Jump to content



Bios update DFI 3200TR/2


arinoki shimoari

Recommended Posts

:( Μετα την αντικατασταση του πρωτου ΜΒ λογο DOA ειχα την ατυχια να παρω το ιδιο αλλα κ το θρασσος να του κανω αναβαθμιση στο bios....ολα ενταξη με το winflash για windows.... εκανε την αναβαθμηση...:o μεχρι εδω καλα.... μολις εκανε restart εμφανισε μηνυμα checksum error.... εκανα clear cmos αλλα τιποτα.... τι να κανω???? παω παλι για RMA ???
Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθησω τοποθετοντας ενα floppy πρωτα...με to bin αρχειο... το hot flash den to ξερω. ... δεν εχω δευτερη μητρικη ευκαιρη .... χμμμμ ... το περιεργο ειναι που το winflash ετρεξε κανονικα κ χωρις προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειδατε καμια διαφορα με το καινουργιο βιος? (26/4) .Αξιζει να το βαλω? μη γινει καμια στραβη και τρεχω,γτ το χρειαζομαι κιολας το πισι αυτες τις μερες.

Αυτα εδω δε με συκινησανε ιδιαιτερα παντως

Major Reasons of Change:

1.Added New Micro Code for FSB 1333MHz CPU: 06F9H Patch ID=82H Platform ID =01h (Conroe-E0).

2.Remove SCR mode for ITE8718 not support and add IR disable slect item.

3.Change default RTC year.

4.Change CMOS loaction that can't used.(Load last bootable setting)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spirosL

θα προσπαθησω τοποθετοντας ενα floppy πρωτα...με to bin αρχειο... το hot flash den to ξερω. ... δεν εχω δευτερη μητρικη ευκαιρη .... χμμμμ ... το περιεργο ειναι που το winflash ετρεξε κανονικα κ χωρις προβλημα....

Αυτο που θες να κανεις πιανει στις καρτες γραφικων και δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να το κανεις στην μητικη.

@Prescott

Δεν εχω δοκιμασει καποιο αλλο φαινεται να δουλευει χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.