως στα multirama έκαναν 2 εβδομάδες και 4 μέρες να μου φέρουν πίσω τα ηχεία που έδωσα για επισκευή αλλά ακόμα και αν μου είπαν 2-3 βδομάδες τι να το κάνω. βλέπεις από καβάλα που είμαι φοιτητής για να πάνε και να έρθουν θέλουν μόνο 2 μέρες. γενικώς πρόβλημα με το e-shop δεν είχα και ότι αγόραζα με τον τάδε κωδικό εκείνο με έφερνε. να σας πω ότι έχω αγοράσει για μ' ένα και τους φίλους μου 7 υπολογιστές + εξαρτήματα. αλλά όπως λες polonos καλύτερα όχι από εκεί αλλά το plaisio ξύπνησε εδώ και έναν χρόνο κι έριξε τις τιμές. εμένα προσωπικά με χαλάει που δεν έχει ποικιλία στα κουτιά και σε πολλά άλλα πράγματα. αν ήταν μόνο internet κατάστημα δεν θα δούλευε όπως το e-shop. για τέλος άφησα να πω ότι οι υπάλληλοι του e-shop είναι πιο άσχετοι κι από παιδιά γυμνασίου. μέχρι που τους δούλευα για να δουν τι θα μου απαντήσουν. ούτε μία φορά δεν απάντησαν σωστά...:):):)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos

Καλο ειναι να μην κοιταμε την χαμηλοτερη τιμη, γιατι μετα θα τραβαμε τα βυζια μας ;)

Θεωρεις ακομα πιο φθηνο το eshop ? Απαπαπα...και να ναι πιο φθηνο...με τα 2 θα σωθουμε; Πρωτα σκεφτομαι τη ψυχικη οδινη που θα τραβηξω παρα τα λεφτα.(να ηταν σεβαστο ποσο ναι , αλλα οχι για 0-2)

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια φορα αγορασα απο e-shop γιατι δεν ειχε αυτο που ηθελα το πλαισιο. Τωρα που διαβαζω ολα αυτα που γραφετε, θα το σκεφτω και δευτερη και τριτη φορα να παρω κατι απο κει που δεν θα το εχει το πλαισιο.

Link to comment
Share on other sites

κοίτα GoMaR δεν μιλάω για τα δύο ευρώ άσε που άμα εξερέσεις τα μέρη που έχει κατάστημα το πλαίσιο είναι πολύ λίγα μπροστα σε αυτά που έχει το e-shop. κι αυτό το λέω γιατί αν πάθει κάτι κάποιο εξάρτημα τότε πρέπει να πληρώσεις τα μεταφορικά ενώ στα e-shop δεν πληρώνεις τίποτα. κι εγώ απ' το plaisio ψονίζω όταν έχει αυτό που θέλω αλλά εγώ γυρνάω στην θεσσαλονίκη από την καβάλα και το πηγαίνω(άλλοι???). γι' αυτό βλέπεις δεν είναι μόνο οι τιμές ούτε μόνο το RMA ούτε οι γνώσεις αλλά ούτε μόνο και τα μεταφορικά.....είναι κι άλλα για τον κάθε έναν. εγώ θα πω ότι στην καβάλα το multirama κι άλλα 2 μαγαζιά που ψιλοδουλεύουν δεν μπορούν να φτάσουν το e-shop. όταν πάω στα εργαστήρια στο ΤΕΙ 2 στους 5 είναι στην σελίδα του e-shop.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos

Ο κοσμος γιατι δεν βαζει μυαλο και εξακολουθει να αγοραζει απο εκει ???

Προσωπική εμπειρία: αγοράζω και απο εκεί και δεν είχα ποτέ προβλήματα. Στην μοναδική περίπτωση προβληματικού εξαρτήματος που γνωρίζω άμεσα, μια μητρική ενός φίλου επιστράφηκε με RMA και η καινούργια ήρθε σε 6 μέρες. Χωρίς καμμιά άλλη επικοινωνία.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.